Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení

, , aktualita
Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení
Pokud v současné době uvažujete o nákupu Apple TV, můžete pár měsíců počkat na její novou generaci, která by měla přidat dlouho požadovanou podporu obsahu ve 4K rozlišení. A možná přijde také HDR…
Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení
Agentura Bloomberg přinesla informaci, že americký výrobce testuje pátou generaci Apple TV, která se ukrývá pod kódovým označením „J105“.Její hlavní novinkou by měla být podpora rozlišení 4K neboli Ultra HD, která měla být podle spekulací přítomna už v aktuální generaci Apple TV představené na podzim 2015. Apple se však údajně rozhodl použit slabší čip podporující Full HD rozlišení, aby snížil náklady a nepřišel o vysoké marže. I tento krok možná zapříčinil, že se prodejům Apple TV v současné době příliš nedaří.
 

 
 
Pátá generace by tedy v tomto ohledu mohla být potřebnou vzpruhou. A možná nepůjde o jedinou velkou novinku, kterou přinese připravovaná Apple TV. V souvislosti s novou generací se totiž objevuje spojení „živější barvy“, které by mohlo naznačovat podporu vysokého dynamické rozsahu (HDR). Zatím ovšem není jasné, zda si výrobce vybere HDR10, Dolby Vision, HLG nebo kombinaci více uvedených standardů.
 
Neznámý zatím zůstává také termín představení nové Apple TV, zdroj zmiňuje pouze to, že se tak stane v letošním roce. Jednou z možností by mohla být březnová tisková konference Applu, kde mají být představeny nové iPady Pro, červené iPhony 7 či 128GB varianta iPhonu SE.