www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips TV zase streamují až ve Full HD, ale 4K stále nefunguje

Philips TV zase streamují až ve Full HD, ale 4K stále nefunguje
, , aktualita
Nedávný problém s kvalitou streamovaného videa, který postihl vybrané televizory Philips, byl částečně vyřešen. Nyní lze znovu sledovat obsah v rozlišení 720p nebo 1080p. Na podporu 4K si ovšem uživatelé ještě počkají, pokud se vůbec dočkají.
K oblíbeným
reklama
Společnost TP Vision, která vyrábí televizory Philips pro evropský trh, musí v posledních týdnech řešit problém týkající se kvality streamovaného videa. Majitelé některých LCD TV a OLED TV z let 2017 až 2018 si totiž stěžovali, že obsah v aplikacích jako Netflix, Disney+ nebo Amazon Prime Video lze přehrávat pouze ve standardním rozlišení (SD), tedy 480p či 560p. Videa ve vyšší kvalitě, jako je 720p, 1080p nebo 4K nefungovaly. Problém byl zaznamenán na televizorech s platformou Android TV, které používají procesor MediaTek MT5891. Konkrétně se jedná především o LCD TV, a to 55PUS7303, 65PUS7803, 55PUS8303, 75PUS8303, 49PUS8503, 55PUS8602 či 55POS9002. Problémy zaznamenali také majitelé minimálně dvou modelů OLED TV: 65OLED803 a 55OLED903.
 
 
Důvodem běla být zranitelnost zmiňovaného procesoru od MediaTeku, kvůli které by mohlo dojít k obejití ochrany DRM. Proto došlo ke snížení kvality streamu, ale z důvodu chyby do SD. Společnost TP Vision chybu, která se měla objevit již koncem října, odstranila až po medializaci minulý týden. Snížení kvality streamu tedy zůstává, i když nyní jen do HD nebo Full HD. Nefunkční zůstává obsah v rozlišení 4K – k odstranění problému, který se týká certifikátu společnosti Widevine, totiž nebude stačit změna nastavení serveru. Výrobce nyní musí vydat aktualizaci firmwaru. Jak ovšem poznamenal vedoucí produktu Diederick Houtman z TP Vision, k jejímu vydání pro všechny uživatele může dojít až za několik měsíců.
 
Distribuci nového firmwaru totiž předchází měsíce testování. Proto bude nejspíš update nejprve dostupný na oficiálních stránkách Philips jako volitelný. Tak si jej budou moci stáhnout pouze majitelé televizorů, kterých se snížená kvalita streamu nějak dotýká. Firmware distribuovaný bez dostatečného otestování všem uživatelům by totiž mohl přinést více problémů než užitku. Aktuálně postižené televizory používají firmware PH7M_EU_5596. Verze operačního systému Android TV nemá na tento problém žádný vliv.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik