Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips uvádí Ambilight TV: OLED televize až po vrcholnou OLED+959

25.1.2024, Milan Šurkala, aktualita
Philips uvádí Ambilight TV: OLED televize až po vrcholnou OLED+959
Společnost Philips představila své nové chytré OLED televize, které nyní nazývá Ambilight TV kvůli jejich ambientnímu osvětlení. Dostáváme tu pokročilý audio systém Bowers & Wilkins, u některých modelů i technologii MLA.
S novými chytrými televizemi přišla i společnost Philips. V tomto případě jde o nové modely s technologií OLED. Vrcholným modelem je OLED+959, která bude k dispozici pouze v 65" variantě s rozlišením 4K. Vybavena je funkcí Ambilight Plus, která vytváří více dynamický efekt zadního ambientního osvětlení. Zajímavostí je také 102W audio systém od Bowers & Wilkins typu 5.1.2. Televize má stojan, který umožní i postavení na podlahu. Maximální jas televize může dosahovat 3000 nitů a nechybí ani technologie MLA, která stojí za oním velmi vysokým jasem. Je zde dvojitý procesor P5 AI Dual Engine 8. generace.
 
OLED+909 přijde ve třech úhlopříčkách, a to 55", 65" a 77". Stejně jako výše zmíněná řada OLED+959, i tato má panely OLED s technologií MLA a max. jasem až 3000 nitů. Rozdílem je zadní podsvícení Ambilight (bez přídomku Plus), které je na všech čtyřech hranách televize. Máme tu jeden procesor P5 AI 8. generace s funkcemi pro vylepšení obrazu jako AI Machine Sharpness V2, Smart Bit Enhancement V3 a dalšími. Obě dvě řady přináší 144Hz frekvenci včetně podpory pro VRR při připojení k PC, v případě herních konzolí končí na 120 Hz. Máme tu podporu pro HDR10 i Dolby Vision, nechybí ani Game Bar a hráči mají počítat s 31ms odezvami. Pokud jde o zvuk, ten je typu 3.1, nadále od Bowers & Wilkins.
 
Philips OLED+809
 
Spodek nabídky zabírá řada OLED+809. Ta je k dispozici jako 42", 48", 55", 65" a 77" varianta, přičemž její panel OLED EX se už musí obejít bez MLA. I to ale stačí na slušný max. jas 1300 nitů. Také zde je procesor P5 AI Gen8, podpora pro 144Hz VRR, HDR10 i Dolby Vision. Rozdíly jsou pak ve slabším audiu se 70W výkonem a typem 2.1, v případě 42" televize pak půjde o 50W systém. Podsvícení Ambilight je jen na třech hranách (neosvětluje spodní část). Operačním systémem zůstává Google TV.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama