Chromecast s Google TV byl aktualizován. Brzy dostane dětské profily

Chromecast s Google TV byl aktualizován. Brzy dostane dětské profily
, , aktualita
Google nedávno aktualizoval svůj nejnovější Chromecast, aby lépe zvládal přehrávání obsahu ve 4K. Vylepšen byl také přenos zvuku Dolby Atmos a opraveny pády. Mezitím vývojáři chystají novou funkci, kterou budou dětské profily.
K oblíbeným
reklama
Google v loňském roce představil nový Chromecast, který přinesl revoluci – jako první totiž používá uživatelské rozhraní Google TV s podporou aplikací. Vývojáři rozhodně nezanedbávají softwarovou podporu zařízení a tento nedávno vydali první aktualizaci v roce 2021, která povyšuje verzi firmwaru na 200918.033. Ačkoliv nepřináší žádné nové funkce, opravuje stávající problémy a vylepšuje zabezpečení, což je u zařízení připojeného k internetu mimořádně důležité. Používanou verzi firmwaru si můžete ověřit v nastavení systému, kde lze také manuálně zkontrolovat dostupnost updatu, pokud by aktualizace nebyla nainstalována automaticky.
 
 
Firmware 200918.033 vylepšuje podporu rozlišení 4K na televizích a AV přijímačích, stejně tak přenos audio formátů Dolby (včetně Atmos). Aktualizace by také měla snižovat pravděpodobnost, že se uživatel setká s obrazovkou obnovení Androidu. To znamená opravy chyb, které způsobovaly vážné pády operačního systému. Stejně tak Google nasadil novou verzi zabezpečení z prosince 2020 a přidal různé drobnosti, které by měly vést k lepší bezpečnosti, stabilitě a výkonu Chromecastu. Celý oficiální seznam novinek si můžete prohlédnout níže.
 
 

Podrobnosti o poslední aktualizaci pro Chromecast s Google TV

 • Číslo sestavení: 200918.033
 • Publikováno: 8. února 2021
Tato aktualizace softwaru zahrnuje:
 • Vylepšená podpora 4K pro TV a AVR
 • Vylepšení Dolby Audio pro passthrough obsahu Dolby Atmos a Dolby Digital Plus
 • Vylepšení a opravy obrazovky pro obnovení systému Android
  • Snížení počtu uživatelů, kteří se setkají s obrazovkou pro obnovení
  • Vylepšené pokyny při zobrazení obrazovky pro obnovení 
 • Aktualizace zabezpečení: úroveň opravy zabezpečení z 5. prosince 2020
 • Obecná vylepšení zabezpečení, stability a výkonu

Podpora dětských profilů se dostane na Chromecast

 
Vývojáři mezitím pracují na nové funkci, která by se měla na Chromecast s Google TV dostat během března. Jedná se o podporu dětských profilů, díky kterým dostanou rodiče lepší nástroje ke kontrole svých potomků. Rodiče mohou vybrat konkrétní aplikace, které dětem zpřístupní. Zároveň bude mít tento profil omezený přístup k nastavení a dalším funkcím. Přepnutí zpět na rodičovský profil bude možné chránit číselným kódem. Informace se objevila na platformě Google Issue Tracker, kde byla zveřejněna jedním z vývojářů. Někteří majitelé nového Chromecastu ovšem čekají na plnou podporu více uživatelských profilů, která zatím v Google TV chybí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik