www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Philips TV pro rok 2021/2022 nejspíš výkonem doženou Nvidia Shield TV

Philips TV pro rok 2021/2022 nejspíš výkonem doženou Nvidia Shield TV
, , aktualita
Ačkoliv letošní modely teprve nesměle vstupují na trh, objevily se první spekulace týkající se televizorů Philips pro roky 2021 a 2022. Podle údajů z benchmarku by měly využívat nový čip od Mediateku, který patrně přinese výrazné zvýšení výkonu.
K oblíbeným
reklama
Na trh se v těchto týdnech dostávají první televizory Philips, které byly představeny začátkem letošního roku. Společnost TP Vision mezitím pracuje na modelech pro další roky, které redaktoři německého webu Toengel.net objevili v databázi benchmarku Geekbench pod označením „TPV 2021/22 Philips UHD Android TV“. Zdá se tedy, že stejně jako v uplynulých letech budou televizory sdílet stejnou platformu po dobu dvou let. Přece jen vývoj hardwaru v oblasti televizorů nepostupuje tak rychle ve srovnání se smartphony.
 
 
Podle benchmarku budou připravované Philips TV osazeny čipsetem od MediaTeku, který by měl na poměry chytrých televizorů nabídnout velmi solidní výkon. Jeho součásti by měl být čtyřjádrový procesor se čtyřmi procesorovými jádry na architektuře ARMv8, a to s frekvencí 1,8 GHz. Benchmark je určen hlavně k porovnání výkonu, proto se pojďme podívat, jak si nová platforma Mediatek 9970A vedla. Ve srovnání s hardwarem používaným v aktuálních televizorech Philips je výsledek testu jednoho i více jader více než dvojnásobný. Dokonce se blíží číslům, kterých dosahuje multimediální přehrávač/herní konzole Nvidia Shield TV s procesorem Tegra X1 – jedno z nejvýkonnějších zařízení s Android TV.
 
 
Chytré televizory obvykle nepoužívají obzvlášť výkonný hardware, což se projevuje i v uživatelském zážitku. Silnější procesor by mohl přinést nejen rychlejší reakce operačního systému a aplikací, ale také rozšířit nabídku dostupných her. Z hlediska softwaru používaly modely v benchmarku Android TV 10, který zatím najdeme jen v několika zařízeních – a jedním z nich je přehrávač od Googlu určený pouze vývojářům. Mezitím byl vydán dokonce Android TV 11, i když pouze ve vývojářském preview. Uvidíme, zda se některými novinkami společnost TP Vision pochlubí již za dva měsíce na berlínském veletrhu IFA 2020.
 
Na český trh se v uplynulých týdnech dostaly první televizory Philips pro rok 2020. Kromě série PUS8505 zahrnující 4K TV s Androidem a podsvícením Ambilight se jedná i o levnější modely, které svou cenou začínají na 4 500 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR Aktualizace Adobe Premiere Pro přináší detekci střihu i lepší HDR
Adobe uvedl aktualizaci svého tradičního editoru videa Premiere Pro 14.4. Ten přichází např. s detekcí střihu scény, vylepšuje také schopnosti práce s HDR obsahem díky podpoře barevného prostoru Rec.2100.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem Denon uvádí tenký soundbar s funkcemi od Googlu i bezdrátovým subwooferem
Tenký soundbar Denon DHT-S416 lze používat k poslechu hudby i pro zlepšení zvuku z televizoru. Obsahuje Chromecast pro snadné streamování hudby z aplikací jako Spotify a bezdrátový subwoofer.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej GoPro Hero 9 Black: nová akční kamera nabízí 5K rozlišení a přední displej
GoPro v tichosti představilo novou akční kameru, se kterou cílí hlavně na vloggery. Právě oni nejvíce ocení přední displej, ale zároveň se zvětšil také zadní displej. Výrobce navíc nasadil pokročilejší senzor pro natáčení 5K videí.
17.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021 TCL chce předběhnout Samsung. První QD-OLED TV možná uvede v roce 2021
Panely QLED s kvantovými tečkami jsou za rohem a jednou z prvních značek, která na trh uvede televizor s touto technologií, by mohla být čínská TCL. K představení snad dojde na veletrhu IFA 2021.
16.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik