www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+

Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
, , aktualita
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
reklama
Už od loňského roku tvoří vrchol nabídky Panasonicu modely s OLED obrazovkou, což však neznamená, že by zcela vymizely high-endové LCD TV této značky. V roce 2018 budou vlajkovými loděmi mezi LCD TV modely FX780 a FX740 s tenkou konstrukcí z kovu a dalších prémiových materiálů. Oba budou nabízeny v úhlopříčkách 65", 55" a 49", v případě FX780 bude možné zvolit také velikost 75". Samozřejmostí je 4K rozlišení a také podpora několika formátů vysokého dynamického rozsahu, mezi kterými kromě HDR10 a HLG nalezneme nové HDR10+ vyvíjené Samsungem, Amazonem, Panasonicem a dalšími partnery. Dolby Vision však nečekejte, ačkoliv Panasonic stále nabízí Ultra HD Blu-ray přehrávače s touto technologií. Především při přehrávání obsahu v HDR ocení diváci až o 20 % vyšší jas panelu ve srovnání s loňskou generací.
 
 
Panasonic FX780
 
Modely řady FX780 navíc využívají inovovaný procesor pro zpracování videa HCX, který byl schválen hollywoodskými studii a nalezneme jej také v letošních OLED TV tohoto japonského výrobce. Technologie Local Dimming Pro (v případě FX740 „jen“ Local Dimming) umožňuje stmívat podsvícení v tmavých zónách, takže může být dosaženo temnější černé. Novinkou je herní režim, který nabízí hraní ve 4K HDR s nejnižší odezvou mezi televizory od Panasonicu. Všechny nové televizory využívají platformu My Home Screen 3.0, která je založena na zbytcích Firefox OS. Panasonic si však tento systém vyvíjí už sám a u poslední verze slibuje například velmi snadné přizpůsobení domovské obrazovky, aby na ní uživatel našel své oblíbené aplikace a služby.
 
 
Panasonic FX740
 
Ani japonský výrobce přitom nezapomíná na vzrůstající popularitu chytrých hlasových asistentů, proto hodlá vydat aktualizaci přidávající podporu služeb Google Assistant a Amazon Alexa pro všechny letošní modely 4K televizorů a UHD Blu-ray přehrávačů. Tato aktualizace by měla vyjít během následujících měsíců v Německu a Velké Británii, plány pro další regiony prozatím nebyly oznámeny. Uživatelé potom budou moci ovládat produkty pomocí hlasových povelů. Podporu Google Assistant či Amazon Alexa přidávají také další výrobci televizorů, ale většinou se přikloní pouze k jedné ze služeb, zatímco Panasonic se rozhodl integrovat obě.
 
 
Panasonic FX700
 
Do střední třídy potom Panasonic přidá řady FX700 a FX600, které poznáte podle odlišného designu s nastavitelnými nožičkami. Ani u těchto modelů nebude chybět podpora 4K rozlišení a tří výše zmíněných formátů HDR. FX700 seženou zákazníci v úhlopříčkách 65", 55" a 49", FX600 je potom navíc dostupný ještě ve čtvrtém rozměru 43". Panasonic uvede své nové LCD TV na evropské trhy letos na jaře, ceny ani další detaily o dostupnosti však dosud neprozradil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář