www.tvfreak.cz
>
>
>

Potvrzeno: Google TV získá dětské profily. Jak budou fungovat?

Potvrzeno: Google TV získá dětské profily. Jak budou fungovat?
, , aktualita
Tento týden bylo potvrzeno, že platforma Google TV na novém Chromecastu a některých chytrých televizí obdrží podporu dětských profilů. Rodiče tak získají lepší kontrolu nad obsahem a aplikacemi, které používají jejich potomci.
K oblíbeným
reklama
Google vloni představil svou novou platformu pro chytré televizory a streamovací zařízení. Vychází sice z Android TV, ale divákům přináší přepracované uživatelské rozhraní a nové funkce. O jedné novinek, která se dostane do Google TV, jsme se poprvé dozvěděli minulý měsíc. To se ovšem jednalo ještě o „polooficiální“ informace. Nyní gigant ze Silicon Valley potvrdil, že dětské profily zamíří do Google TV ještě tento měsíc. Jako první se dočkají diváci z USA, ale během následujících měsíců se dostupnost této funkce rozšíří i na evropské trhy. Na této platformě dosud prakticky chyběly funkce rodičovské kontroly.
 
 
V dětském profilu budou k dispozici pouze obsah vhodný pro malé diváky. Domovská obrazovka bude obsahovat pouze zástupce aplikací, které jsou určeny pro děti. Stejně tak navrhované filmy a seriály budou pocházet pouze z bezpečných zdrojů. Rodiče mohou také s dětmi sdílet obsah z rodinné knihovny Google Play, který byl zakoupen na jiných zařízeních. Nehrozí tedy, že by dítě bez dozoru rodičů sledovalo horrory nebo jiné nevhodné pořady.
 
 
Dětské profily jsou barevnější a obsahují zábavnější animace, aby se líbily malým divákům. K dispozici je několik dětských témat (např. „Pod mořem“, „Džungle s dinosaury“ nebo „Vesmírné cestování“), které změní pozadí. Později se objeví také možnost změny avatara, tedy profilového obrázku. Neoprávněné deaktivaci dětského profilu lze zabránit pomocí číselného kódu (PIN).
 
 
V rámci dětského profilu mají rodiče také větší kontrolu nad časem, který dítě stráví u televizní obrazovky. K dispozici je možnost nastavení denního limitu sledování nebo času, kdy má ratolest jít do postele. Před dosažením limitu se nejprve objeví tři upozornění následovaná obrazovkou, která zablokuje možnost dalšího sledování televize. Rodiče mohou dětem přidat čas navíc (např. během víkendů). Dětské profily lze synchronizovat s rodičovskou kontrolou v dalších zařízeních, jsou jsou smartphony a tablety s Androidem nebo chromebooky. Ke snadné správě slouží aplikace Family Link.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
18.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
17.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik