Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem

4.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
Po necelých dvou měsících od představení modelu Signa S3 přichází americká značka Polk Audio, která spadá stejně jako Denon nebo Marantz do skupiny Sound United, další soundbar pro televizory. Tentokrát patří do řady MagniFi a podle výrobce nabídne solidní vícekanálový zvuk pro domácí kino za rozumnou cenu. Nová zvuková lišta se vyznačuje zajímavým designem se zkosenými boky a díky výšce nižší než 5 cm se bez problémů vejde pod většinu televizorů. Uvnitř soundbar ukrývá čtyři 1" až 3" reproduktory s plnou šířkou pásma a dva 0,75" výškové měniče. Součástí tohoto 200W systému je také osmipalcový subwoofer, který se rovněž vyznačuje moderním designem, takže nudnou hranatou kostku rozhodně nečekejte.
 
 
Polk MagniFi 2 přidává také virtuální výškové kanály pro dosažení prostorového zvuku. Stačí přepnout do režimu 3D Audio Mode, který využívá patentovanou technologii Stereo Dimensional Array (SDA). Chybí ovšem kompatibilita s populárními zvukovými formáty jako Dolby Atmos nebo DTS:X. Připojení k televizoru umožňují tři konektory HDMI 2.0, přes které lze přenášet také video ve 4K HDR. Všechny porty HDMI podporují standard HDCP 2.2 a jeden z nich si poradí také s funkcí zpětného audiokanálu (ARC). Alternativně lze televizor připojit prostřednictvím digitálního audio vstupu (S/PDIF).
 
 
Pomocí Bluetooth je možné snadno přehrávat hudbu ze smartphonu, ale ještě zajímavější může být funkce Chromecast. Jedním kliknutím lze streamovat hudbu ze služeb jako Apple Music, Spotify nebo Tidal. Naopak marně byste hledali podporu AirPlay 2. K ovládání slouží tlačítka na soundbaru, stylové dálkové ovládání nebo se nabízí hlasových povelů přes reproduktor s Asistentem Google. Využívat lze také dálkový ovladač od televizorů značek Samsung, LG, Vizio, TCL nebo Sony, ale i od jiných modelů s podporou HDMI CEC.
 
 
Pro vylepšení zvuku nabízí soundbar ekvalizér s několika předvolbami (filmy, hudba a sport) nebo technologii Voice Adjust, která se postará o zřetelné dialogy např. při sledování televizních pořadů. Vhod může přijít také noční režim, který zajistí jasný zvuk bez nutnosti zvyšovat hlasitost. Soundbar si poradí také s dekódováním formátů Dolby Digital a DTS. Na pulty obchodů se Polk MagniFi 2 dostane koncem července s cenovkou 499 eur, v přepočtu 13 300 Kč.