Chromecast s Google TV byl aktualizován. Brzy dostane dětské profily

Chromecast s Google TV byl aktualizován. Brzy dostane dětské profily
, , aktualita
Google nedávno aktualizoval svůj nejnovější Chromecast, aby lépe zvládal přehrávání obsahu ve 4K. Vylepšen byl také přenos zvuku Dolby Atmos a opraveny pády. Mezitím vývojáři chystají novou funkci, kterou budou dětské profily.
K oblíbeným
reklama
Google v loňském roce představil nový Chromecast, který přinesl revoluci – jako první totiž používá uživatelské rozhraní Google TV s podporou aplikací. Vývojáři rozhodně nezanedbávají softwarovou podporu zařízení a tento nedávno vydali první aktualizaci v roce 2021, která povyšuje verzi firmwaru na 200918.033. Ačkoliv nepřináší žádné nové funkce, opravuje stávající problémy a vylepšuje zabezpečení, což je u zařízení připojeného k internetu mimořádně důležité. Používanou verzi firmwaru si můžete ověřit v nastavení systému, kde lze také manuálně zkontrolovat dostupnost updatu, pokud by aktualizace nebyla nainstalována automaticky.
 
 
Firmware 200918.033 vylepšuje podporu rozlišení 4K na televizích a AV přijímačích, stejně tak přenos audio formátů Dolby (včetně Atmos). Aktualizace by také měla snižovat pravděpodobnost, že se uživatel setká s obrazovkou obnovení Androidu. To znamená opravy chyb, které způsobovaly vážné pády operačního systému. Stejně tak Google nasadil novou verzi zabezpečení z prosince 2020 a přidal různé drobnosti, které by měly vést k lepší bezpečnosti, stabilitě a výkonu Chromecastu. Celý oficiální seznam novinek si můžete prohlédnout níže.
 
 

Podrobnosti o poslední aktualizaci pro Chromecast s Google TV

 • Číslo sestavení: 200918.033
 • Publikováno: 8. února 2021
Tato aktualizace softwaru zahrnuje:
 • Vylepšená podpora 4K pro TV a AVR
 • Vylepšení Dolby Audio pro passthrough obsahu Dolby Atmos a Dolby Digital Plus
 • Vylepšení a opravy obrazovky pro obnovení systému Android
  • Snížení počtu uživatelů, kteří se setkají s obrazovkou pro obnovení
  • Vylepšené pokyny při zobrazení obrazovky pro obnovení 
 • Aktualizace zabezpečení: úroveň opravy zabezpečení z 5. prosince 2020
 • Obecná vylepšení zabezpečení, stability a výkonu

Podpora dětských profilů se dostane na Chromecast

 
Vývojáři mezitím pracují na nové funkci, která by se měla na Chromecast s Google TV dostat během března. Jedná se o podporu dětských profilů, díky kterým dostanou rodiče lepší nástroje ke kontrole svých potomků. Rodiče mohou vybrat konkrétní aplikace, které dětem zpřístupní. Zároveň bude mít tento profil omezený přístup k nastavení a dalším funkcím. Přepnutí zpět na rodičovský profil bude možné chránit číselným kódem. Informace se objevila na platformě Google Issue Tracker, kde byla zveřejněna jedním z vývojářů. Někteří majitelé nového Chromecastu ovšem čekají na plnou podporu více uživatelských profilů, která zatím v Google TV chybí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala