Peklo zamrzlo. Aplikace Apple TV je dostupná na Google TV

Peklo zamrzlo. Aplikace Apple TV je dostupná na Google TV
, , aktualita
Od dnešního dne je dostupná aplikace Apple TV pro loňský Chromecast. Majitelé tohoto streamovacího zařízení tak získali přístup ke službě TV+ i filmům z iTunes. V budoucnu se aplikace i objeví i na dalších zařízeních s Google TV.
K oblíbeným
reklama
Ještě před pár lety by se zdálo skoro nemyslitelné, že Apple vydá svou mobilní aplikaci přímo pro zařízení od Googlu. S rozvojem svých televizních služeb se ovšem Apple rozhodl změnit strategii a přerušit exkluzivitu, na kterou jsou obvykle zvyklí uživatelé tohoto ekosystému. Aplikace Apple TV v loňském roce vyšla pro řadu platforem a nyní se dostala také na Chromecast – streamovací zařízení od Googlu. Řeč je o posledním modelu z loňského roku, který disponuje plnohodnotným operačním systémem a podporou aplikací, Jedná se o první vlaštovku, protože následovat by měla další zařízení na platformě Google TV.
 
 
Google oznámil dostupnost na svém oficiálním blogu s upřesněním, že od dnešního dne je aplikace Apple TV celosvětově dostupná pro majitele nového Chromecastu. Najdou ji na kartě Aplikace nebo v řadě aplikací na kartě Pro vás. Prostřednictvím Apple TV lze sledovat filmy, seriály a další pořady ve službě pro streamování videa Apple TV+. Ačkoliv převažují originály z produkce Applu, v nabídce se vloni objevil třeba hollywoodský snímek Greyhound s Tomem Hanksem. V budoucnu by se služba měla rozšířit o další tituly třetích stran. Předplatné TV+ stojí 139 Kč měsíčně, ale majitelé novějších zařízení s nakousnutým jablkem většinou získají přístup zdarma, který Apple stále prodlužuje. Navíc lze předplatné sdílet s až pěti členy rodiny.
Aplikace Apple TV nabízí také přístup k filmům zakoupeným nebo vypůjčeným v iTunes. Další funkcí jsou potom televizní kanály, kde lze za poplatek sledovat živé vysílání. Google přislíbil rozšíření aplikace na další zařízení s Android TV v následujících měsících. Připomeňme, že aktuálně lze aplikaci používat na televizorech od Sony a TCL. Připomeňme, že Google TV je nové uživatelské rozhraní, které běží na Android TV a poskytuje divákům především nové možnosti objevování obsahu napříč aplikacemi a službami. Google TV by měla v budoucnu nahradit zařízení „běžným“ Android TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala