www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic začal prodávat HX710E, své první Android TV. Kolik stojí?

Panasonic začal prodávat HX710E, své první Android TV. Kolik stojí?
, , aktualita
Panasonic nahradil platformu MyHomeScreen známější Android TV od Googlu. První 4K LCD TV v sérii HX710E již dorazily na český trh. Vyznačují se příznivými cenami a elegantním stříbrným designem.
K oblíbeným
reklama
+Panasonic ve svých televizorech dosud zůstával věrný operačnímu systému MyHomeScreen, který staví na základech ukončeného Firefox OS. Letos v září ovšem představil řady HX700 a HX710, které jako první televizory této značky využívají Android TV. Platforma od Googlu přináší zákazníkům celou řadu výhod, jako je snadné streamování obsahu přes zabudovaný Chromecast, používání hlasových povelů prostřednictvím Asistenta Google nebo rozsáhlá databáze aplikací v Obchodu Play, Řada z nich bude vůbec poprvé k dispozici pro majitele televizorů od Panasonicu. Jedná se třeba o aplikaci Disney+, která nefunguje na platformě MyHomeScreen. Čeští diváci mohou zase oslavovat třeba dostupnost Kuki TV.
 
 
Do českých obchodů se pár týdnů před Vánoci dostala série Panasonic HX710E, která využívá design se spodním rámečkem a stojanem ve stříbrné barvě. Série HX700E, která se odlišuje černým provedením, se na českém trhu neprodává. Na některých evropských trzích potom tyto televizory najdete také pod označením HX712E. S výjimkou softwaru vlastně nové 4K LCD TV nijak nevybočují proti konkurenci. K dostání jsou v úhlopříčkách 43, 50, 55 a 65 palců. O zpracování obrazu se stará procesor 4K Colour Engine, který by měl zlepšovat reprodukci barev. Kromě toho modely podporují několik formátů HDR, konkrétně HDR10, HLG a Dolby Vision.
 
 
Operační systém Android TV byl předinstalován ve verzi 9.0, která sice není nejnovější, ale ani konkurence zatím nenabízí mnoho televizorů využívající verzi 10 nebo dokonce 11. Nabídka konektorů zahrnuje jeden postranní a tři zadní HDMI nebo dva USB. Připravena je dvojice reproduktorovým s celkovým 20W výstupem, ale podporu Dolby Atmos byste hledali marně. Dálkový ovladač v balení podporuje Bluetooth a obsahuje mikrofon pro hlasové povely. Na závěr zbývá zmínit ještě ceny nové řady Panasonic HX710E, které byly stanoveny následovně:
  • Panasonic TX-43HX710E: 13 490 Kč
  • Panasonic TX-50HX710E: 14 990 Kč
  • Panasonic TX-55HX710E: 15 990 Kč
  • Panasonic TX-65HX710E: 23 590 Kč
Všechny modely s výjimkou nejvyšší úhlopříčky 65" jsou již dostupné skladem.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik