www.tvfreak.cz
>
>
>

Příjemné překvapení. LG aktualizuje prohlížeč i ve starších televizích s webOS

Příjemné překvapení. LG aktualizuje prohlížeč i ve starších televizích s webOS
, , aktualita
LG překvapuje uživatele svých televizorů aktualizací pro vestavěný internetový prohlížeč. Hlavním cílem je nahradit zastaralé jádro, které je důvodem nefunkčnosti některých webů. Update se týká modelů s webOS od roku 2018.
K oblíbeným
reklama
LG vydává každoročně novou generaci operačního systému webOS, který používá ve svých televizorech. A každá další generace přichází také s novou verzí vestavěného webového prohlížeče, které je postaveno na jádru Chromium  Stejné jádro používají např. prohlížeče Google Chrome nebo Microsoft Edge, které známé z našich počítačů a mobilních telefonů. Jenže zatímco na počítačích nebo mobilech získávají prohlížeče aktualizace nejpozději každých pár týdnů, v případě televizorů od LG zůstává v operačním systému původní verze. Uživatelé tak přicházejí o novější jádro Chromium, které vylepšuje stabilitu, rychlost, zabezpečení nebo kompatibilitu s weby.
 
 
Smart TV není zařízení, které by bylo ideální k dlouhému surfování na webu. Pokud už je ale televizor touto funkcí vybaven, měla by fungovat správně. LG si naštěstí začalo uvědomovat, že zastaralý internetový prohlížeč může být problém. A proto si přichystalo aktualizaci pro webOS, která řeší právě prohlížeč. Uživatelé si totiž začali stěžovat, že některé weby se v předinstalovaném prohlížeči na televizích LG přestaly zobrazovat správně, případně se vůbec nenačtou. Na vině by mělo být právě starší jádro Chromium, které obsahuje zastaralý modul JavaScript nekompatibilní se současnými standardy.
 
Jihokorejci ovšem nezůstaly pouze u změn na pozadí a přidali do svého webového prohlížeče i pár dalších zajímavých funkcí. Uživatelé tak mohou aktivovat vestavěné blokování nadbytečných reklam nebo ochranu před phishingovými weby, které se snaží vylákat např. přihlašovací údaje. Pomocí funkce „Half View“ lze jednu polovinu obrazovky používat k prohlížení webu a druhou polovinu ke sledování televizních pořadů. LG začalo aktualizaci distribuovat tento měsíc. Přednost mají televizory s webOS 5.0 a následovat budou modely s verzemi 4.5 a 4.0. Update tedy zahrnuje televize od roku 2018.
 
Doufejme, že se nejedná o jednorázovou akci, ale aktualizaci webového prohlížeče v LG TV se teď stanou pravidelnou záležitostí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi Netflix uvedl omezený bezplatný plán dokonce bez reklam, ale jen v jediné zemi
Netflix zkouší další způsob, jak získat nové uživatele. Jedním z nich je bezplatný plán dokonce i bez reklam. Pochopitelně přinese několik omezení a dostupný bude jen v jedné zemi. A ta naše to bohužel není.
25.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps GoPro Hero10 Black umí 5.3K video při 60 fps
GoPro uvádí novou generaci svých odolných outdoorových kamer Hero10 Black. Nový procesor GP2 slibuje vyšší výkony a posouvá schopnosti videa zase o něco dále. Těšit se můžeme na 4K při 120 fps nebo 5.3K při 60 fps.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou LG DVLED TV: až 8K rozlišení s 325" (825,5cm) úhlopříčkou
LG představilo nové televize s technologií DVLED (Direct View LED). Nabízí se v rozlišeních 2K, 4K a 8K, poměrech stran 16:9 i 32:9. Úhlopříčky mohou mít 108" až 325" u klasického poměru, s tím nejširším se končí dokonce až na 393".
15.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením TCL X92 a X92 Pro s displeji Mini LED a 8K rozlišením
Společnost TCL připravila dva nové modely televizí. Jde o X92 Series Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Series Mini LED 8K. Jak už naznačují jména, mají vysoké rozlišení 8K a technologii Mini LED.
13.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9 JVC představilo laserové 8K projektory DLA-NZ7 až NZ9
Společnost JVC před měsícem oznámila, že uvede 8K projektory. Nyní se oficiálně představují a zvládnou 8K při 60p nebo dokonce 4K při 120p. Vysokého rozlišení dosahují díky technologii 8K/e-shift(X).
8.9.2021, aktualita, Milan Šurkala