www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision

Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
, , aktualita
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
K oblíbeným
reklama
LG před pár dny nadělilo uživatelům malou aktualizaci firmwaru na verzi 5.10.04. Ačkoliv měla hlavně opravovat chyby, v některých případech naopak jednu chybu přidala. Problém zaznamenali hlavně majitelé OLED TV z řady C9, ale mohl by se týkat také řady B9, případně také dalších OLED TV z roku 2019. Po instalaci nejnovějšího firmwaru přestalo na některých televizorech fungovat přehrávání ve formátu vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Zdá se, že se problém týká hlavně uživatelů streamovacích zařízení jako Nvidia Shield TV Pro nebo Apple TV 4K, stejně jako AV receiverů (např. Denon a Marantz). Pokud se jedná o obsah v Dolby Vision přehrávaný přímo na televizi, neměla by se chyba objevit.
 
 
Nejčastěji je problém popisován jako blikání obrazovky. Jediným spolehlivým řešením je deaktivovat Dolby Vision do doby, než přijde oficiální oprava. Pokud váš televizor zatím nebyl aktualizován na firmware 5.10.04, můžete pro jistotu zakázat automatické aktualizace. Stížností na nefunkční Dolby Vision po posledním updatu najdete nespočet na Redditu, komunitním fóru LG i na dalších zdrojích. Problém potvrdil také německý bloger Cashys, který měl po ruce dotčený hardware a mohl tak chybu napodobit. LG zatím nevydalo žádné prohlášení týkající se vadného firmwaru. Ani odpovědi jednotlivých regionálních zastoupení dotčeným zákazníkům nejsou příliš uspokojivé.
Prozatím tedy není jasné, zda LG pozastavilo distribuci vadné aktualizace a zda pracuje na nápravě. Můžeme ovšem předpokládat, že v blízké době vyjde další firmware pro dotčené televizory. Firmware 5.10.04 je dostupný pro mnoho chytrých televizí LG na platformě webOS (převažují LCD TV), ale chybu způsobuje pouze na zlomku z nich. V seznamu změn se dočteme pouze o „malých opravách chyb“. Kromě nich přináší také hlasové ovládání Who. Where. What? pro uživatele z Velké Británie. Aktualizovali jste v uplynulých týdnech svou LG OLED TV na uvedený firmware? A setkali jste se s nějakými problémy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování Adobe Premiere Elements 2022 vylepšuje např. automatické rámování
Vedle nového Photoshopu Elements 2022 se objevil i video editor Premiere Elements 2022. Ten např. usnadňuje volbu poměru stran včetně automatického vyhledání objektu. Máme zde i lepší možnost práce se světly a stíny.
8.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu Netflix upraví Squid Game, lidé volají na čísla ze seriálu
Veleúspěšný seriál Squid Game, který bere přední příčky statistiky sledovanosti na Netflixu, má trochu problém. Telefonní čísla zobrazená v seriálu skutečně existují a jejich majitelé nyní nemají ani trochu klidu.
7.10.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář