Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Popcorn Hour uvádí model VTEN

30.3.2015, Jakub Doležal, aktualita
Novinka z dílny Popcorn Hour přináší na trh vlastní čipset Sigma a především podporu 4K. Dokáže se ale tento model prosadit v nabité konkurenci přehrávačů s Androidem? Jaké parametry a cenu nám model VTEN vlastně nabídne?
Když jsme v úvodu roku psali aktualitu o Open Hour Chameleon, zdálo se, že peklo zamrzlo, neboť od tohoto poměrně známého výrobce dorazil model, který nebyl osazen čipsetem Sigma, ale konkurenčním řešením Rockchip. Naštěstí výrobce na vlastní procesory nezanevřel a připravil další model s označením VTEN.

Přístroj svým vzhledem připomíná již uvedený Chameleon, respektive se jedná o totožné šasi pouze s jiným hardwarem uvnitř. Veškerý výkon obstará SoC Sigma SMP8757 s jádry Cortex-A9, GPU Mali 400 a 1GB operační pamětí DDR3. Konkurence v tomto ohledu nabízí výrazně novější technologie, ale zřejmě se podařilo vše odladit tak, aby bylo možné přehrávat 4K.

Vnitřní paměť je pouhých 512 MB, takže na ukládání uživatelských dat můžete zapomenout. Nicméně k dispozici máte čtečku SD karet, port eSATA, Gigabit Ethernet a případně ještě zakoupit Wi-Fi adaptér, čímž si ale zároveň obsadíte jednu z dvojic USB portů.

Přehrávač co nevidět dorazí do českých obchodů za cenu nad 5000 Kč, což je vzhledem k jeho schopnostem poměrně dost. Nicméně uvidíme, co řeknou první recenze a reakce uživatelů, neboť přehrávače Popcorn Hour vždy nabízely velmi odladěné a funkční prostředí.

Zdroj: Popcorn Hour, Umax