Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic Lumix BGH1: MFT kamera schválena k natáčení pro Netflix

17.12.2020, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služba Netflix klade vysoké nároky na zařízení, která mohou být použita pro natáčení videa. Panasonic může slavit, protože sem jako první protlačil fotoaparát Lumix S1H a schválena mu nyní byla i kamera Lumix BGH1 se 4/3" senzorem.
Panasonic Lumix S1H se stal jako prvním CSC oficiálně schváleným Netflixem k natáčení videa. Nyní se Panasonicu povedlo dosáhnout dalšího úspěchu. Zatímco S1H má full frame senzor a ostatní kamery měly zpravidla formát Super 35 (zhruba APS-C), nově se mezi schválená zařízení dostává i Micro Four Thirds kamera Lumix BGH1. Jde v podstatě o poupravený Lumix GH5S v jiném těle, přičemž GH5S se do výběru Netflixu zatím nedostal.
 
Panasonic Lumix BGH1
 
Netflix pochopitelně chce, aby se nahrávalo v co nejvyšší kvalitě, tedy Cinema 4K nebo UHD 4K rozlišení s V-Log L a formátu 4:2:2 v 10bitové hloubce, ALL-I a datovém toku 400 Mbps. Doporučuje vypnout korekci difrakce i vinětace. Také doporučuje alespoň jednou ročně provést funkci Pixel Refresh.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.