Peklo zamrzlo. Aplikace Apple TV je dostupná na Google TV

Peklo zamrzlo. Aplikace Apple TV je dostupná na Google TV
, , aktualita
Od dnešního dne je dostupná aplikace Apple TV pro loňský Chromecast. Majitelé tohoto streamovacího zařízení tak získali přístup ke službě TV+ i filmům z iTunes. V budoucnu se aplikace i objeví i na dalších zařízeních s Google TV.
K oblíbeným
reklama
Ještě před pár lety by se zdálo skoro nemyslitelné, že Apple vydá svou mobilní aplikaci přímo pro zařízení od Googlu. S rozvojem svých televizních služeb se ovšem Apple rozhodl změnit strategii a přerušit exkluzivitu, na kterou jsou obvykle zvyklí uživatelé tohoto ekosystému. Aplikace Apple TV v loňském roce vyšla pro řadu platforem a nyní se dostala také na Chromecast – streamovací zařízení od Googlu. Řeč je o posledním modelu z loňského roku, který disponuje plnohodnotným operačním systémem a podporou aplikací, Jedná se o první vlaštovku, protože následovat by měla další zařízení na platformě Google TV.
 
 
Google oznámil dostupnost na svém oficiálním blogu s upřesněním, že od dnešního dne je aplikace Apple TV celosvětově dostupná pro majitele nového Chromecastu. Najdou ji na kartě Aplikace nebo v řadě aplikací na kartě Pro vás. Prostřednictvím Apple TV lze sledovat filmy, seriály a další pořady ve službě pro streamování videa Apple TV+. Ačkoliv převažují originály z produkce Applu, v nabídce se vloni objevil třeba hollywoodský snímek Greyhound s Tomem Hanksem. V budoucnu by se služba měla rozšířit o další tituly třetích stran. Předplatné TV+ stojí 139 Kč měsíčně, ale majitelé novějších zařízení s nakousnutým jablkem většinou získají přístup zdarma, který Apple stále prodlužuje. Navíc lze předplatné sdílet s až pěti členy rodiny.
Aplikace Apple TV nabízí také přístup k filmům zakoupeným nebo vypůjčeným v iTunes. Další funkcí jsou potom televizní kanály, kde lze za poplatek sledovat živé vysílání. Google přislíbil rozšíření aplikace na další zařízení s Android TV v následujících měsících. Připomeňme, že aktuálně lze aplikaci používat na televizorech od Sony a TCL. Připomeňme, že Google TV je nové uživatelské rozhraní, které běží na Android TV a poskytuje divákům především nové možnosti objevování obsahu napříč aplikacemi a službami. Google TV by měla v budoucnu nahradit zařízení „běžným“ Android TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář