Peklo zamrzlo. Aplikace Apple TV je dostupná na Google TV

Peklo zamrzlo. Aplikace Apple TV je dostupná na Google TV
, , aktualita
Od dnešního dne je dostupná aplikace Apple TV pro loňský Chromecast. Majitelé tohoto streamovacího zařízení tak získali přístup ke službě TV+ i filmům z iTunes. V budoucnu se aplikace i objeví i na dalších zařízeních s Google TV.
K oblíbeným
reklama
Ještě před pár lety by se zdálo skoro nemyslitelné, že Apple vydá svou mobilní aplikaci přímo pro zařízení od Googlu. S rozvojem svých televizních služeb se ovšem Apple rozhodl změnit strategii a přerušit exkluzivitu, na kterou jsou obvykle zvyklí uživatelé tohoto ekosystému. Aplikace Apple TV v loňském roce vyšla pro řadu platforem a nyní se dostala také na Chromecast – streamovací zařízení od Googlu. Řeč je o posledním modelu z loňského roku, který disponuje plnohodnotným operačním systémem a podporou aplikací, Jedná se o první vlaštovku, protože následovat by měla další zařízení na platformě Google TV.
 
 
Google oznámil dostupnost na svém oficiálním blogu s upřesněním, že od dnešního dne je aplikace Apple TV celosvětově dostupná pro majitele nového Chromecastu. Najdou ji na kartě Aplikace nebo v řadě aplikací na kartě Pro vás. Prostřednictvím Apple TV lze sledovat filmy, seriály a další pořady ve službě pro streamování videa Apple TV+. Ačkoliv převažují originály z produkce Applu, v nabídce se vloni objevil třeba hollywoodský snímek Greyhound s Tomem Hanksem. V budoucnu by se služba měla rozšířit o další tituly třetích stran. Předplatné TV+ stojí 139 Kč měsíčně, ale majitelé novějších zařízení s nakousnutým jablkem většinou získají přístup zdarma, který Apple stále prodlužuje. Navíc lze předplatné sdílet s až pěti členy rodiny.
Aplikace Apple TV nabízí také přístup k filmům zakoupeným nebo vypůjčeným v iTunes. Další funkcí jsou potom televizní kanály, kde lze za poplatek sledovat živé vysílání. Google přislíbil rozšíření aplikace na další zařízení s Android TV v následujících měsících. Připomeňme, že aktuálně lze aplikaci používat na televizorech od Sony a TCL. Připomeňme, že Google TV je nové uživatelské rozhraní, které běží na Android TV a poskytuje divákům především nové možnosti objevování obsahu napříč aplikacemi a službami. Google TV by měla v budoucnu nahradit zařízení „běžným“ Android TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
14.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář