Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě

27.10.2020, Jáchym Šlik, aktualita
V českých obchodech se objevily nejnovější OLED TV s logem Philips. K dispozici jsou v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců. Ve výbavě najdeme technologii proti „vypalování“ obrazu, čtyřstranný Ambilight nebo zvukový systém 3.1.2 od B&W.
Firma TP Vision představila začátkem září nové modely Philips OLED935, které existují ve variantách s úhlopříčkou 48" (121 cm), 55" (139 cm) a 65" (164 cm). Nejvíce pozornosti pochopitelně vzbudilo nejmenší provedení, které využívá nový OLED panel od LG Display. Televizory nepřekvapí moderním design s minimálními rámečky a kovovým povrchem. Zvukový panel je zakrytý látkou Kvadrat a celkový zážitek při sledování obsahu dotváří čtyřstranné podsvícení Ambilight. Připomeňme, že v posledních letech používal výrobce toto podsvícení pouze ze tří stran. Novinkou je funkce Ambilight Sleep, která umožňuje pro klidnější usínání zapnout pouze zvuk a Ambilight.
 
 
Modely Philips OLED935 používají čtvrtou generaci procesoru P5 pro optimalizaci, který byl navíc doplněn čip s umělou inteligencí (AI). Jeho úkolem je vytvoření lepší rovnováhy mezi pěti základními pilíři kvality obrazu (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost), aby vytvořil realističtější zážitek. Podporovány jsou všechny hlavní formáty vysokého dynamického rozsahu: Dolby Vision, HLG, HDR10 a HDR10+. Philips pokračuje v boji proti tzv. vypalování obrazu na OLED panelech. Nová verze čipsetu Inteligent Dual Engine proto detekuje statické objekty, jako jsou loga televizních programů, a postupně snižuje intenzitu jasu v dané části obrazovky. Divák by si tedy této změny ani neměl všimnout.
 
 
O zvukovou stránku se postarala společnost Bowers & Wilkins. Televizory využívají celkem deset reproduktorů v konfiguraci 3.1.2, která zahrnuje také pár zvukových měničů Dolby Atmos Elevation a centrální měnič Tweeter-on-Top od B&W. Další reproduktory lze připojit i bezdrátově přes standard DTS Play-Fi s možností vytvoření multiroom systému. Televizory Philips OLED935 spoléhají na operační systém Android TV ve verzi 9.0 a 3GB operační paměť. Součástí dodávky je nový dálkový ovladač z kovu a kůže Muirhead, který je vybaven podsvícenými klávesami.
 
 
Nové OLED TV jsou již dostupné na českém trhu, a to za následující ceny:
  • Philips 48OLED935/12 – 54 990 Kč
  • Philips 55OLED935/12 – 59 990 Kč
  • Philips 65OLED935/12 – 89 990 Kč
Zdroj: Tisková zpráva