www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě

Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě
, , aktualita
V českých obchodech se objevily nejnovější OLED TV s logem Philips. K dispozici jsou v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců. Ve výbavě najdeme technologii proti „vypalování“ obrazu, čtyřstranný Ambilight nebo zvukový systém 3.1.2 od B&W.
K oblíbeným
reklama
Firma TP Vision představila začátkem září nové modely Philips OLED935, které existují ve variantách s úhlopříčkou 48" (121 cm), 55" (139 cm) a 65" (164 cm). Nejvíce pozornosti pochopitelně vzbudilo nejmenší provedení, které využívá nový OLED panel od LG Display. Televizory nepřekvapí moderním design s minimálními rámečky a kovovým povrchem. Zvukový panel je zakrytý látkou Kvadrat a celkový zážitek při sledování obsahu dotváří čtyřstranné podsvícení Ambilight. Připomeňme, že v posledních letech používal výrobce toto podsvícení pouze ze tří stran. Novinkou je funkce Ambilight Sleep, která umožňuje pro klidnější usínání zapnout pouze zvuk a Ambilight.
 
 
Modely Philips OLED935 používají čtvrtou generaci procesoru P5 pro optimalizaci, který byl navíc doplněn čip s umělou inteligencí (AI). Jeho úkolem je vytvoření lepší rovnováhy mezi pěti základními pilíři kvality obrazu (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost), aby vytvořil realističtější zážitek. Podporovány jsou všechny hlavní formáty vysokého dynamického rozsahu: Dolby Vision, HLG, HDR10 a HDR10+. Philips pokračuje v boji proti tzv. vypalování obrazu na OLED panelech. Nová verze čipsetu Inteligent Dual Engine proto detekuje statické objekty, jako jsou loga televizních programů, a postupně snižuje intenzitu jasu v dané části obrazovky. Divák by si tedy této změny ani neměl všimnout.
 
 
O zvukovou stránku se postarala společnost Bowers & Wilkins. Televizory využívají celkem deset reproduktorů v konfiguraci 3.1.2, která zahrnuje také pár zvukových měničů Dolby Atmos Elevation a centrální měnič Tweeter-on-Top od B&W. Další reproduktory lze připojit i bezdrátově přes standard DTS Play-Fi s možností vytvoření multiroom systému. Televizory Philips OLED935 spoléhají na operační systém Android TV ve verzi 9.0 a 3GB operační paměť. Součástí dodávky je nový dálkový ovladač z kovu a kůže Muirhead, který je vybaven podsvícenými klávesami.
 
 
Nové OLED TV jsou již dostupné na českém trhu, a to za následující ceny:
  • Philips 48OLED935/12 – 54 990 Kč
  • Philips 55OLED935/12 – 59 990 Kč
  • Philips 65OLED935/12 – 89 990 Kč
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala