www.tvfreak.cz
>
>

Povinné aktualizace chytrých TV? Německo míří k novému zákonu

Povinné aktualizace chytrých TV? Německo míří k novému zákonu
, , aktualita
Německo by mohlo brzy schválit zákon, který by po výrobcích elektroniky vyžadoval aktualizaci zařízení. Týkalo by se to také chytrých televizorů. Zákon ještě musí být schválen spolkovým sněmem.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace představují problém v mnoha odvětvích elektroniky. Výjimkou nejsou ani chytré televizory, na jejichž poprodejní podporu někteří výrobci zapomínají. Alespoň částečně by tento problém mohl řešit nový zákon, který prochází legislativním procesem v Německu. Po výrobcích vyžaduje, aby aktualizovali svá „zařízení s digitálními prvky“, jako jsou chytré televizory nebo chytré hodinky. Návrh předložila spolková ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtová ze sociální demokracie a tento týden byl schválen vládou. Nyní ovšem ještě musí projít Německým spolkovým sněmem.
 
 
Co by zákon přikazoval výrobcům na německém trhu? V zásadě to, aby svá zařízení udržovali dlouhodobě bezpečná a plně funkční. Jako „digitální prvky“ jsou definovány například určité aplikace nebo připojení ke cloudu, které jsou vyžadovány pro používání zařízení nebo některých funkcí. V budoucnu by tak německým spotřebitelům nemělo hrozit, že by jejich televizor po pár letech přestal podporovat některé aplikace pro streamování videa nebo služby vyžadující internetové připojení. Stejně tak by výrobce neměl ignorovat, pokud by zařízení trpěla vážnou bezpečnostní chybou.
 
Můžeme předpokládat, že lhůta, po kterou zákon po výrobcích vyžaduje aktualizaci, bude nějak časově omezena. Zákon neřeší updaty, které by přidávaly nové funkce nebo upravovaly uživatelské rozhraní. Jinak řečeno, LG nebude muset aktualizovat verzi webOS ve svých televizích např. z verze 5.0 na 6.0. Bude se ovšem muset starat o to, aby byly dlouhodobě dostupné všechny funkce a zajišťovat bezpečnostní záplaty. Na druhou stranu zdaleka ne všechny aplikace a služby pocházejí přímo od výrobce televizí. Snad tedy bude zákon řešit i situace, kdy vývojáři třetích stran ukončí podporu svých aplikací pro starší modely televizí.
 
Nový německý zákon také zlepší pozici spotřebitele při reklamaci zboží. Pokud půjde o problém objevený do 1 roku od zakoupení, bude považována za výrobní vadu. Dosud pro tyto vady platí lhůta šest měsíců (stejně jako v ČR). 
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik