Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Paramount+ od ViacomCBS chce do roku 2024 přes 100 milionů uživatelů

, , aktualita
Paramount+ od ViacomCBS chce do roku 2024 přes 100 milionů uživatelů
Dalším hráčem na přeplněném poli streamovacích služeb je ViacomCBS (Paramount) se službou Paramount+. Ta postupně nabírá nové uživatele a do roku 2024 by chtěla překonat kulatou metu 100 milionů sledujících.
Paramount+ od ViacomCBS chce do roku 2024 přes 100 milionů uživatelů
Paramount+ je jednou z mnoha streamovacích služeb, které se uchází o přízeň diváků. Na konci roku dosáhla 32,8 milionu sledujících, což je zatím zlomek toho, co má např. Netflix se svými 222 miliony. Za poslední čtvrtletí je to ale velmi pěkný nárůst o 7,3 milionu uživatelů. Společnost ViacomCBS (nově Paramount) se navíc nechala slyšet, že by do roku 2024 chtěla dosáhnout 100 milionů předplatitelů, přičemž dosavadní cíl se pohyboval mezi 65 a 75 miliony. Ambice tedy firmě rozhodně nechybí.
 
Paramount+ logo
 
K tomu ale bude potřebovat vstup na další mezinárodní trhy a platformy. Paramount zahrnuje televizní služby CBS, Nickelodeon i MTV, nechybí však také streamovací služby Showtime, Pluto TV a právě onen Paramount+. Tyto tři dohromady mají 56 milionů předplatitelů. Příjmy z předplatného Paramount+ meziročně vzrostly o 84 %, z reklam pak o 26 %. Ten je totiž placen předplatným i reklamami. Základní plán vyjde na 5 USD měsíčně, resp. 50 USD ročně, a diváci musí počítat s reklamami. Za 10 USD měsíčně nebo 100 USD ročně se už uživatelé zbaví většiny reklam a dostanou např. i 4K rozlišení u některých filmů.