Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Polk React: nový soundbar s Alexou a virtuálním prostorovým zvukem

6.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Značka Polk Audio rozšiřuje svou nabídku o chytrý soundbar React se čtyřmi mikrofony pro hlasovou asistentku Alexa. Kompaktní provedení umožňuje použití s jakýmkoliv televizorem a ve výbavě nechybí virtuální prostorový zvuk.
Naposledy jsme o novém soundbaru Polk Audio slyšeli v létě, kdy byl představen model MagniFi 2 pro filmové fanoušky. Nyní tato slavná americká značka, která dnes patří stejnému vlastníkovi jako Denon, Marantz nebo Boston Acoustics, představila cenově dostupnější přírůstek mezi soundbary. Polk React je univerzální model vhodný pro filmy i poslech hudby. Navíc můžeme tento soundbar označit za chytrý, neboť obsahuje zabudovanou hlasovou asistentku Amazon Alexa. To znamená, že pro její používání nepotřebujete chytré reproduktory Echo. Pokud je ovšem máte, můžete je propojit se soundbarem a poslouchat stejnou hudbu v různých místnostech, případně v každé místnosti jinou skladbu.
 
 
Díky Alexe lze pomocí hlasu snadno ovládat hlasitost nebo přepínat mezi zvukovými režimy. Navíc nechybí ani možnost telefonování s využitím soundbaru. Pro jasný a čistý zvuk používá zařízení čtveřici mikrofonů s dlouhým dosahem. Rychlé první nastavení Alexy na soundbaru zvládnete pomocí mobilní aplikace. Pro poslech hudby lze využít streamovací službu Amazon Music, ale nabízí se také možnost připojení jiných zařízení přes Bluetooth. Pro připojení k televizoru využijete konektor HDMI ARC. Nízký profil a celkově kompaktní provedení umožňuje soundbar používat v kombinaci s televizemi různých úhlopříček a designů stojanu. V základním balení se nachází i sada pro instalaci na stěnu.
 
 
Polk React podporuje zvukové formáty od Dolby a DTS, ale pokročilé technologie jako Dolby Atmos nečekejte. Soundbar nabízí prostorový virtuální zvuk, který můžete upgradovat na skutečný zvuk 5.1 připojením bezdrátových zadních reproduktorů Polk SR2 a bezdrátového subwooferu Polk React Sub (prodává se samostatně). Ve výbavě nechybí technologie Polk Voice Adjust pro zvýraznění dialogů nebo několik režimů nastavení zvuku včetně nočního, hudebního, filmového a sportovního. Každý z režimů lze aktivovat pomocí samostatného tlačítka na dálkovém ovladači, kde nechybí ani další tlačítka pro nastavení. Polk React se již prodává na vybraných evropských trzích za 299 eur, v přepočtu 7 700 Kč.