Polk Reserve: nová řada reproduktorů s prémiovými funkcemi za nižší cenu

Polk Reserve: nová řada reproduktorů s prémiovými funkcemi za nižší cenu
, , aktualita
Americký výrobce Polk Audio oznámil novou sérii reproduktorů Reserve, která nabízí flexibilní možnosti využití a řadu špičkových funkcí vypůjčených z vlajkových lodí Legend, ale za dostupnější cenu.
K oblíbeným
reklama
Jméno Polk Audio sice není tak zvučné jako některé konkurenční značky, ale tento drobný hendikep se americký výrobce snaží vyvažovat atraktivním poměrem ceny a výbavy svých produktů. Minulý měsíc jsme psali o kompaktním soundbaru Polk React s chytrou asistentkou Alexa. Tento týden společnost Polk Audio, která stejně jako stejně jako Denon nebo Marantz patří do skupiny Sound United, představila novou řadu reproduktorů Reserve. A přesně odpovídá filozofii značky – přinést zákazníkům pokročilé funkce za relativně dostupnou cenu.
 
 
Řadu funkcí si tak nové reproduktory vypůjčily od vlajkové série Legendary, i když startovní cena je skoro o polovinu nižší. Celkem je v nabídce devět modelů (viz níže), proto si zákazník může snadno zvolit vhodnou konfiguraci pro svůj interiér. Za zmínku stojí výškový modul R900, který jako první od Polk Audio nabízí možnost umístění na jiný reproduktor stojící na zemi nebo instalaci na stěnu. Uživatel pomocí přepínače nastaví, kterou z možností instalace zvolil.
 
 
Ačkoliv většina technologií pochází z již zmiňované série Legend, úplnou novinkou je patentované technologie X-Port, která eliminuje nežádoucí rezonance a přispívá tak k vyváženému a čistému středobasu s lepšími detaily či dynamikou. Reproduktory se také chlubí certifikacemi IMAX Enhanced a Hi-Res Audio. Prodej na některých trzích již odstartoval, a to za ceny uvedené níže. Kromě černé je většina modelů (s výjimkou R300, R400 a R700) dostupná také v matně bílé barevné variantě.
  • Regálové reproduktory Reserve R100 (pár): 549 eur (14 400 Kč)
  • Regálové reproduktory Reserve R200 (pár): 749 eur (19 600 Kč)
  • Středový kanál Reserve R300: 449 eur (11 800 Kč)
  • Tenký středový kanál Reserve R350: 549 eur (14 400 Kč)
  • Středový kanál Reserve R400: 649 eur (17 000 Kč)
  • Věžový reproduktor Reserve R500 Tower: 1 299 eur (34 000 Kč)
  • Věžový reproduktor Reserve R600 Tower: 1 599 eur (42 000 Kč)
  • Věžový reproduktor Reserve R700 Tower: 2 199 eur (58 000 Kč)
  • Výškový modul Reserve R900: 549 eur (14 400 Kč)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik