www.tvfreak.cz
>
>
>

Příjemné překvapení. LG aktualizuje prohlížeč i ve starších televizích s webOS

Příjemné překvapení. LG aktualizuje prohlížeč i ve starších televizích s webOS
, , aktualita
LG překvapuje uživatele svých televizorů aktualizací pro vestavěný internetový prohlížeč. Hlavním cílem je nahradit zastaralé jádro, které je důvodem nefunkčnosti některých webů. Update se týká modelů s webOS od roku 2018.
K oblíbeným
reklama
LG vydává každoročně novou generaci operačního systému webOS, který používá ve svých televizorech. A každá další generace přichází také s novou verzí vestavěného webového prohlížeče, které je postaveno na jádru Chromium  Stejné jádro používají např. prohlížeče Google Chrome nebo Microsoft Edge, které známé z našich počítačů a mobilních telefonů. Jenže zatímco na počítačích nebo mobilech získávají prohlížeče aktualizace nejpozději každých pár týdnů, v případě televizorů od LG zůstává v operačním systému původní verze. Uživatelé tak přicházejí o novější jádro Chromium, které vylepšuje stabilitu, rychlost, zabezpečení nebo kompatibilitu s weby.
 
 
Smart TV není zařízení, které by bylo ideální k dlouhému surfování na webu. Pokud už je ale televizor touto funkcí vybaven, měla by fungovat správně. LG si naštěstí začalo uvědomovat, že zastaralý internetový prohlížeč může být problém. A proto si přichystalo aktualizaci pro webOS, která řeší právě prohlížeč. Uživatelé si totiž začali stěžovat, že některé weby se v předinstalovaném prohlížeči na televizích LG přestaly zobrazovat správně, případně se vůbec nenačtou. Na vině by mělo být právě starší jádro Chromium, které obsahuje zastaralý modul JavaScript nekompatibilní se současnými standardy.
 
Jihokorejci ovšem nezůstaly pouze u změn na pozadí a přidali do svého webového prohlížeče i pár dalších zajímavých funkcí. Uživatelé tak mohou aktivovat vestavěné blokování nadbytečných reklam nebo ochranu před phishingovými weby, které se snaží vylákat např. přihlašovací údaje. Pomocí funkce „Half View“ lze jednu polovinu obrazovky používat k prohlížení webu a druhou polovinu ke sledování televizních pořadů. LG začalo aktualizaci distribuovat tento měsíc. Přednost mají televizory s webOS 5.0 a následovat budou modely s verzemi 4.5 a 4.0. Update tedy zahrnuje televize od roku 2018.
 
Doufejme, že se nejedná o jednorázovou akci, ale aktualizaci webového prohlížeče v LG TV se teď stanou pravidelnou záležitostí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2 LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2
LG uvedlo na veletrhu CES 2022 spoustu nových televizí. Mezi nimi se dá najít i několik zajímavostí. OLED televize výrobce budou nově k dispozici v ještě menší 42" úhlopříčce a naopak v ještě větší, 97".
7.1.2022, aktualita, Milan Šurkala