Polk React: nový soundbar s Alexou a virtuálním prostorovým zvukem

Polk React: nový soundbar s Alexou a virtuálním prostorovým zvukem
, , aktualita
Značka Polk Audio rozšiřuje svou nabídku o chytrý soundbar React se čtyřmi mikrofony pro hlasovou asistentku Alexa. Kompaktní provedení umožňuje použití s jakýmkoliv televizorem a ve výbavě nechybí virtuální prostorový zvuk.
K oblíbeným
reklama
Naposledy jsme o novém soundbaru Polk Audio slyšeli v létě, kdy byl představen model MagniFi 2 pro filmové fanoušky. Nyní tato slavná americká značka, která dnes patří stejnému vlastníkovi jako Denon, Marantz nebo Boston Acoustics, představila cenově dostupnější přírůstek mezi soundbary. Polk React je univerzální model vhodný pro filmy i poslech hudby. Navíc můžeme tento soundbar označit za chytrý, neboť obsahuje zabudovanou hlasovou asistentku Amazon Alexa. To znamená, že pro její používání nepotřebujete chytré reproduktory Echo. Pokud je ovšem máte, můžete je propojit se soundbarem a poslouchat stejnou hudbu v různých místnostech, případně v každé místnosti jinou skladbu.
 
 
Díky Alexe lze pomocí hlasu snadno ovládat hlasitost nebo přepínat mezi zvukovými režimy. Navíc nechybí ani možnost telefonování s využitím soundbaru. Pro jasný a čistý zvuk používá zařízení čtveřici mikrofonů s dlouhým dosahem. Rychlé první nastavení Alexy na soundbaru zvládnete pomocí mobilní aplikace. Pro poslech hudby lze využít streamovací službu Amazon Music, ale nabízí se také možnost připojení jiných zařízení přes Bluetooth. Pro připojení k televizoru využijete konektor HDMI ARC. Nízký profil a celkově kompaktní provedení umožňuje soundbar používat v kombinaci s televizemi různých úhlopříček a designů stojanu. V základním balení se nachází i sada pro instalaci na stěnu.
 
 
Polk React podporuje zvukové formáty od Dolby a DTS, ale pokročilé technologie jako Dolby Atmos nečekejte. Soundbar nabízí prostorový virtuální zvuk, který můžete upgradovat na skutečný zvuk 5.1 připojením bezdrátových zadních reproduktorů Polk SR2 a bezdrátového subwooferu Polk React Sub (prodává se samostatně). Ve výbavě nechybí technologie Polk Voice Adjust pro zvýraznění dialogů nebo několik režimů nastavení zvuku včetně nočního, hudebního, filmového a sportovního. Každý z režimů lze aktivovat pomocí samostatného tlačítka na dálkovém ovladači, kde nechybí ani další tlačítka pro nastavení. Polk React se již prodává na vybraných evropských trzích za 299 eur, v přepočtu 7 700 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik