Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips u některých TV přechází na Titan OS, umožní i vkládání reklam

29.1.2024, Milan Šurkala, aktualita
Philips u některých TV přechází na Titan OS, umožní i vkládání reklam
Společnost Philips sice u nových televizí OLED zůstává u operačního systému Google TV, některé jiné modely ale přejdou na operační systém Titan OS. Ten by se měl objevit i u televizí společnosti JVC.
Philips nedávno představil nové OLED televize, které využijí operační systém Google TV. Některé televize tohoto výrobce ale přejdou na jiný operační systém, a to konkrétně Titan OS od evropských vývojářů. Ten by měl být nezávislým systémem pro různé výrobce chytrých TV. V případě Philipsu (resp. TP Vision, která se distribuci těchto televizí stará v Evropě a Latinské Americe) se objeví nejprve u modelů PML9009 a PUS8909.
 
Společnost se ale dala dohromady i s firmou Currys, která dostane systém Titan OS také na vybrané televize od JVC. Tento operační systém obsahuje také reklamní řešení, čímž výrobcům televizí nabídne možnost monetizovat nejen samotný hardware, ale také jeho používání. To by jim mělo přinést stabilnější a trvalé příjmy. Titan OS by měl podporovat streamovací služby Disney+, Netflix i Amazon Prime Video včetně dalších lokálních aplikací, zatím se ale nemluvilo např. o Apple TV+.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.