Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips TV pro rok 2021/2022 nejspíš výkonem doženou Nvidia Shield TV

29.6.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Ačkoliv letošní modely teprve nesměle vstupují na trh, objevily se první spekulace týkající se televizorů Philips pro roky 2021 a 2022. Podle údajů z benchmarku by měly využívat nový čip od Mediateku, který patrně přinese výrazné zvýšení výkonu.
Na trh se v těchto týdnech dostávají první televizory Philips, které byly představeny začátkem letošního roku. Společnost TP Vision mezitím pracuje na modelech pro další roky, které redaktoři německého webu Toengel.net objevili v databázi benchmarku Geekbench pod označením „TPV 2021/22 Philips UHD Android TV“. Zdá se tedy, že stejně jako v uplynulých letech budou televizory sdílet stejnou platformu po dobu dvou let. Přece jen vývoj hardwaru v oblasti televizorů nepostupuje tak rychle ve srovnání se smartphony.
 
 
Podle benchmarku budou připravované Philips TV osazeny čipsetem od MediaTeku, který by měl na poměry chytrých televizorů nabídnout velmi solidní výkon. Jeho součásti by měl být čtyřjádrový procesor se čtyřmi procesorovými jádry na architektuře ARMv8, a to s frekvencí 1,8 GHz. Benchmark je určen hlavně k porovnání výkonu, proto se pojďme podívat, jak si nová platforma Mediatek 9970A vedla. Ve srovnání s hardwarem používaným v aktuálních televizorech Philips je výsledek testu jednoho i více jader více než dvojnásobný. Dokonce se blíží číslům, kterých dosahuje multimediální přehrávač/herní konzole Nvidia Shield TV s procesorem Tegra X1 – jedno z nejvýkonnějších zařízení s Android TV.
 
 
Chytré televizory obvykle nepoužívají obzvlášť výkonný hardware, což se projevuje i v uživatelském zážitku. Silnější procesor by mohl přinést nejen rychlejší reakce operačního systému a aplikací, ale také rozšířit nabídku dostupných her. Z hlediska softwaru používaly modely v benchmarku Android TV 10, který zatím najdeme jen v několika zařízeních – a jedním z nich je přehrávač od Googlu určený pouze vývojářům. Mezitím byl vydán dokonce Android TV 11, i když pouze ve vývojářském preview. Uvidíme, zda se některými novinkami společnost TP Vision pochlubí již za dva měsíce na berlínském veletrhu IFA 2020.
 
Na český trh se v uplynulých týdnech dostaly první televizory Philips pro rok 2020. Kromě série PUS8505 zahrnující 4K TV s Androidem a podsvícením Ambilight se jedná i o levnější modely, které svou cenou začínají na 4 500 Kč.