Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení

Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení
, , aktualita
Pokud v současné době uvažujete o nákupu Apple TV, můžete pár měsíců počkat na její novou generaci, která by měla přidat dlouho požadovanou podporu obsahu ve 4K rozlišení. A možná přijde také HDR…
K oblíbeným
reklama
Agentura Bloomberg přinesla informaci, že americký výrobce testuje pátou generaci Apple TV, která se ukrývá pod kódovým označením „J105“.Její hlavní novinkou by měla být podpora rozlišení 4K neboli Ultra HD, která měla být podle spekulací přítomna už v aktuální generaci Apple TV představené na podzim 2015. Apple se však údajně rozhodl použit slabší čip podporující Full HD rozlišení, aby snížil náklady a nepřišel o vysoké marže. I tento krok možná zapříčinil, že se prodejům Apple TV v současné době příliš nedaří.
 

 
 
Pátá generace by tedy v tomto ohledu mohla být potřebnou vzpruhou. A možná nepůjde o jedinou velkou novinku, kterou přinese připravovaná Apple TV. V souvislosti s novou generací se totiž objevuje spojení „živější barvy“, které by mohlo naznačovat podporu vysokého dynamické rozsahu (HDR). Zatím ovšem není jasné, zda si výrobce vybere HDR10, Dolby Vision, HLG nebo kombinaci více uvedených standardů.
 
Neznámý zatím zůstává také termín představení nové Apple TV, zdroj zmiňuje pouze to, že se tak stane v letošním roce. Jednou z možností by mohla být březnová tisková konference Applu, kde mají být představeny nové iPady Pro, červené iPhony 7 či 128GB varianta iPhonu SE.
 
reklama
Nejnovější články
Dočkáme se 6. řady Black Mirror? Fanoušky překvapila reklama v ulicích Dočkáme se 6. řady Black Mirror? Fanoušky překvapila reklama v ulicích
V Madridu se objevila pouliční reklama na údajnou šestou řadu Black Mirror. Kolemjdoucí byli překvapení nejen tím, že na Netflixu nové díly seriálu nenašli, ale také samotnou formou reklamy, která reaguje na aktuální situaci.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi Telly aktualizuje aplikaci pro Apple TV. S novým designem i funkcemi
Zákazníci Telly (dříve Digi TV) si nyní mohou stáhnout novou verzi aplikace pro Apple TV. Operátor pokračuje ve sjednocování funkcí a designu aplikací pro všechny podporované platformy. Kromě nové grafiky se dostalo i na nové funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů HBO GO v červnu 2020: přehled nových seriálů a filmů
Tento měsíc HBO GO potěší fanoušky thrillerů a detektivek, a to seriály jako Stopaři, Perry Mason nebo Zmizím ve tmě. Z filmových premiér stojí za zmínku novinky Zloba: Královna všeho zlého nebo Podfukářky.
5.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik
LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně LG konečně zahájilo výrobu OLED panelů v čínské továrně
Po nekonečných odkladech divize LG Display konečně zahájila výrobu ve své druhé továrně na panely pro OLED TV. Původně se tak mělo stát již koncem roku 2019. Právě z čínské továrny pocházejí 48" panely.
5.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Denon představil první AV receivery s podporou 8K Denon představil první AV receivery s podporou 8K
Denon představil pro rok 2020 nové AV receivery z řady X. Všechny čtyři modely od AVC-X6700H až po AVR-X2700H jsou vybaveny konektorem HDMI 2.1 a podporují přenos videa v 8K rozlišení včetně upscalingu.
4.6.2020, aktualita, Jáchym Šlik