Výrobce:

Pinnacle

Články o výrobci Pinnacle | Zobrazit jen články a recenze
Pinnacle Studio 20 Ultimate nově zvládá 360° video

Pinnacle Studio 20 Ultimate nově zvládá 360° video

Pinnacle představil novou verzi svého video editoru Pinnacle Studio 20 Ultimate, který umí pracovat s 360° videosekvencemi, zvládá také formát HEVC (H.265). Vylepšuje také práci s průhledností a přináší další zajímavé detaily.
25.9.2016, aktualita, Milan Šurkala
Pinnacle Studio ve verzi 16

Pinnacle Studio ve verzi 16

Oblíbená domácí video střižna Pinnacle Studio právě vychází již ve své šestnácté verzi, tentokrát (opět) pod jinou značkou, ale také s novými funkcemi. Mezi nimi nejvíce vyniká lepší podpora pro 3D včetně podpory Nvidia 3D Vision.
12.9.2012, aktualita, Radek Jahoda1 komentář
Pinnacle Studio 15 nebo Avid Studio 1?

Pinnacle Studio 15 nebo Avid Studio 1?

Pinnacle se stal součástí Avidu a ten vnesl do Studia trochu zmatek. K dispozici jsou totiž hned 2 verze, jednak Pinnacle Studio 15 a pak více vybavené Avid Studio 1. Na oba se teď podíváme.
6.12.2011, recenze, Radek Jahoda37 komentářů
Pinnacle Studio 14

Pinnacle Studio 14

Střihový software s názvem Studio vynesl jeho tvůrce Pinnacle do výšin. Byl jedním z prvních editorů pro domácí uživatele, takže se dostal do širokého povědomí. Dnes má ale spoustu konkurentů, takže se výrobce musí hodně otáčet. Obstojí jeho nová verze 14?
3.3.2010, recenze, Radek Jahoda94 komentářů
Pinnacle Studio přeskočilo číslo a je zde verze 14

Pinnacle Studio přeskočilo číslo a je zde verze 14

Někdo u Pinnacle je pověrčivý nebo prostě nemá rád číslo 13, takže číslování verzí třináctku přeskočilo. Vychází tedy rovnou verze číslo 14, která podle výrobce slibuje opět revoluční změny.
20.10.2009, aktualita, Radek Jahoda
Pinnacle VideoSpin 2.0: levnější to nebude

Pinnacle VideoSpin 2.0: levnější to nebude

Pinnacle, který je nyní součástí Avidu, je znám především svým střihovým software Studio pro domácí uživatele. Firma se nyní snaží oslovit i ty zákazníky, kteří ještě se střihem váhají a snaží se je nalákat na software, který je zdarma. Ovšem něčím za to zaplatit musíme.
18.5.2009, recenze, Radek Jahoda3 komentáře
Avid vypustil druhou verzi VideoSpin

Avid vypustil druhou verzi VideoSpin

VideoSpin je volný program pro střih videa, který je zaměřen především na začínající uživatele. Vychází z Pinnacle Studia, takže se snaží vše dělat jednoduše, přesto nabídne i titulky, vkládání fotek, hudby a podporuje nejběžnější formáty videa.
17.4.2009, Aktualita, Radek Jahoda1 komentář
Upgrade Pinnacle Studia a speciální zimní paket

Upgrade Pinnacle Studia a speciální zimní paket

Pinnacle, který je již nějaký čas součástí Avidu, uvedl novou verzi Pinnacle Studia 12.1, která je pro stávající uživatele zdarma, pouze musí být registrován na stránkách Pinnacle.

31.10.2008, Aktualita, Radek Jahoda
Avid prodává divizi TV karet Pinnacle

Avid prodává divizi TV karet Pinnacle

Avid se rozhodl, že restrukturalizuje své některé "pobočky", resp. že se jich zbaví. Na odstřel je tak celá divize TV karet Pinnacle, známá pod značkou PCTV, která bude prodána velkému rivalovi Hauppauge Digital.
29.10.2008, aktualita, Radek Jahoda
Střih videa alá Pinnacle Studio 12

