www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV

Panasonic HX700 a HX710: první pokusy s Android TV
, , aktualita
Panasonic uvede na evropské trhy své první televizory s Android TV, který zastoupí platformu MyHomeScreen. Série HX700 a HX710 obsahují 4K LCD TV a k dostání budou v několika úhlopříčkách.
K oblíbeným
reklama
Panasonic, stejně jako LG nebo Samsung, používá svou vlastní inteligentní platformu pro televizory. Když před několika lety skončila Mozilla s Firefox OS, japonský výrobce se platformy ujal a pokračoval v jejím vývoji pod názvem MyHomeScreen. Od konce loňského roku se ovšem začaly objevovat spekulace, že Panasonic představí první televizory s Android TV od Googlu. K tomuto kroku nakonec opravdu došlo tento měsíc, kdy byly uvedeny série HX700 a HX710. Odlišují se od sebe pouze kosmeticky – použitím černého nebo stříbrného designu. Parametry zůstávají stejné, stejně tak nabídka úhlopříček zahrnující 43, 50, 55 a 65 palců.
 
 
Ve všech případech se jedná o LCD panel s rozlišením 4K Ultra HD, i když technické podrobností zatím zveřejněny nebyly. Víme pouze, že Panasonic použije některé technologie známé z ostatních televizorů, jako je třeba 4K Color Engine pro optimalizaci barev. Nová řada je připravena na formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10, HLG a Dolby Vision. Z nejpopulárnějších tedy chybí pouze HDR10+, které najdeme ve vyšších řadách letošních televizí od Panasonicu. Vzhledem k tomu, že půjde spíše o základní panel (např. z pohledu stmívatelných zón podsvícení), nelze v oblasti kvality HDR čekat žádné zázraky.
 
 
Televizory disponují čtyřmi vstupy HDMI 2.0b a byly osazeny dvojicí 10W reproduktorů (pouze 65" varianta používá 12W reproduktory). Po stránce designu používají jednoduchý středový stojan a tenké rámečky okolo obrazovky. Zmiňovaný operační systém Android TV přináší přístup k aplikacím z Google Play Store. Řada z nich včetně Disney+ dosud nebyla dostupná pro televizory této značky. K tomu se přidávají i další funkce od Googlu, jako je Chromecast nebo Google Assistant. Dálkový ovladač obsahuje mikrofon a s televizí komunikuje přes Bluetooth.
 
 
Panasonic HX700 a HX710 dorazí na evropské trhy v říjnu až listopadu. Známe zatím ceny pro Německo, které uvádíme níže.
  • 43": 550 eur (14 700 Kč)
  • 50": 600 eur (16 000 Kč)
  • 55": 700 eur (18 700 Kč)
  • 65": 950 eur (25 400 Kč)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nečekaně vyšel přehrávač Kodi 18.9, opravil významnou chybu Nečekaně vyšel přehrávač Kodi 18.9, opravil významnou chybu
Vývojáři oblíbeného multimediálního přehrávače Kodi se chtěli soustředit na verzi 19, ale nakonec museli přidat ještě verzi 18.9. Důvodem byla jedna zásadní chyba, kterou způsobila změna provedená třetí stranou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Apple TV+ nabídlo za novou bondovku 300-400 mil. USD, MGM odmítlo Apple TV+ nabídlo za novou bondovku 300-400 mil. USD, MGM odmítlo
Poslední bondovka No Time To Die byla už několikrát odložena a zatím se neukázala ani v kinech, ale ani na žádné streamovací službě. Zájem měla společnost Apple, ale ta byla odmítnuta. 300-400 milionů USD nestačilo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická První srolovatelná televize LG OLED R v korejských obchodech. Cena je astronomická
Zákazníci mají vůbec poprvé v historii možnost si do obýváku pořídit srolovatelný televizor. Dlouho odkládaný model LG OLED R totiž dorazil do obchodů, i když pouze v Jižní Korei. Cena zájemce rozhodně nepotěší.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře
Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě Philips OLED+935 přichází na trh. I v nejmenší 48" variantě
V českých obchodech se objevily nejnovější OLED TV s logem Philips. K dispozici jsou v úhlopříčkách 48, 55 a 65 palců. Ve výbavě najdeme technologii proti „vypalování“ obrazu, čtyřstranný Ambilight nebo zvukový systém 3.1.2 od B&W.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích PS5 ani nový Xbox prý nepodporuje Dolby Vision na UHD Blu-ray discích
Herní novinář vyjádřil na Twitteru zklamání, že PlayStation 5 ani Xbox Series X nepodporují formát Dolby Vision na discích UHD Blu-ray. To znamená komplikaci pro uživatele, kteří chtěli novou konzoli využít pro své domácí kino.
27.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik