Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Předplatné PS Plus se rozšíří o filmy a seriály. Novinku už testují v Polsku

24.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Sony chce službu pro streamování videa určenou přímo pro herní konzole PS4 a PS5. Aktuálně testuje PlayStation Plus Video Pass v Polsku, kde nabízí přes dvě desítky filmů či seriálů bez dalšího poplatku.
Po Bravia Core plánuje Sony s další službou pro streamování videa. I tentokrát se ovšem bude jednat o specifickou záležitost, která nebude přístupná každému jako Netflix nebo Disney+. PlayStation Plus Video Pass bude určen pro majitele herních konzolí PS4 a PS5. Tento týden nejprve uniklo logo služby a o den později hlásili uživatelé z Polska, že mohou novinku vyzkoušet. Prozatím se jedná pouze o test, který by měl ukázat, zda mají majitelé o tuto službu zájem. A pokud ano, tak jakým titulům dávají přednost a jak často chtějí sledovat filmy nebo seriály na konzoli.
 
 
PlayStation Plus Video Pass bude testován po dobu jednoho roku, a to jako součást současného předplatného PS Plus. Jedná se tedy o další bonus, který předplatitelé získají vedle dvou her zdarma každý měsíc, exkluzivního obsahu, funkce Share Play nebo 100GB úložiště v cloudu. Připomeňme, že běžná cena PS Plus činí 235 Kč měsíčně nebo 1 560 Kč ročně. PlayStation Plus Video Pass aktuálně nabízí přístup k více než dvou desítkám titulů z produkce Sony Pictures. A čtyřikrát ročně bude tato videoknihovna rozšiřována o další filmy či seriály.
 
Nabídka titulů odpovídá předpokládaným preferencím hráčů, takže místo romantiky očekávejte spíše akční snímky nebo komedie. Nová služba pro streamované video přichází v době, kdy Sony ukončuje prodej filmů a seriálu v PS Store. Diváci mohou stále využívat služeb třetích stran, neboť svou aplikaci pro PS4 a PS5 nabízí Netflix, Amazon Prime Video a další. Sony pochopitelně nezapomíná ani na streamování her. Tento týden bylo oznámeno, že služba PlayStation Now bude dostupná v rozlišení 1080p (dosud bylo maximem 720p). K rozšíření dojde během následujících týdnů.
 
 

Tituly aktuálně dostupné v PlayStation Plus Video Pass

  • Filmy: Bloodshot, Jumanji: The Next Level, Zombieland 2: Double Tap, Charlie's Angels (2019) Venom (2018), The Equalizer 2, Baby Driver, Blade Runner 2049, Underworld: Blood Wars, Arrival, Sausage Party, Inferno (2016), American Hustle, This is the End Bad Boys (1995)
  • Seriály: Future Man, SuperMansion, Community, Deadly Class, SWAT, Lost Girl