Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Polk Signa S3: cenově dostupný soundbar přichází v nové verzi

19.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Americká značka Polk Audio oznámila třetí generaci svého soundbaru Signa s bezdrátovým subwooferem. Příznivá cena zůstala, navíc v nabídce funkcí nyní nalezneme vestavěnou podporu Chromecastu.
Produkty od americké značky Polk Audio, která stejně jako Denon nebo Marantz spadá pod společnost Sound United, se často vyznačují zajímavým poměrem ceny a výkonu. Jedná se i o případ soundbarů Signa, které byly tento týden představeny již ve třetí generaci. Nejedná se o žádné revoluční změny, ale spíše drobnosti, které soundbaru pomohou držet krok s konkurencí. Soundbar, který měří 90 cm na délku a 5 cm na šířku, je vhodný pro televizory s úhlopříčkou 43 palců a více. Součástí systému je také externí bezdrátový subwoofer, který umístíte na podlahu v blízkosti soundbaru.
 
 
Hlavní novinkou ve srovnání s modelem Signa S2, který byl představen na podzim 2018, se nová generace vyznačuje integrovanou funkcí Chromecastu. Uživatel tedy může posílat hudbu do soundbaru  ze smartphonu nebo počítače, a to v aplikacích jako Spotify nebo Google Play Music. Také se nabízí možnost spárování s dalšími reproduktory podporujícími Chromecast pro vytvoření skupiny reproduktorů, která může přehrávat stejnou hudbu v různých místnostech a každý z nich lze ovládat v mobilní aplikaci. K dispozici je také hlasové ovládání přes Google Assistant, i když v takovém případě se uživatel neobejde bez reproduktoru Google Home nebo stejnojmenné aplikace ve smartphonu.
 
 
Soundbar lze k televizoru připojit přes optický konektor nebo HDMI ARC a poradí si s dekódováním formátu Dolby Digital 5.1. Technologie Voice Adjust se stará o zvýraznění hlasů ve filmu, televizním pořadu nebo sportovním utkání. K dispozici je také několik režimů jako Film, Hudba a Noční, které optimalizují nastavení zvuku. Ke změně hlasitosti a dalším povelům lze využít dálkový ovladač od televizoru. Konkrétně výrobce potvrzuje kompatibilitu s modely značek Samsung, LG, Panasonic, Toshiba a Sony, ale problém by neměl nastat ani s jinými televizory podporujícími HDMI CEC.
 
Polk Signa S3 se začne prodávat začátkem června na britském trhu, dostupno v českých obchodech zatím nebyla upřesněna. Zatím se k nám ovšem dostaly obě předchozí generace soundbaru. Signa S3 vyjde zájemce na 279 eur, v přepočtu 7 700 Kč.