Střih videa alá Pinnacle Studio 12

Když některý software dosáhne čísla verze 12, většinou to značí, že má za sebou dlouhou historii. To je u nelineárního střihového videoeditoru Studio od firmy Pinnacle naprosto pravda. Jaká je verze z číslem 12? Podíváme se přímo na nejvyšší verzi Ultimate.
24.9.2008, recenze, Radek Jahoda38 komentářů
Pinnacle přišel s jednoduchým převodníkem VHS na DVD

Pinnacle přišel s jednoduchým převodníkem VHS na DVD

Pro ty domácí uživatele, kteří si chtějí převést nahrávky z VHS na DVD opravdu jednoduše, přišel Pinnacle s produktem Dazzle DVD Recorder. Jde o kombinaci externího USB zachytávacího boxu s jednoduchým software.
14.7.2008, Aktualita, Radek Jahoda
Nové Studio 12 je venku

Nové Studio 12 je venku

Pinnacle vypustil další verzi svého střihového software pro domácí uživatele, v pořadí již dvanáctou. Podle výrobce je zachováno jednoduché prostředí a ovládání, ale přibylo přesně 25 nových vlastností. Jejich přesný výpočet k dispozici není, ale i tak jde o podstatná vylepšení.
5.6.2008, Aktualita, Radek Jahoda
Příruční nahrávací zařízení od Pinnacle

Příruční nahrávací zařízení od Pinnacle

Rekordérů je spousta, ale novinka od Pinnacle Systems je jistě výjimečná. Jmenuje se Pinnacle Video Transfer a má rozměry pouze 12x7x2.5mm. Vejde se tak snadno do kapsy jako doplněk např. k iPodu. Nahrává video z analogových zdrojů přes S-video nebo kompozitní vstup v MPEG-4 AVC (H264) formátu.
4.1.2008, aktualita, Radek Jahoda
Pinnacle má nový Digital Media Receiver

Pinnacle má nový Digital Media Receiver

Řada ShowCenter od Pinnacle jsou stolní zařízení pro přehrávání video a audio souborů z počítače po Ethernet nebo Wi-Fi síti. Nový přírůstek do této kategorie je ShowCenter 250HD, který jak už název napovídá podporuje i přehrávání videa...
13.11.2007, aktualita, Radek Jahoda
Pinnacle s novou PCI TV kartou

Pinnacle s novou PCI TV kartou

Pinnacle přišel s novou interní TV kartou s názvem PCTV HD Card. Ta zvládá příjem analogového i digitálního vysílání, obojí ve vysokém rozlišení (ATSC) a je postavena na čipu Conexant CX23883. Vybavena je klasickými video vstupy - kompozitním...
17.10.2007, aktualita, Radek Jahoda
Pinnacle uvádí HDTV USB klíčenku s integrovanou flash pamětí

Pinnacle uvádí HDTV USB klíčenku s integrovanou flash pamětí

Na první pohled jde o klasický hybridní přijímač pro USB 2.0, ale má některé jedinečné vlastnosti. Jednak je to integrované flash paměť, jejíž velikost ale výrobce neuvádí, na které je již nainstalovaný software Pinnacle TVCenter Pro s FlashPVR...
15.10.2007, aktualita, Radek Jahoda1 komentář
Test DVB-T PCI: Závěr

Test DVB-T PCI: Závěr

Test TV tunerů DVB-T pro sběrnici PCI (AverTV DVB-T 777, VideoMate T-100, WinTV Nova-T, WinTV Nova-T-500, WinFast DTV-1000, FlyDVB-T, PCTV DVB-T PCI, PCTV Dual DVB-T PCI, AirStar 2 TV) je za námi, takže se pojďme podívat na jejich závěrečné srovnání.

26.4.2007, recenze, Radek Jahoda24 komentářů
Test DVB-T PCI: 2x Pinnacle PCTV - s jedním a se 2 tunery

Test DVB-T PCI: 2x Pinnacle PCTV - s jedním a se 2 tunery

U Pinnacle si každý prvně vybaví jejich střihové systémy, především Studio, ale tato firma dělá i TV karty pod názvem PCTV. Dva typy v našem testu mají jednoduše přídavek DVB-T PCI. Jedna z karet má navíc dva tunery, jinak jsou téměř identické.
24.4.2007, recenze, Radek Jahoda46 komentářů

