www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Některé Philips TV přestaly přehrávat videa z Netflixu i jiných aplikací v HD

Některé Philips TV přestaly přehrávat videa z Netflixu i jiných aplikací v HD
, , aktualita
Majitelé některých starších televizorů Philips hlásí nezvyklý problém. V aplikacích pro streamování videa jako Netflix nebo Amazon Prime Video mohou přehrávat obsah pouze ve standardní kvalitě, ale nikoliv v HD nebo 4K.
K oblíbeným
reklama
Na internetových fórech se v posledních dnech začaly objevovat stížnosti od majitelů některých televizorů Philips, kteří popisují problémy s aplikacemi pro streamování videa. Filmy, seriály a další obsah mohou přehrávat pouze ve standardní kvalitě (SD). Nedaří se přehrávat videa v HD, Full HD nebo snad 4K rozlišení, smůlu mají také zájemci o HDR. Problém byl zaznamenám v oblíbených aplikacích, jako je Netflix, Disney+ nebo Amazon Prime Video. Dotčené zákazníky spojuje vlastnictví některých modelů LCD TV nebo OLED TV z let 2017 až 2018. Kompletní výčet čítá televizory z různých řad (viz seznam na konci článku), které spojuje procesor MediaTek MT5891 a operační systém Android TV.
 
 
Záhada netrvala dlouho a brzy se podařilo zjistit, co by mohlo být příčinou tohoto problému. Jeden z uživatelů si totiž všiml, že došlo k modifikaci certifikátu společnosti Widevine, který je vyžadován pro přehrávání obsahu s ochranou DRM. Kvůli změně úrovně zabezpečení z Level 1 na Level 3 teď dotčené televizory nemohou přehrávat chráněná videa. Diváci jsou tak odkázání na rozlišení 480p nebo 540p, ačkoliv si třeba platí tarif s vyšší kvalitou zobrazení. Výjimkou jsou trailery, které se daří přehrávat až ve 4K rozlišení. Mohlo by to být z toho důvodu, že na rozdíl od dalšího obsahu nejsou chráněny pomocí DRM.
 
Není jasné, proč došlo k modifikaci certifikátu, ale podle spekulací tento krok souvisí se zranitelností procesoru od MediaTeku, která umožnila obejít ochranu DRM. Společnost TP Vision, která vyrábí televizory Philips pro evropský trh, již o problému ví a provádí vlastní vyšetřování. Prozatím ovšem nepotvrdila, že by šlo o problém týkající se certifikátu. Lze předpokládat, že problém by mohla vyřešit aktualizace firmwaru. Konkurenční televizory Sony, které používají stejný procesor MediaTek, patrně nejsou touto chybou zasaženy.
 

Televizory s potvrzenou chybou přehrávání videí v HD

  • Philips 55PUS7303
  • Philips 65PUS7803
  • Philips 55PUS8303
  • Philips 75PUS8303
  • Philips 49PUS8503
  • Philips 55PUS8602
  • Philips 55POS9002
  • Philips 65OLED803
  • Philips 55OLED903


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček Na Android TV dorazil YouTube v 8K, ale má to háček
Nejnovější aktualizace aplikace YouTube pro Android TV přinesla podporu videí v 8K. V tuto chvíli si ovšem novinku nejspíš neužijí žádní diváci, neboť na trhu není televizor splňující všechny požadavky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce Samsung prý odkládá konec výroby LCD panelů o 3 měsíce
Nečekaný zájem o LCD překvapil Samsung, který letos hodlal ukončit výrobu těchto panelů. Nakonec by měla výroba v jedné z továren pokračovat až do března 2021. Zbylé vybavení rozprodává čínským výrobcům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru Onkyo se dostalo do finančních potíží, týká se to i Pioneeru
Poslední finanční výsledky společnosti Onkyo ukazují největší ztrátu v historii. Navzdory spekulacím zatím nevyhlásila bankrot, ale údajně se ocitla v platební neschopnosti. K finančním problémům přispěla i pandemie COVID-19.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel Číňané bodují. BOE představilo první 55" AMQLED panel
Čínský výrobce BOE se pochlubil světově prvním 55" AMQLED displejem s rozlišením 4K. Vychází z technologie QLED a nevyžaduje podsvícení. Jeho uvedení do televizorů ovšem může ještě pár let trvat.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV Hraní bez konzole. Aplikace Xbox zamíří na Smart TV
Microsoft oznámil, že během příštího roku chce svou službu Xbox Cloud Gaming pro streamování her z cloudu přinést na chytré televizory. Hráči by tedy nepotřebovali konzoli ani počítač, stačila by TV s připojením k internetu a gamepad.
25.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře