www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips TV zase streamují až ve Full HD, ale 4K stále nefunguje

Philips TV zase streamují až ve Full HD, ale 4K stále nefunguje
, , aktualita
Nedávný problém s kvalitou streamovaného videa, který postihl vybrané televizory Philips, byl částečně vyřešen. Nyní lze znovu sledovat obsah v rozlišení 720p nebo 1080p. Na podporu 4K si ovšem uživatelé ještě počkají, pokud se vůbec dočkají.
K oblíbeným
reklama
Společnost TP Vision, která vyrábí televizory Philips pro evropský trh, musí v posledních týdnech řešit problém týkající se kvality streamovaného videa. Majitelé některých LCD TV a OLED TV z let 2017 až 2018 si totiž stěžovali, že obsah v aplikacích jako Netflix, Disney+ nebo Amazon Prime Video lze přehrávat pouze ve standardním rozlišení (SD), tedy 480p či 560p. Videa ve vyšší kvalitě, jako je 720p, 1080p nebo 4K nefungovaly. Problém byl zaznamenán na televizorech s platformou Android TV, které používají procesor MediaTek MT5891. Konkrétně se jedná především o LCD TV, a to 55PUS7303, 65PUS7803, 55PUS8303, 75PUS8303, 49PUS8503, 55PUS8602 či 55POS9002. Problémy zaznamenali také majitelé minimálně dvou modelů OLED TV: 65OLED803 a 55OLED903.
 
 
Důvodem běla být zranitelnost zmiňovaného procesoru od MediaTeku, kvůli které by mohlo dojít k obejití ochrany DRM. Proto došlo ke snížení kvality streamu, ale z důvodu chyby do SD. Společnost TP Vision chybu, která se měla objevit již koncem října, odstranila až po medializaci minulý týden. Snížení kvality streamu tedy zůstává, i když nyní jen do HD nebo Full HD. Nefunkční zůstává obsah v rozlišení 4K – k odstranění problému, který se týká certifikátu společnosti Widevine, totiž nebude stačit změna nastavení serveru. Výrobce nyní musí vydat aktualizaci firmwaru. Jak ovšem poznamenal vedoucí produktu Diederick Houtman z TP Vision, k jejímu vydání pro všechny uživatele může dojít až za několik měsíců.
 
Distribuci nového firmwaru totiž předchází měsíce testování. Proto bude nejspíš update nejprve dostupný na oficiálních stránkách Philips jako volitelný. Tak si jej budou moci stáhnout pouze majitelé televizorů, kterých se snížená kvalita streamu nějak dotýká. Firmware distribuovaný bez dostatečného otestování všem uživatelům by totiž mohl přinést více problémů než užitku. Aktuálně postižené televizory používají firmware PH7M_EU_5596. Verze operačního systému Android TV nemá na tento problém žádný vliv.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře