Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník

Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
, , aktualita
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
K oblíbeným
reklama
Už před pár měsíci, když byly představeny nové televizory, Panasonic avizoval, že letos nepředstaví nový Ultra HD Blu-ray přehrávač. To ovšem neznamená, že by tento typ zařízení plánoval vyřadit ze své nabídky. Japonský výrobce s ním stále počítá a letos dokonce představil alespoň menší novinku. Došlo totiž k upgradu stávajícího modelu UB9000, který je na trhu už pár let. Nyní se ovšem vrátí pod označením UB9000 mk2, které neznamená žádné revoluční změny, ale spíše drobnou evoluci. I přesto, že výrobce nemusel vyvíjet zařízení od píky, ale pouze vyměnil jediný komponent, nakonec došlo ke zpoždění. Původně bylo plánováno přinést „novinku“ na trh v květnu, ale nakonec dojde k zahájení prodeje až během léta.

 
Jedinou změnou, kterou přináší UB9000 mk2 proti předchozí variantě, je nový DAC převodník sloužící k převodu digitálního signálu na analogový. Zatímco dříve přehrávač používal převodník od společnosti AKM (Asahi Kasei Microdevices), nově obsahuje převodník dodávaný konkurenční firmou ESS Technology. Panasonic byl k tomuto kroku přinucen okolnostmi. Kvůli ničivému požáru továrny AKM totiž musejí hledat nového dodavatele i hledat i ostatní výrobci zařízení. Výroba by sice měla být obnovena během několika měsíců, ale výrobci zařízení si většinou nemohou dovolit čekat tak dlouho.
 
Měli bychom vlastně model UB9000 mk2 považovat za upgrade? Panasonic nehovoří o žádném znatelném zlepšení výkonu, což ostatně potvrdil i první dostupný test. Robert Zohn z obchodu Value Electronics uvedl, že změna při přehrávání CD je opravdu jen velmi těžko zachytitelná. Mělo by ovšem dojít k drobnému zlepšení v oblasti poměru signálu a šumu. Pokud tedy doma máte funkční přehrávač UB9000, nemá vůbec smysl uvažovat o pořízení nástupce. Pro nové zákazníky to ovšem znamená velmi dobrou zprávu. Vlajkový UHD Blu-ray player od Panasonicu by měl být opět široce dostupný v obchodech. Předchozí varianta stála okolo 28 000 Kč, cena nové varianty by měla být velmi podobná.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile Netflix asi uvede streamování her: Přichází Mike Verdu ze Zyngy, FB a EA Mobile
Streamovací služba Netflix možná bude mít ještě širší záběr něž dnes. Poslední události totiž napovídají tomu, že by mohla přijít se systémem streamování her. Zda to bude obdoba Apple Arcade nebo něčeho podobného, to ukáže až čas.
16.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus Marvelovka Black Widow: úspěšný start i na streamovací službě Disney Plus
Marvelovka Black Widow se Scarlett Johansson se konečně dostala do kin. Nebylo to ale jenom tam. Současně byla uvedena i na streamovací službu Disney Plus, kde zaznamenala velký divácký úspěch.
12.7.2021, aktualita, Milan Šurkala
Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v červenci 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Netflix přivítá letní prázdniny hororovou trilogií Ulice strachu s herci ze Stranger Things, polské mysteriózní krimi Bažina 1997 nebo příběh odehrávající se v době černobylské havárie. Přijde také nová řada reality show Too Hot to Handle.
2.7.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny Pro náročné: Panasonic uvede laserový projektor s 240 Hz a 5 200 lumeny
Panasonic oznámil nový laserový projektor PT-FRQ50 pro plynulý a detailní obraz. Díky upscalingu umí vytvořit obraz v rozlišení až 4K. S tímto projektorem se ovšem nesetkáte v obývacích, určen je hlavně pro firemní zákazníky.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
30.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik