www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Některé Philips TV přestaly přehrávat videa z Netflixu i jiných aplikací v HD

Některé Philips TV přestaly přehrávat videa z Netflixu i jiných aplikací v HD
, , aktualita
Majitelé některých starších televizorů Philips hlásí nezvyklý problém. V aplikacích pro streamování videa jako Netflix nebo Amazon Prime Video mohou přehrávat obsah pouze ve standardní kvalitě, ale nikoliv v HD nebo 4K.
K oblíbeným
reklama
Na internetových fórech se v posledních dnech začaly objevovat stížnosti od majitelů některých televizorů Philips, kteří popisují problémy s aplikacemi pro streamování videa. Filmy, seriály a další obsah mohou přehrávat pouze ve standardní kvalitě (SD). Nedaří se přehrávat videa v HD, Full HD nebo snad 4K rozlišení, smůlu mají také zájemci o HDR. Problém byl zaznamenám v oblíbených aplikacích, jako je Netflix, Disney+ nebo Amazon Prime Video. Dotčené zákazníky spojuje vlastnictví některých modelů LCD TV nebo OLED TV z let 2017 až 2018. Kompletní výčet čítá televizory z různých řad (viz seznam na konci článku), které spojuje procesor MediaTek MT5891 a operační systém Android TV.
 
 
Záhada netrvala dlouho a brzy se podařilo zjistit, co by mohlo být příčinou tohoto problému. Jeden z uživatelů si totiž všiml, že došlo k modifikaci certifikátu společnosti Widevine, který je vyžadován pro přehrávání obsahu s ochranou DRM. Kvůli změně úrovně zabezpečení z Level 1 na Level 3 teď dotčené televizory nemohou přehrávat chráněná videa. Diváci jsou tak odkázání na rozlišení 480p nebo 540p, ačkoliv si třeba platí tarif s vyšší kvalitou zobrazení. Výjimkou jsou trailery, které se daří přehrávat až ve 4K rozlišení. Mohlo by to být z toho důvodu, že na rozdíl od dalšího obsahu nejsou chráněny pomocí DRM.
 
Není jasné, proč došlo k modifikaci certifikátu, ale podle spekulací tento krok souvisí se zranitelností procesoru od MediaTeku, která umožnila obejít ochranu DRM. Společnost TP Vision, která vyrábí televizory Philips pro evropský trh, již o problému ví a provádí vlastní vyšetřování. Prozatím ovšem nepotvrdila, že by šlo o problém týkající se certifikátu. Lze předpokládat, že problém by mohla vyřešit aktualizace firmwaru. Konkurenční televizory Sony, které používají stejný procesor MediaTek, patrně nejsou touto chybou zasaženy.
 

Televizory s potvrzenou chybou přehrávání videí v HD

  • Philips 55PUS7303
  • Philips 65PUS7803
  • Philips 55PUS8303
  • Philips 75PUS8303
  • Philips 49PUS8503
  • Philips 55PUS8602
  • Philips 55POS9002
  • Philips 65OLED803
  • Philips 55OLED903


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí Srolovatelnou TV LG Rollable OLED R si prý zatím koupilo 10 lidí
LG prodává v Koreji srolovatelnou televizi Signature Rollable OLED R, konkrétně jde o 65" variantu 65RX OLED TV. Její cena je ale doslova astronomická, a tak není divu, že si ji údajně pořídilo jen 10 lidí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV? Sony A90J: kolik budou stát vlajkové OLED TV?
Již tento měsíc vstoupí na vybrané evropské trhy série A90J od Sony. Prozatím ve dvou úhlopříčkách, na třetí z nich si zákazníci počkají. Cena je nakonec nižší, než se předpokládalo. Konečně totiž známé oficiální ceny v eurech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7 Skylink odemyká sportovní kanály a rozšiřuje originální obsah na Skylink 7
Od dnešního dne jsou ve volném vysílání Skylinku k dispozici dva sportovní kanály a jeden další pro kutily. Operátor také oznámil rozšíření obsahu na svém vlastním programu Skylink 7. kde mohou diváci sledovat několik nových seriálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik