Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení

Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení
, , aktualita
Pokud v současné době uvažujete o nákupu Apple TV, můžete pár měsíců počkat na její novou generaci, která by měla přidat dlouho požadovanou podporu obsahu ve 4K rozlišení. A možná přijde také HDR…
K oblíbeným
reklama
Agentura Bloomberg přinesla informaci, že americký výrobce testuje pátou generaci Apple TV, která se ukrývá pod kódovým označením „J105“.Její hlavní novinkou by měla být podpora rozlišení 4K neboli Ultra HD, která měla být podle spekulací přítomna už v aktuální generaci Apple TV představené na podzim 2015. Apple se však údajně rozhodl použit slabší čip podporující Full HD rozlišení, aby snížil náklady a nepřišel o vysoké marže. I tento krok možná zapříčinil, že se prodejům Apple TV v současné době příliš nedaří.
 

 
 
Pátá generace by tedy v tomto ohledu mohla být potřebnou vzpruhou. A možná nepůjde o jedinou velkou novinku, kterou přinese připravovaná Apple TV. V souvislosti s novou generací se totiž objevuje spojení „živější barvy“, které by mohlo naznačovat podporu vysokého dynamické rozsahu (HDR). Zatím ovšem není jasné, zda si výrobce vybere HDR10, Dolby Vision, HLG nebo kombinaci více uvedených standardů.
 
Neznámý zatím zůstává také termín představení nové Apple TV, zdroj zmiňuje pouze to, že se tak stane v letošním roce. Jednou z možností by mohla být březnová tisková konference Applu, kde mají být představeny nové iPady Pro, červené iPhony 7 či 128GB varianta iPhonu SE.
 
reklama
Nejnovější články
Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9 Simpsonovi mají na Disney+ velký problém, formát 16:9
Start streamovací služby Disney+ nebyl zrovna hladký. Zaznamenala problémy s připojením a nyní je potíž se seriálem Simpsonovi. Ti totiž kvůli převedení do formátu 16:9 přichází o spoustu vizuálních vtipů.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR Disney+ je zde, přináší Star Wars ve 4K HDR
Streamovací služba Disney+ byla právě spuštěna a je k dispozici v několika prvních zemích. Najdeme zde i několik marvelovek a poprvé také Star Wars ve 4K HDR formátu, a to včetně původní trilogie.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi uvádí chytré televize Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro Xiaomi uvádí chytré televize Mi TV 5 a Mi TV 5 Pro
Čínské Xiaomi představuje další nové produkty a těmi je dvojice chytrých televizí Mi TV 5 a pokročilejší verze Mi TV 5 Pro. Ty budou prodávány s úhlopříčkami 55" až 75" a v případě verze Pro půjde o QLED panel.
8.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
The Mandalorian, nový seriál ze světa Star Wars za 4 dny The Mandalorian, nový seriál ze světa Star Wars za 4 dny
Už jen pouhé čtyři dny nás dělí od uvedení nového seriálu s motivy Hvězdných válek (Star Wars). Ponese název The Mandalorian a bude vyprávět příběhy osamělého nájemného zabijáka po pádu Impéria.
8.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix potvrzuje uvedení Zaklínače 20. prosince novým trailerem Netflix potvrzuje uvedení Zaklínače 20. prosince novým trailerem
Už dlouho víme, že Netflix připravuje seriál The Witcher (Zaklínač), který by se měl představit ještě letos. Nyní už víme, že to bude 20. prosince díky dalšímu traileru, který byl uvolněn k seriálu. A vy se na něj nyní můžete podívat.
5.11.2019, aktualita, Milan Šurkala