Pinnacle představil nové karty

Firma Pinnacle, která je nyní spotřební divizí Avidu, přišla na trh s novými produkty. Jde o zachytávací kartu MovieBoard, která disponuje analogovými kompositními a S-video vstupy a výstupy a také jedním FireWire portem, jako software je...
25.9.2006, aktualita, Radek Jahoda

Pinnacle Studio a Adobe Premiere Elements s HD

Firma Pinnacle, která je nyní součástí Avidu, přišla oficiálně s novou verzí Studia 10.6, která podporuje střih videa v HD rozlišení, import z HDV kamer a vydala k tomu tiskovou zprávu. Tato verze pak opravuje i další velké množství chyb,...
13.9.2006, aktualita, Radek Jahoda
Pinnacle také připravuje TV klíčenku

Pinnacle také připravuje TV klíčenku

Ani jeden s největších výrobců TV karet nezůstane pozadu a v nejbližší době nabídne svoji USB klíčenku pro příjem digitálního vysílání DVB-T, název bude zřejmě PCTV USB Stick. Seznam dovedností je podobný jako u všech ostatních - nahrávání...
30.1.2006, aktualita, Radek Jahoda

Pinnacle PCTV110i

Pinnacle letos uvedl zbrusu novou řadu svých karet od levnějších až po ty dražší. Jedním z hlavních trháků je ale již třetí verze jejich software MediaCenter, která je v určitém směru revoluční. Pryč jsou doby jednoduchého software, který jednoduchou formou zprostředkoval základní funkce TV karty. Nastala doba nová, software se tváří, jako by ani do PC nepatřil a byl součástí nějakého stolního multimediálního zařízení. Pojďme se podívat na nejlevnější řadu TV karet od Pinnacle, konkrétně model PCTV 110i.
14.11.2005, recenze, Radek Jahoda4 komentáře
Pinnacle Studio 9 MovieBox USB

Pinnacle Studio 9 MovieBox USB

Před časem jsem řešil problém s převodem videokazet VHS na DVD. Po několika zkouškách s interními kartami, kde byly problémy s obrazem a zvukem jsem se rozhodl pro použití externího zařízení.
19.4.2005, aktualita, Stanislav Souček

Pinnacle Studio Plus 9 AV/DV Deluxe

Kromě něj existuje ještě verze Studio 9 AV/DV, která nemá audio vstup a výstup (pro záznam zvuku se používá zvuková karta) a obsahuje pouze "normální" verzi Studia, v balíku Studio 9 DV je pak pouze Firewire karta bez možnosti zachytávat z analogových vstupů.
9.2.2005, recenze, Radek Jahoda1 komentář

Dazzle DVC 90

Zdravím všechny, kdo řeší jako já donedávna problém jak jednoduše a spolehlivě zachytávat video z analogového zdroje. Objevil jsem zařízení od Pinnacle, označení Dazzle DVC 90. Trochu naslepo jsem jej zakoupil a doufal, že bude fungovat tak, jak má. A povedlo se.
19.8.2004, recenze, iagi

Pinnacle PCTV Deluxe

Firma Pinnacle se opravdu snaží a její výrobní portfolio sahá snad do všech zákoutí rostoucího trhu se střižnami a video produkty. Patří sem jak profesionální střihové karty, tak i komerční zařízení pro běžného uživatele, které se vyznačují především jednoduchostí a snadností ovládání. Sem patří i externí TV tuner na rozhraní USB 2.0, pojmenovaný PCTV Deluxe.
25.3.2004, recenze, Radek Jahoda

Pinnacle PCTV Pro

Hned na začátku se musím přiznat, že jsem se na recenzi této karty velmi těšil, protože jsem na ni slyšel spoustu kladných ohlasů a doporučení a dokonce i uvažoval, že bych vyměnil moji stávající za tuto. O to horší to bylo, když jsem kolem její úhledné krabice musel několik dní pouze chodit bez možnosti ji vyzkoušet - z technických i časových důvodů.
3.6.2003, recenze, Radek Jahoda5 komentářů

Pinacle miroVIDEO PCTV (Pro)

Cílem této krátké recenze je seznámit potencionálního zájemce s tím co všechno získá koupí této karty a zda se mu vyplatí investovat o dvě až čtyři tisícovky více než u konkurenčních produktů.
15.11.2002, recenze, Radek Jahoda