www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě

Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě
, , aktualita
V českých obchodech se objevily nejnovější OLED TV s logem Philips. K dispozici jsou v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců. Ve výbavě najdeme technologii proti „vypalování“ obrazu, čtyřstranný Ambilight nebo zvukový systém 3.1.2 od B&W.
K oblíbeným
reklama
Firma TP Vision představila začátkem září nové modely Philips OLED935, které existují ve variantách s úhlopříčkou 48" (121 cm), 55" (139 cm) a 65" (164 cm). Nejvíce pozornosti pochopitelně vzbudilo nejmenší provedení, které využívá nový OLED panel od LG Display. Televizory nepřekvapí moderním design s minimálními rámečky a kovovým povrchem. Zvukový panel je zakrytý látkou Kvadrat a celkový zážitek při sledování obsahu dotváří čtyřstranné podsvícení Ambilight. Připomeňme, že v posledních letech používal výrobce toto podsvícení pouze ze tří stran. Novinkou je funkce Ambilight Sleep, která umožňuje pro klidnější usínání zapnout pouze zvuk a Ambilight.
 
 
Modely Philips OLED935 používají čtvrtou generaci procesoru P5 pro optimalizaci, který byl navíc doplněn čip s umělou inteligencí (AI). Jeho úkolem je vytvoření lepší rovnováhy mezi pěti základními pilíři kvality obrazu (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost), aby vytvořil realističtější zážitek. Podporovány jsou všechny hlavní formáty vysokého dynamického rozsahu: Dolby Vision, HLG, HDR10 a HDR10+. Philips pokračuje v boji proti tzv. vypalování obrazu na OLED panelech. Nová verze čipsetu Inteligent Dual Engine proto detekuje statické objekty, jako jsou loga televizních programů, a postupně snižuje intenzitu jasu v dané části obrazovky. Divák by si tedy této změny ani neměl všimnout.
 
 
O zvukovou stránku se postarala společnost Bowers & Wilkins. Televizory využívají celkem deset reproduktorů v konfiguraci 3.1.2, která zahrnuje také pár zvukových měničů Dolby Atmos Elevation a centrální měnič Tweeter-on-Top od B&W. Další reproduktory lze připojit i bezdrátově přes standard DTS Play-Fi s možností vytvoření multiroom systému. Televizory Philips OLED935 spoléhají na operační systém Android TV ve verzi 9.0 a 3GB operační paměť. Součástí dodávky je nový dálkový ovladač z kovu a kůže Muirhead, který je vybaven podsvícenými klávesami.
 
 
Nové OLED TV jsou již dostupné na českém trhu, a to za následující ceny:
  • Philips 48OLED935/12 – 54 990 Kč
  • Philips 55OLED935/12 – 59 990 Kč
  • Philips 65OLED935/12 – 89 990 Kč
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci
Velmi úspěšný seriál The Crown (Koruna) od Netflixu z prostředí britské královské rodiny se nesetkal s velkým pochopením u britské vlády. Kulturní sekretář by chtěl, aby Netflix označil seriál jako fikci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
29.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
29.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
29.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář