Polk React: nový soundbar s Alexou a virtuálním prostorovým zvukem

Polk React: nový soundbar s Alexou a virtuálním prostorovým zvukem
, , aktualita
Značka Polk Audio rozšiřuje svou nabídku o chytrý soundbar React se čtyřmi mikrofony pro hlasovou asistentku Alexa. Kompaktní provedení umožňuje použití s jakýmkoliv televizorem a ve výbavě nechybí virtuální prostorový zvuk.
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme o novém soundbaru Polk Audio slyšeli v létě, kdy byl představen model MagniFi 2 pro filmové fanoušky. Nyní tato slavná americká značka, která dnes patří stejnému vlastníkovi jako Denon, Marantz nebo Boston Acoustics, představila cenově dostupnější přírůstek mezi soundbary. Polk React je univerzální model vhodný pro filmy i poslech hudby. Navíc můžeme tento soundbar označit za chytrý, neboť obsahuje zabudovanou hlasovou asistentku Amazon Alexa. To znamená, že pro její používání nepotřebujete chytré reproduktory Echo. Pokud je ovšem máte, můžete je propojit se soundbarem a poslouchat stejnou hudbu v různých místnostech, případně v každé místnosti jinou skladbu.
 
 
Díky Alexe lze pomocí hlasu snadno ovládat hlasitost nebo přepínat mezi zvukovými režimy. Navíc nechybí ani možnost telefonování s využitím soundbaru. Pro jasný a čistý zvuk používá zařízení čtveřici mikrofonů s dlouhým dosahem. Rychlé první nastavení Alexy na soundbaru zvládnete pomocí mobilní aplikace. Pro poslech hudby lze využít streamovací službu Amazon Music, ale nabízí se také možnost připojení jiných zařízení přes Bluetooth. Pro připojení k televizoru využijete konektor HDMI ARC. Nízký profil a celkově kompaktní provedení umožňuje soundbar používat v kombinaci s televizemi různých úhlopříček a designů stojanu. V základním balení se nachází i sada pro instalaci na stěnu.
 
 
Polk React podporuje zvukové formáty od Dolby a DTS, ale pokročilé technologie jako Dolby Atmos nečekejte. Soundbar nabízí prostorový virtuální zvuk, který můžete upgradovat na skutečný zvuk 5.1 připojením bezdrátových zadních reproduktorů Polk SR2 a bezdrátového subwooferu Polk React Sub (prodává se samostatně). Ve výbavě nechybí technologie Polk Voice Adjust pro zvýraznění dialogů nebo několik režimů nastavení zvuku včetně nočního, hudebního, filmového a sportovního. Každý z režimů lze aktivovat pomocí samostatného tlačítka na dálkovém ovladači, kde nechybí ani další tlačítka pro nastavení. Polk React se již prodává na vybraných evropských trzích za 299 eur, v přepočtu 7 700 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů Čipset Amlogic S805X2 s podporou AV1 míří do prvních TV boxů
Po několika letech od představení se začíná čip Amlogic S805X2 dostávat do prvních zařízení. Odtud máme také technické detaily o tomto nástupci pro S805X a S805Y. Kromě vyššího výkonu nabídne i nový kodek AV1.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
16.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik