Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV

18.9.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
Panasonic, stejně jako LG nebo Samsung, používá svou vlastní inteligentní platformu pro televizory. Když před několika lety skončila Mozilla s Firefox OS, japonský výrobce se platformy ujal a pokračoval v jejím vývoji pod názvem MyHomeScreen. Od konce loňského roku se ovšem začaly objevovat spekulace, že Panasonic představí první televizory s Android TV od Googlu. K tomuto kroku nakonec opravdu došlo tento měsíc, kdy byly uvedeny série HX700 a HX710. Odlišují se od sebe pouze kosmeticky – použitím černého nebo stříbrného designu. Parametry zůstávají stejné, stejně tak nabídka úhlopříček zahrnující 43, 50, 55 a 65 palců.
 
 
Ve všech případech se jedná o LCD panel s rozlišením 4K Ultra HD, i když technické podrobností zatím zveřejněny nebyly. Víme pouze, že Panasonic použije některé technologie známé z ostatních televizorů, jako je třeba 4K Color Engine pro optimalizaci barev. Nová řada je připravena na formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10, HLG a Dolby Vision. Z nejpopulárnějších tedy chybí pouze HDR10+, které najdeme ve vyšších řadách letošních televizí od Panasonicu. Vzhledem k tomu, že půjde spíše o základní panel (např. z pohledu stmívatelných zón podsvícení), nelze v oblasti kvality HDR čekat žádné zázraky.
 
 
Televizory disponují čtyřmi vstupy HDMI 2.0b a byly osazeny dvojicí 10W reproduktorů (pouze 65" varianta používá 12W reproduktory). Po stránce designu používají jednoduchý středový stojan a tenké rámečky okolo obrazovky. Zmiňovaný operační systém Android TV přináší přístup k aplikacím z Google Play Store. Řada z nich včetně Disney+ dosud nebyla dostupná pro televizory této značky. K tomu se přidávají i další funkce od Googlu, jako je Chromecast nebo Google Assistant. Dálkový ovladač obsahuje mikrofon a s televizí komunikuje přes Bluetooth.
 
 
Panasonic HX700 a HX710 dorazí na evropské trhy v říjnu až listopadu. Známe zatím ceny pro Německo, které uvádíme níže.
  • 43": 550 eur (14 700 Kč)
  • 50": 600 eur (16 000 Kč)
  • 55": 700 eur (18 700 Kč)
  • 65": 950 eur (25 400 Kč)