Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Paramount Plus: 20% nárůst počtu uživatelů, brzy i v Evropě

5.5.2022, Milan Šurkala, aktualita
Paramount Plus: 20% nárůst počtu uživatelů, brzy i v Evropě
Streamovací služba Paramount Plus chystá svůj vstup na evropský trh, prozatím ale bojuje v zámoří. Za poslední čtvrtletí se jí ale i přesto podařilo významně navýšit uživatelskou základnu o nemalých 20 %.
Paramount Plus, který nahradil původní ViacomCBS, je prozatím spíše menší streamovací službou. Její plány jsou ale velké a v roce 2024 by chtěla mít 100 milionů uživatelů. Při stávajícím nárůstu počtu uživatelů a brzkém vstupu do Evropy by to nemuselo být nereálné. Za posledního čtvrt roku se totiž počet předplatitelů navýšil o 6,8 milionu na téměř 40 milionů.
 
Paramount Plus
 
Přesněji jde o 39,6 milionu lidí, což je stále jen zlomek toho, co má např. Netflix s více než 220 miliony. Paramount Plus má i bezplatnou streamovací TV Pluto a příjmy z obou oproti stejnému období v minulém roce vzrostly o 95 %. Pokud jde o příjmy z reklam, tam šlo o 59% nárůst. Připomeňme ještě, že Paramount Plus má za 10 USD plán s podporou 4K a minimem reklam, nicméně v nabídce je i levnější plán za 5 USD, který má větší množství reklam.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.