UMAX uvádí 4K multimediální centrum Open Hour Chameleon

UMAX uvádí 4K multimediální centrum Open Hour Chameleon
, , aktualita
Společnost UMAX začala na našem trhu prodávat nové multimediální centrum Open Hour Chameleon, který je určen pro operační systém Android 4.4 KitKat či Lubuntu a využívá 1,7GHz čtyřjádrový procesor.
K oblíbeným
reklama
Open Hour Chameleon je tedy určen jako multimediální centrum pro přehrávání filmů, hudby či zobrazování fotografií a je postavený na procesoru Rockchip RK3288 se čtyřmi jádry na 1,7 GHz, který zvládne i přehrávání videa v rozlišení 4K. O to se tedy postará spíše jeho 16jádrová grafika Mali T-764.

Tento model bootuje systém z SD karty, a to proto, abychom si mohli snadno vybrat, zda chceme nabootovat Android 4.4 nebo systém Lubuntu (i když to by šlo samozřejmě zařídit i jinak pomocí dualbootu). V balení tak najdeme dvě SD karty s těmito systémy a zařízení může být dle tiskové zprávy díky tomu použito jako osobní počítač, multimediální box k HD TV nebo herní konzoli.

Zadní část přehrávače obsahuje port pro IR čidlo, optický i koaxiální S/PDIF, R-45 gigabitové LAN, dva USB 2.0 plus jeden malý OTG, slot pro MicroSD, HDMI 2.0 vypínač a napájecí konektor pro 5V / 2A adaptér. Uvnitř je pak modul s Wi-Fi a Bluetooth 4.0.
  • Rockchip RK3288 quad core, 28nm, ARM Cortex-A17, 1.8GHz
  • Grafický procesor Mali-T764 (OpenGL ES 1.1/2.0 /3.0 a OpenCL 1.1)
  • Systém Android 4.4 KitKat na 8GB SD kartě (v balení)
  • SSystém Lubuntu na 8GB SD kartě ( v balení)
  • 2G DDR3 RAM, Gigabitová LAN
  • duální Wi-Fi 802.11a/b/g/n 2T2R 300 Mbps + Bluetooth 4.0
  • Podpora Google Play
  • HDMI 2.0 s podporou připojení 4K UHD TV
  • Kvalitní hliníkové šasi bez větráku
Doporučená koncová cena je 4990 Kč s DPH. K dokoupení je také Air mouse s klávesnicí a mikrofonem za 799 Kč s DPH.

Zdroj: TZ UMAX
reklama
Nejnovější články
Marantz představil čtyři AV receivery připravené na 8K Marantz představil čtyři AV receivery připravené na 8K
Marantz se stal teprve druhým výrobcem, který do své nabídky zařadil AV přijímače podporující rozlišení 8K. Jedná se o celkem čtyři modely ze série SR, které jsou připraveny na všechny nové funkce a formáty.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh
Koncem loňského roku se na český trh dostal Shield TV Pro (2019), ale po pár měsících hlásil jediný prodejce prázdné sklady. Stejná situace nastala po celém světě a zájemci o toto zařízení tak museli čekat několik měsíců na obnovení dodávek.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC Objevuje se standard H.266/VVC, je o 50 % úspornější než H.265/HEVC
Zatímco se standard H.265/HEVC teprve nyní začíná pořádně rozšiřovat, už tu máme jeho nástupce, H.266/VVC. Tento kodek nabídne o 50 % menší datový tok při stejné kvalitě záznamu, což využijí zejména mobilní zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
5.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik