Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Peklo zamrzlo. Aplikace Apple TV je dostupná na Google TV

18.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Od dnešního dne je dostupná aplikace Apple TV pro loňský Chromecast. Majitelé tohoto streamovacího zařízení tak získali přístup ke službě TV+ i filmům z iTunes. V budoucnu se aplikace i objeví i na dalších zařízeních s Google TV.
Ještě před pár lety by se zdálo skoro nemyslitelné, že Apple vydá svou mobilní aplikaci přímo pro zařízení od Googlu. S rozvojem svých televizních služeb se ovšem Apple rozhodl změnit strategii a přerušit exkluzivitu, na kterou jsou obvykle zvyklí uživatelé tohoto ekosystému. Aplikace Apple TV v loňském roce vyšla pro řadu platforem a nyní se dostala také na Chromecast – streamovací zařízení od Googlu. Řeč je o posledním modelu z loňského roku, který disponuje plnohodnotným operačním systémem a podporou aplikací, Jedná se o první vlaštovku, protože následovat by měla další zařízení na platformě Google TV.
 
 
Google oznámil dostupnost na svém oficiálním blogu s upřesněním, že od dnešního dne je aplikace Apple TV celosvětově dostupná pro majitele nového Chromecastu. Najdou ji na kartě Aplikace nebo v řadě aplikací na kartě Pro vás. Prostřednictvím Apple TV lze sledovat filmy, seriály a další pořady ve službě pro streamování videa Apple TV+. Ačkoliv převažují originály z produkce Applu, v nabídce se vloni objevil třeba hollywoodský snímek Greyhound s Tomem Hanksem. V budoucnu by se služba měla rozšířit o další tituly třetích stran. Předplatné TV+ stojí 139 Kč měsíčně, ale majitelé novějších zařízení s nakousnutým jablkem většinou získají přístup zdarma, který Apple stále prodlužuje. Navíc lze předplatné sdílet s až pěti členy rodiny.
Aplikace Apple TV nabízí také přístup k filmům zakoupeným nebo vypůjčeným v iTunes. Další funkcí jsou potom televizní kanály, kde lze za poplatek sledovat živé vysílání. Google přislíbil rozšíření aplikace na další zařízení s Android TV v následujících měsících. Připomeňme, že aktuálně lze aplikaci používat na televizorech od Sony a TCL. Připomeňme, že Google TV je nové uživatelské rozhraní, které běží na Android TV a poskytuje divákům především nové možnosti objevování obsahu napříč aplikacemi a službami. Google TV by měla v budoucnu nahradit zařízení „běžným“ Android TV.