www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+

Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
, , aktualita
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
reklama
Už od loňského roku tvoří vrchol nabídky Panasonicu modely s OLED obrazovkou, což však neznamená, že by zcela vymizely high-endové LCD TV této značky. V roce 2018 budou vlajkovými loděmi mezi LCD TV modely FX780 a FX740 s tenkou konstrukcí z kovu a dalších prémiových materiálů. Oba budou nabízeny v úhlopříčkách 65", 55" a 49", v případě FX780 bude možné zvolit také velikost 75". Samozřejmostí je 4K rozlišení a také podpora několika formátů vysokého dynamického rozsahu, mezi kterými kromě HDR10 a HLG nalezneme nové HDR10+ vyvíjené Samsungem, Amazonem, Panasonicem a dalšími partnery. Dolby Vision však nečekejte, ačkoliv Panasonic stále nabízí Ultra HD Blu-ray přehrávače s touto technologií. Především při přehrávání obsahu v HDR ocení diváci až o 20 % vyšší jas panelu ve srovnání s loňskou generací.
 
 
Panasonic FX780
 
Modely řady FX780 navíc využívají inovovaný procesor pro zpracování videa HCX, který byl schválen hollywoodskými studii a nalezneme jej také v letošních OLED TV tohoto japonského výrobce. Technologie Local Dimming Pro (v případě FX740 „jen“ Local Dimming) umožňuje stmívat podsvícení v tmavých zónách, takže může být dosaženo temnější černé. Novinkou je herní režim, který nabízí hraní ve 4K HDR s nejnižší odezvou mezi televizory od Panasonicu. Všechny nové televizory využívají platformu My Home Screen 3.0, která je založena na zbytcích Firefox OS. Panasonic si však tento systém vyvíjí už sám a u poslední verze slibuje například velmi snadné přizpůsobení domovské obrazovky, aby na ní uživatel našel své oblíbené aplikace a služby.
 
 
Panasonic FX740
 
Ani japonský výrobce přitom nezapomíná na vzrůstající popularitu chytrých hlasových asistentů, proto hodlá vydat aktualizaci přidávající podporu služeb Google Assistant a Amazon Alexa pro všechny letošní modely 4K televizorů a UHD Blu-ray přehrávačů. Tato aktualizace by měla vyjít během následujících měsíců v Německu a Velké Británii, plány pro další regiony prozatím nebyly oznámeny. Uživatelé potom budou moci ovládat produkty pomocí hlasových povelů. Podporu Google Assistant či Amazon Alexa přidávají také další výrobci televizorů, ale většinou se přikloní pouze k jedné ze služeb, zatímco Panasonic se rozhodl integrovat obě.
 
 
Panasonic FX700
 
Do střední třídy potom Panasonic přidá řady FX700 a FX600, které poznáte podle odlišného designu s nastavitelnými nožičkami. Ani u těchto modelů nebude chybět podpora 4K rozlišení a tří výše zmíněných formátů HDR. FX700 seženou zákazníci v úhlopříčkách 65", 55" a 49", FX600 je potom navíc dostupný ještě ve čtvrtém rozměru 43". Panasonic uvede své nové LCD TV na evropské trhy letos na jaře, ceny ani další detaily o dostupnosti však dosud neprozradil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal3 komentáře