Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník

Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
, , aktualita
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
K oblíbeným
reklama
Už před pár měsíci, když byly představeny nové televizory, Panasonic avizoval, že letos nepředstaví nový Ultra HD Blu-ray přehrávač. To ovšem neznamená, že by tento typ zařízení plánoval vyřadit ze své nabídky. Japonský výrobce s ním stále počítá a letos dokonce představil alespoň menší novinku. Došlo totiž k upgradu stávajícího modelu UB9000, který je na trhu už pár let. Nyní se ovšem vrátí pod označením UB9000 mk2, které neznamená žádné revoluční změny, ale spíše drobnou evoluci. I přesto, že výrobce nemusel vyvíjet zařízení od píky, ale pouze vyměnil jediný komponent, nakonec došlo ke zpoždění. Původně bylo plánováno přinést „novinku“ na trh v květnu, ale nakonec dojde k zahájení prodeje až během léta.

 
Jedinou změnou, kterou přináší UB9000 mk2 proti předchozí variantě, je nový DAC převodník sloužící k převodu digitálního signálu na analogový. Zatímco dříve přehrávač používal převodník od společnosti AKM (Asahi Kasei Microdevices), nově obsahuje převodník dodávaný konkurenční firmou ESS Technology. Panasonic byl k tomuto kroku přinucen okolnostmi. Kvůli ničivému požáru továrny AKM totiž musejí hledat nového dodavatele i hledat i ostatní výrobci zařízení. Výroba by sice měla být obnovena během několika měsíců, ale výrobci zařízení si většinou nemohou dovolit čekat tak dlouho.
 
Měli bychom vlastně model UB9000 mk2 považovat za upgrade? Panasonic nehovoří o žádném znatelném zlepšení výkonu, což ostatně potvrdil i první dostupný test. Robert Zohn z obchodu Value Electronics uvedl, že změna při přehrávání CD je opravdu jen velmi těžko zachytitelná. Mělo by ovšem dojít k drobnému zlepšení v oblasti poměru signálu a šumu. Pokud tedy doma máte funkční přehrávač UB9000, nemá vůbec smysl uvažovat o pořízení nástupce. Pro nové zákazníky to ovšem znamená velmi dobrou zprávu. Vlajkový UHD Blu-ray player od Panasonicu by měl být opět široce dostupný v obchodech. Předchozí varianta stála okolo 28 000 Kč, cena nové varianty by měla být velmi podobná.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
12.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2 LG uvedlo nové OLED TV: svou nejmenší 42" C2 a naopak největší 97" G2
LG uvedlo na veletrhu CES 2022 spoustu nových televizí. Mezi nimi se dá najít i několik zajímavostí. OLED televize výrobce budou nově k dispozici v ještě menší 42" úhlopříčce a naopak v ještě větší, 97".
7.1.2022, aktualita, Milan Šurkala