www.tvfreak.cz
>
>
>

Příjemné překvapení. LG aktualizuje prohlížeč i ve starších televizích s webOS

Příjemné překvapení. LG aktualizuje prohlížeč i ve starších televizích s webOS
, , aktualita
LG překvapuje uživatele svých televizorů aktualizací pro vestavěný internetový prohlížeč. Hlavním cílem je nahradit zastaralé jádro, které je důvodem nefunkčnosti některých webů. Update se týká modelů s webOS od roku 2018.
K oblíbeným
reklama
LG vydává každoročně novou generaci operačního systému webOS, který používá ve svých televizorech. A každá další generace přichází také s novou verzí vestavěného webového prohlížeče, které je postaveno na jádru Chromium  Stejné jádro používají např. prohlížeče Google Chrome nebo Microsoft Edge, které známé z našich počítačů a mobilních telefonů. Jenže zatímco na počítačích nebo mobilech získávají prohlížeče aktualizace nejpozději každých pár týdnů, v případě televizorů od LG zůstává v operačním systému původní verze. Uživatelé tak přicházejí o novější jádro Chromium, které vylepšuje stabilitu, rychlost, zabezpečení nebo kompatibilitu s weby.
 
 
Smart TV není zařízení, které by bylo ideální k dlouhému surfování na webu. Pokud už je ale televizor touto funkcí vybaven, měla by fungovat správně. LG si naštěstí začalo uvědomovat, že zastaralý internetový prohlížeč může být problém. A proto si přichystalo aktualizaci pro webOS, která řeší právě prohlížeč. Uživatelé si totiž začali stěžovat, že některé weby se v předinstalovaném prohlížeči na televizích LG přestaly zobrazovat správně, případně se vůbec nenačtou. Na vině by mělo být právě starší jádro Chromium, které obsahuje zastaralý modul JavaScript nekompatibilní se současnými standardy.
 
Jihokorejci ovšem nezůstaly pouze u změn na pozadí a přidali do svého webového prohlížeče i pár dalších zajímavých funkcí. Uživatelé tak mohou aktivovat vestavěné blokování nadbytečných reklam nebo ochranu před phishingovými weby, které se snaží vylákat např. přihlašovací údaje. Pomocí funkce „Half View“ lze jednu polovinu obrazovky používat k prohlížení webu a druhou polovinu ke sledování televizních pořadů. LG začalo aktualizaci distribuovat tento měsíc. Přednost mají televizory s webOS 5.0 a následovat budou modely s verzemi 4.5 a 4.0. Update tedy zahrnuje televize od roku 2018.
 
Doufejme, že se nejedná o jednorázovou akci, ale aktualizaci webového prohlížeče v LG TV se teď stanou pravidelnou záležitostí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik