www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+

Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
, , aktualita
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
reklama
Už od loňského roku tvoří vrchol nabídky Panasonicu modely s OLED obrazovkou, což však neznamená, že by zcela vymizely high-endové LCD TV této značky. V roce 2018 budou vlajkovými loděmi mezi LCD TV modely FX780 a FX740 s tenkou konstrukcí z kovu a dalších prémiových materiálů. Oba budou nabízeny v úhlopříčkách 65", 55" a 49", v případě FX780 bude možné zvolit také velikost 75". Samozřejmostí je 4K rozlišení a také podpora několika formátů vysokého dynamického rozsahu, mezi kterými kromě HDR10 a HLG nalezneme nové HDR10+ vyvíjené Samsungem, Amazonem, Panasonicem a dalšími partnery. Dolby Vision však nečekejte, ačkoliv Panasonic stále nabízí Ultra HD Blu-ray přehrávače s touto technologií. Především při přehrávání obsahu v HDR ocení diváci až o 20 % vyšší jas panelu ve srovnání s loňskou generací.
 
 
Panasonic FX780
 
Modely řady FX780 navíc využívají inovovaný procesor pro zpracování videa HCX, který byl schválen hollywoodskými studii a nalezneme jej také v letošních OLED TV tohoto japonského výrobce. Technologie Local Dimming Pro (v případě FX740 „jen“ Local Dimming) umožňuje stmívat podsvícení v tmavých zónách, takže může být dosaženo temnější černé. Novinkou je herní režim, který nabízí hraní ve 4K HDR s nejnižší odezvou mezi televizory od Panasonicu. Všechny nové televizory využívají platformu My Home Screen 3.0, která je založena na zbytcích Firefox OS. Panasonic si však tento systém vyvíjí už sám a u poslední verze slibuje například velmi snadné přizpůsobení domovské obrazovky, aby na ní uživatel našel své oblíbené aplikace a služby.
 
 
Panasonic FX740
 
Ani japonský výrobce přitom nezapomíná na vzrůstající popularitu chytrých hlasových asistentů, proto hodlá vydat aktualizaci přidávající podporu služeb Google Assistant a Amazon Alexa pro všechny letošní modely 4K televizorů a UHD Blu-ray přehrávačů. Tato aktualizace by měla vyjít během následujících měsíců v Německu a Velké Británii, plány pro další regiony prozatím nebyly oznámeny. Uživatelé potom budou moci ovládat produkty pomocí hlasových povelů. Podporu Google Assistant či Amazon Alexa přidávají také další výrobci televizorů, ale většinou se přikloní pouze k jedné ze služeb, zatímco Panasonic se rozhodl integrovat obě.
 
 
Panasonic FX700
 
Do střední třídy potom Panasonic přidá řady FX700 a FX600, které poznáte podle odlišného designu s nastavitelnými nožičkami. Ani u těchto modelů nebude chybět podpora 4K rozlišení a tří výše zmíněných formátů HDR. FX700 seženou zákazníci v úhlopříčkách 65", 55" a 49", FX600 je potom navíc dostupný ještě ve čtvrtém rozměru 43". Panasonic uvede své nové LCD TV na evropské trhy letos na jaře, ceny ani další detaily o dostupnosti však dosud neprozradil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách
GoPro v loňském roce slíbilo, že letos přinese levnější model akční kamery, která nahradí Hero Session. A nyní po internetu začala kolovat dvojice fotografií, která by novinku měla ukazovat spolu s několika základními parametry.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory
Novinku od LG Display vlastně můžeme označit jako tři v jednom. Osvětlí totiž místnost, zároveň jako reproduktor a ještě ozdobí místnost jako netradiční designový prvek. Použity byly přitom technologie známé z televizorů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K
Na český trh se dostal nový AV receiver od Pioneer, který zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1 a podporuje vstupy z mnoha přístrojů, mnoho hudebních formátů a dokonce také umí přepočítávat videosignál do 4K rozlišení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace
Nexus Player má své dny sečtené. Tedy alespoň z pohledu softwarové podpory. Google totiž potvrdil, že na zařízení nepošle Android P ani žádné další bezpečnostní aktualizace. Jednalo se ovšem o nejdéle podporované zařízení s Androidem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích
Pojďme si ještě jednou prohlédnout letošní QLED TV od Samsungu. Výrobce zveřejnil pět videí, na kterých ukazuje hlavní novinky. Patří mezi ně například hlubší kontrast nebo Ambient Mode.
21.3.2018, aktualita, Jáchym Šlik