Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips OLED807 přichází s technologií OLED EX a o 30 % vyšším jasem

28.1.2022, Milan Šurkala, aktualita
Nástupcem televize OLED806 se stává nový Philips OLED807. Novinka přichází s panelem OLED EX od LG, který slibuje jas zvýšený o 30 %. Těšit se můžeme i na vylepšené ambientní osvětlení Ambilight.
Společnost Philips představila novou televizi OLED807, která nahrazuje loňský model OLED806. Zásadní novinkou je nový panel OLED EX od LG, který odstraňuje tradiční slabinu panelů OLED, nízký maximální jas. Tyto panely by měly být až o 30 % jasnější. Tím novinky a vylepšení nekončí a televize nabídne např. 4stranné ambientní osvětlení Ambilight s obnovovací frekvencí 120 Hz.
 
Philips OLED807
 
Dostalo se také na inovovaný procesor pro zpracovávání algoritmů umělé inteligence pro automatické vylepšování obrazu (jasu, gamma korekce, barev). Máme zde podporu mnoha HDR technologií, jmenovitě např. Dolby Vision, HDR10, HDR10+, HDR10+ Adaptive, HLG, máme zde i IMAX Enhanced. O zvuk se stará 70W systém konfigurace 2.1 (loňský model měl 50W).
 
Na své si přijdou i hráči díky portům HDMI 2.1 a podpoře HDMI eARC, VRR až do 4K/120Hz (FreeSync Premium i G-Sync) a ALLM. Nový je také Game Bar a televize má dokonce herní presety. Půjde rovněž o televizi s podporou DTS Play-Fi Home Theatre. K dispozici bude v úhlopříčkách 48", 55", 65" a 77".
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.