Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem

Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
, , aktualita
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
K oblíbeným
reklama
Po necelých dvou měsících od představení modelu Signa S3 přichází americká značka Polk Audio, která spadá stejně jako Denon nebo Marantz do skupiny Sound United, další soundbar pro televizory. Tentokrát patří do řady MagniFi a podle výrobce nabídne solidní vícekanálový zvuk pro domácí kino za rozumnou cenu. Nová zvuková lišta se vyznačuje zajímavým designem se zkosenými boky a díky výšce nižší než 5 cm se bez problémů vejde pod většinu televizorů. Uvnitř soundbar ukrývá čtyři 1" až 3" reproduktory s plnou šířkou pásma a dva 0,75" výškové měniče. Součástí tohoto 200W systému je také osmipalcový subwoofer, který se rovněž vyznačuje moderním designem, takže nudnou hranatou kostku rozhodně nečekejte.
 
 
Polk MagniFi 2 přidává také virtuální výškové kanály pro dosažení prostorového zvuku. Stačí přepnout do režimu 3D Audio Mode, který využívá patentovanou technologii Stereo Dimensional Array (SDA). Chybí ovšem kompatibilita s populárními zvukovými formáty jako Dolby Atmos nebo DTS:X. Připojení k televizoru umožňují tři konektory HDMI 2.0, přes které lze přenášet také video ve 4K HDR. Všechny porty HDMI podporují standard HDCP 2.2 a jeden z nich si poradí také s funkcí zpětného audiokanálu (ARC). Alternativně lze televizor připojit prostřednictvím digitálního audio vstupu (S/PDIF).
 
 
Pomocí Bluetooth je možné snadno přehrávat hudbu ze smartphonu, ale ještě zajímavější může být funkce Chromecast. Jedním kliknutím lze streamovat hudbu ze služeb jako Apple Music, Spotify nebo Tidal. Naopak marně byste hledali podporu AirPlay 2. K ovládání slouží tlačítka na soundbaru, stylové dálkové ovládání nebo se nabízí hlasových povelů přes reproduktor s Asistentem Google. Využívat lze také dálkový ovladač od televizorů značek Samsung, LG, Vizio, TCL nebo Sony, ale i od jiných modelů s podporou HDMI CEC.
 
 
Pro vylepšení zvuku nabízí soundbar ekvalizér s několika předvolbami (filmy, hudba a sport) nebo technologii Voice Adjust, která se postará o zřetelné dialogy např. při sledování televizních pořadů. Vhod může přijít také noční režim, který zajistí jasný zvuk bez nutnosti zvyšovat hlasitost. Soundbar si poradí také s dekódováním formátů Dolby Digital a DTS. Na pulty obchodů se Polk MagniFi 2 dostane koncem července s cenovkou 499 eur, v přepočtu 13 300 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik