www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips TV pro rok 2021/2022 nejspíš výkonem doženou Nvidia Shield TV

Philips TV pro rok 2021/2022 nejspíš výkonem doženou Nvidia Shield TV
, , aktualita
Ačkoliv letošní modely teprve nesměle vstupují na trh, objevily se první spekulace týkající se televizorů Philips pro roky 2021 a 2022. Podle údajů z benchmarku by měly využívat nový čip od Mediateku, který patrně přinese výrazné zvýšení výkonu.
K oblíbeným
reklama
Na trh se v těchto týdnech dostávají první televizory Philips, které byly představeny začátkem letošního roku. Společnost TP Vision mezitím pracuje na modelech pro další roky, které redaktoři německého webu Toengel.net objevili v databázi benchmarku Geekbench pod označením „TPV 2021/22 Philips UHD Android TV“. Zdá se tedy, že stejně jako v uplynulých letech budou televizory sdílet stejnou platformu po dobu dvou let. Přece jen vývoj hardwaru v oblasti televizorů nepostupuje tak rychle ve srovnání se smartphony.
 
 
Podle benchmarku budou připravované Philips TV osazeny čipsetem od MediaTeku, který by měl na poměry chytrých televizorů nabídnout velmi solidní výkon. Jeho součásti by měl být čtyřjádrový procesor se čtyřmi procesorovými jádry na architektuře ARMv8, a to s frekvencí 1,8 GHz. Benchmark je určen hlavně k porovnání výkonu, proto se pojďme podívat, jak si nová platforma Mediatek 9970A vedla. Ve srovnání s hardwarem používaným v aktuálních televizorech Philips je výsledek testu jednoho i více jader více než dvojnásobný. Dokonce se blíží číslům, kterých dosahuje multimediální přehrávač/herní konzole Nvidia Shield TV s procesorem Tegra X1 – jedno z nejvýkonnějších zařízení s Android TV.
 
 
Chytré televizory obvykle nepoužívají obzvlášť výkonný hardware, což se projevuje i v uživatelském zážitku. Silnější procesor by mohl přinést nejen rychlejší reakce operačního systému a aplikací, ale také rozšířit nabídku dostupných her. Z hlediska softwaru používaly modely v benchmarku Android TV 10, který zatím najdeme jen v několika zařízeních – a jedním z nich je přehrávač od Googlu určený pouze vývojářům. Mezitím byl vydán dokonce Android TV 11, i když pouze ve vývojářském preview. Uvidíme, zda se některými novinkami společnost TP Vision pochlubí již za dva měsíce na berlínském veletrhu IFA 2020.
 
Na český trh se v uplynulých týdnech dostaly první televizory Philips pro rok 2020. Kromě série PUS8505 zahrnující 4K TV s Androidem a podsvícením Ambilight se jedná i o levnější modely, které svou cenou začínají na 4 500 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik