www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision

Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
, , aktualita
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
K oblíbeným
reklama
LG před pár dny nadělilo uživatelům malou aktualizaci firmwaru na verzi 5.10.04. Ačkoliv měla hlavně opravovat chyby, v některých případech naopak jednu chybu přidala. Problém zaznamenali hlavně majitelé OLED TV z řady C9, ale mohl by se týkat také řady B9, případně také dalších OLED TV z roku 2019. Po instalaci nejnovějšího firmwaru přestalo na některých televizorech fungovat přehrávání ve formátu vysokého dynamického rozsahu Dolby Vision. Zdá se, že se problém týká hlavně uživatelů streamovacích zařízení jako Nvidia Shield TV Pro nebo Apple TV 4K, stejně jako AV receiverů (např. Denon a Marantz). Pokud se jedná o obsah v Dolby Vision přehrávaný přímo na televizi, neměla by se chyba objevit.
 
 
Nejčastěji je problém popisován jako blikání obrazovky. Jediným spolehlivým řešením je deaktivovat Dolby Vision do doby, než přijde oficiální oprava. Pokud váš televizor zatím nebyl aktualizován na firmware 5.10.04, můžete pro jistotu zakázat automatické aktualizace. Stížností na nefunkční Dolby Vision po posledním updatu najdete nespočet na Redditu, komunitním fóru LG i na dalších zdrojích. Problém potvrdil také německý bloger Cashys, který měl po ruce dotčený hardware a mohl tak chybu napodobit. LG zatím nevydalo žádné prohlášení týkající se vadného firmwaru. Ani odpovědi jednotlivých regionálních zastoupení dotčeným zákazníkům nejsou příliš uspokojivé.
Prozatím tedy není jasné, zda LG pozastavilo distribuci vadné aktualizace a zda pracuje na nápravě. Můžeme ovšem předpokládat, že v blízké době vyjde další firmware pro dotčené televizory. Firmware 5.10.04 je dostupný pro mnoho chytrých televizí LG na platformě webOS (převažují LCD TV), ale chybu způsobuje pouze na zlomku z nich. V seznamu změn se dočteme pouze o „malých opravách chyb“. Kromě nich přináší také hlasové ovládání Who. Where. What? pro uživatele z Velké Británie. Aktualizovali jste v uplynulých týdnech svou LG OLED TV na uvedený firmware? A setkali jste se s nějakými problémy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik