Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení

Příští Apple TV už by měla umět 4K rozlišení
, , aktualita
Pokud v současné době uvažujete o nákupu Apple TV, můžete pár měsíců počkat na její novou generaci, která by měla přidat dlouho požadovanou podporu obsahu ve 4K rozlišení. A možná přijde také HDR…
K oblíbeným
reklama
Agentura Bloomberg přinesla informaci, že americký výrobce testuje pátou generaci Apple TV, která se ukrývá pod kódovým označením „J105“.Její hlavní novinkou by měla být podpora rozlišení 4K neboli Ultra HD, která měla být podle spekulací přítomna už v aktuální generaci Apple TV představené na podzim 2015. Apple se však údajně rozhodl použit slabší čip podporující Full HD rozlišení, aby snížil náklady a nepřišel o vysoké marže. I tento krok možná zapříčinil, že se prodejům Apple TV v současné době příliš nedaří.
 

 
 
Pátá generace by tedy v tomto ohledu mohla být potřebnou vzpruhou. A možná nepůjde o jedinou velkou novinku, kterou přinese připravovaná Apple TV. V souvislosti s novou generací se totiž objevuje spojení „živější barvy“, které by mohlo naznačovat podporu vysokého dynamické rozsahu (HDR). Zatím ovšem není jasné, zda si výrobce vybere HDR10, Dolby Vision, HLG nebo kombinaci více uvedených standardů.
 
Neznámý zatím zůstává také termín představení nové Apple TV, zdroj zmiňuje pouze to, že se tak stane v letošním roce. Jednou z možností by mohla být březnová tisková konference Applu, kde mají být představeny nové iPady Pro, červené iPhony 7 či 128GB varianta iPhonu SE.
 
Nejnovější články
Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS Huawei představuje 4K Vision TV s Harmony OS
Společnost Huawei představila svůj první produkt s operačním systémem HarmonyOS. Je jím televize Vision TV s rozlišením 4K a spoustou technologií využívajících umělou inteligenci. Má i vyskakovací kamerku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala