www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision

Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
, , aktualita
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
K oblíbeným
reklama
LG před pár dny nadělilo uživatelům malou aktualizaci firmwaru na verzi 5.10.04. Ačkoliv měla hlavně opravovat chyby, v některých případech naopak jednu chybu přidala. Problém zaznamenali hlavně majitelé OLED TV z řady C9, ale mohl by se týkat také řady B9, případně také dalších OLED TV z roku 2019. Po instalaci nejnovějšího firmwaru přestalo na některých televizorech fungovat přehrávání ve formátu vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Zdá se, že se problém týká hlavně uživatelů streamovacích zařízení jako Nvidia Shield TV Pro nebo Apple TV 4K, stejně jako AV receiverů (např. Denon a Marantz). Pokud se jedná o obsah v Dolby Vision přehrávaný přímo na televizi, neměla by se chyba objevit.
 
 
Nejčastěji je problém popisován jako blikání obrazovky. Jediným spolehlivým řešením je deaktivovat Dolby Vision do doby, než přijde oficiální oprava. Pokud váš televizor zatím nebyl aktualizován na firmware 5.10.04, můžete pro jistotu zakázat automatické aktualizace. Stížností na nefunkční Dolby Vision po posledním updatu najdete nespočet na Redditu, komunitním fóru LG i na dalších zdrojích. Problém potvrdil také německý bloger Cashys, který měl po ruce dotčený hardware a mohl tak chybu napodobit. LG zatím nevydalo žádné prohlášení týkající se vadného firmwaru. Ani odpovědi jednotlivých regionálních zastoupení dotčeným zákazníkům nejsou příliš uspokojivé.
Prozatím tedy není jasné, zda LG pozastavilo distribuci vadné aktualizace a zda pracuje na nápravě. Můžeme ovšem předpokládat, že v blízké době vyjde další firmware pro dotčené televizory. Firmware 5.10.04 je dostupný pro mnoho chytrých televizí LG na platformě webOS (převažují LCD TV), ale chybu způsobuje pouze na zlomku z nich. V seznamu změn se dočteme pouze o „malých opravách chyb“. Kromě nich přináší také hlasové ovládání Who. Where. What? pro uživatele z Velké Británie. Aktualizovali jste v uplynulých týdnech svou LG OLED TV na uvedený firmware? A setkali jste se s nějakými problémy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2 LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2
LG uvedlo na veletrhu CES 2022 spoustu nových televizí. Mezi nimi se dá najít i několik zajímavostí. OLED televize výrobce budou nově k dispozici v ještě menší 42" úhlopříčce a naopak v ještě větší, 97".
7.1.2022, aktualita, Milan Šurkala