Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více

21.1.2022, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služba Netflix zveřejnila výsledky za poslední čtvrtletí. Přestože dokázala získat dalších 8,3 milionu uživatelů, očekávalo se více a zpomalující nárůst se projevil v panice akcionářů a výrazném propadu hodnoty firmy.
Netflix má za sebou další čtvrtletí, a i když se v roce 2021 podařilo mnoho věcí jako uvedení veleúspěšného seriálu Squid Game nebo filmů Red Notice a Don't Look Up, poslední čtvrtletí moc nadšení nevyvolalo. Službě se povedlo zvýšit svou uživatelskou základnu na 221,84 milionu předplatitelů, což je o 8,28 milionu více. Čekal se ale o trochu větší nárůst, plánem bylo 222,06 milionu. To není příliš velký rozdíl, nicméně pro toto čtvrtletí (Q1/22) se očekává nárůst jen o 2,5 milionu, což značně kontrastuje se 4 miliony uživatelů ve stejném období před rokem. Za rok 2021 získal Netflix celkově 18,2 milionu nových uživatelů, což je nejméně za posledních 5 let.
 
Netflix logo
 
Tato zpráva byla hlavním motorem obrovského pádu hodnoty akcií Netflixu. Ty sice z listopadového maxima okolo 700 USD do včerejška postupně klesly už na 508 USD, dnes se ale v reakci na výše zmíněné zprávy propadly dokonce až na 380 USD (-25 %) a nyní se pohybují těsně pod hranici 400 USD. Netflixu se povedlo dosáhnout příjmů 7,71 mld. USD a čistého zisku 607 mil. USD. Zatímco příjmy byly rekordní, zisk byl nižší než v předchozích čtvrtletích. Není divu, že se Netflix snaží prorazit i v dalších oblastech a v poslední době se mluví především o mobilních hrách. Nabírání nových uživatelů ale jistě neprospělo také nedávné zvýšení cen v některých zemích. Kdy to čeká nás, to zatím nevíme.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.