www.tvfreak.cz
>
>
>
>

LG Display představuje OLED EX s jasem vyšším o 30 %

LG Display představuje OLED EX s jasem vyšším o 30 %
, , aktualita
LG Display uvádí novou technologii OLED EX, která má potlačit jednu z nevýhod OLED, nepříliš vysoký jas. Díky využití deuteria se má maximální jas chytrých televizí a displejů obecně zvýšit o 30 %. 
K oblíbeným
reklama
Společnost LG Display představila technologii OLED EX (Evolution a eXperience). Má jít další vývoj technologie OLED vycházející z dosavadních zkušeností, kde se má potlačit jedna z nevýhod OLED displejů, které mají proti mini LED obvykle o něco nižší jas. Zásadním vylepšením zde má být využití deuteria (těžkého vodíku) místo toho klasického. Deuterium není tak obvyklé jako protium/lehký vodík (zhruba 1 atom těžkého vodíku na 6000 atomů lehkého vodíku), LG nicméně našlo cestu, jak ho extrahovat z vody pro potřeby výroby panelů OLED.
 
LG OLED EX TV
 
Výsledkem má být jas vyšší až o 30 %. Toto se navíc kombinuje s novými algoritmy, které mají pomoci dosahovat lepší stability a efektivity diod, čímž se má zlepšit celkový výkon displeje. Na 8K displeji tak předpovídá využívání všech 33 milionů diod na základě učení se na vzorech toho, co se na televizi sleduje. Díky tomu se má algoritmicky lépe nastavovat jas a barevnost displeje. OLED EX také umožnilo snížit tloušťku rámečků televize ze 6 mm na 4 mm. 
 
LG Display dále uvádí, že když v roce 2013 začalo dodávat displeje OLED pro chytré televize, bylo prodáno 200 tisíc kusů. Na počátku roku 2020 byly kumulativní prodeje už 10 milionů a dnes jsme o necelé dva roky později už na 20 milionech. Také dodává, že zatímco trh s televizemi se letos propadl o 12 %, trh s OLED TV vzrostl o 70 %.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Netflix zveřejnila výsledky za poslední čtvrtletí. Přestože dokázala získat dalších 8,3 milionu uživatelů, očekávalo se více a zpomalující nárůst se projevil v panice akcionářů a výrazném propadu hodnoty firmy.
21.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné
Po necelých 6 letech existence YouTube Originals tento program končí. Streamovací službě, kterou brzy opustí její vedoucí, se nikdy nepodařilo výrazněji prorazit a zůstanou po ní jen dva podpůrné fondy.
19.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala