Chromecast s Google TV byl aktualizován. Brzy dostane dětské profily

Chromecast s Google TV byl aktualizován. Brzy dostane dětské profily
, , aktualita
Google nedávno aktualizoval svůj nejnovější Chromecast, aby lépe zvládal přehrávání obsahu ve 4K. Vylepšen byl také přenos zvuku Dolby Atmos a opraveny pády. Mezitím vývojáři chystají novou funkci, kterou budou dětské profily.
K oblíbeným
reklama
Google v loňském roce představil nový Chromecast, který přinesl revoluci – jako první totiž používá uživatelské rozhraní Google TV s podporou aplikací. Vývojáři rozhodně nezanedbávají softwarovou podporu zařízení a tento nedávno vydali první aktualizaci v roce 2021, která povyšuje verzi firmwaru na 200918.033. Ačkoliv nepřináší žádné nové funkce, opravuje stávající problémy a vylepšuje zabezpečení, což je u zařízení připojeného k internetu mimořádně důležité. Používanou verzi firmwaru si můžete ověřit v nastavení systému, kde lze také manuálně zkontrolovat dostupnost updatu, pokud by aktualizace nebyla nainstalována automaticky.
 
 
Firmware 200918.033 vylepšuje podporu rozlišení 4K na televizích a AV přijímačích, stejně tak přenos audio formátů Dolby (včetně Atmos). Aktualizace by také měla snižovat pravděpodobnost, že se uživatel setká s obrazovkou obnovení Androidu. To znamená opravy chyb, které způsobovaly vážné pády operačního systému. Stejně tak Google nasadil novou verzi zabezpečení z prosince 2020 a přidal různé drobnosti, které by měly vést k lepší bezpečnosti, stabilitě a výkonu Chromecastu. Celý oficiální seznam novinek si můžete prohlédnout níže.
 
 

Podrobnosti o poslední aktualizaci pro Chromecast s Google TV

 • Číslo sestavení: 200918.033
 • Publikováno: 8. února 2021
Tato aktualizace softwaru zahrnuje:
 • Vylepšená podpora 4K pro TV a AVR
 • Vylepšení Dolby Audio pro passthrough obsahu Dolby Atmos a Dolby Digital Plus
 • Vylepšení a opravy obrazovky pro obnovení systému Android
  • Snížení počtu uživatelů, kteří se setkají s obrazovkou pro obnovení
  • Vylepšené pokyny při zobrazení obrazovky pro obnovení 
 • Aktualizace zabezpečení: úroveň opravy zabezpečení z 5. prosince 2020
 • Obecná vylepšení zabezpečení, stability a výkonu

Podpora dětských profilů se dostane na Chromecast

 
Vývojáři mezitím pracují na nové funkci, která by se měla na Chromecast s Google TV dostat během března. Jedná se o podporu dětských profilů, díky kterým dostanou rodiče lepší nástroje ke kontrole svých potomků. Rodiče mohou vybrat konkrétní aplikace, které dětem zpřístupní. Zároveň bude mít tento profil omezený přístup k nastavení a dalším funkcím. Přepnutí zpět na rodičovský profil bude možné chránit číselným kódem. Informace se objevila na platformě Google Issue Tracker, kde byla zveřejněna jedním z vývojářů. Někteří majitelé nového Chromecastu ovšem čekají na plnou podporu více uživatelských profilů, která zatím v Google TV chybí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář První dojmy ze 110" microLED TV od Samsungu. Zatím není dokonalá, napsal novinář
Redaktor webu FlatpanelsHD dostal nedávno možnost poprvé na vlastní oči spatřit microLED TV o úhlopříčce 110", kterou chce Samsung letos uvést na trh. Na jedné straně ocenil bohaté barvy nebo temnou černou, ale našel i několik nedostatků.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami TCL potvrzuje OLED TV s vlastními panely v roce 2023. Mohly by zamávat cenami
Divizi LG Display roste konkurence. Do výroby televizních OLED panelů pomocí tisku se chce do 2 let pustit čínské TCL. Firma to potvrdila na nedávné konferenci. A pro zákazníky je to výborná zpráva.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač Panasonic v roce 2021 nepředstaví nový UHD Blu-ray přehrávač
Čekáte na nový Ultra HD Blu-ray přehrávač od Panasonicu? Letos se nedočkáte. Výrobce potvrdil, že nechystá žádnou novinku. Malou útěchou by měl být aspoň drobný upgrade stávajícího modelu UB9000.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi Mads Mikkelsen si zahraje v novém Indiana Jonesovi
Pátý díl Indiana Jonese na sebe nechá ještě nějakou dobu čekat, nicméně pomalu začíná být jasné, kdo se na něm bude podílet. Tentokrát se dočkáme jiného režiséra a mezi herci se v hlavních rolích ukáže Mads Mikkelsen.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách Xiaomi Mi TV EA 2022: elegantní, ale přitom levné televize v mnoha úhlopříčkách
Xiaomi dnes na domácím trhu představilo novou sérii LCD TV, které mají tělo z kovu a používají mimořádně úzké rámečky okolo obrazovky. Tento „prémiový design“ přitom televizory kombinují s cenami nižší až střední třídy.
16.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik