www.tvfreak.cz
>
>
>

Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p

Panasonic Lumix BGH1: profesionální MFT kamera se 4K/60p
, , aktualita
Panasonic skutečně uvedl novou Micro Four Thirds kameru, která míří do profesionální sféry. Má 10,2MPx snímač schopný natáčení 4K60p videa, nechybí ani pokročilé chlazení a spousta různých vstupů i výstupů.
K oblíbeným
reklama
Společnost Panasonic dnes uvedla novou videokameru Lumix BGH1. Vnitřnostmi jde v podstatě o CSC fotoaparát Lumix GH5S, s nímž sdílí např. 10,2MPx Live MOS snímač Micro Four Thirds rozměru, který poskytuje duální ISO citlivost (to snižuje šum). Podporuje MFT objektivy, nicméně výrazně se liší v tvaru. Jde o krabičku s rozměry 93×93×78 mm, na kterou se dá namontovat spousta příslušenství dle přání kameramana díky jedenácti 1/4"-20 závitům. Rozměry pak dovolují snadnou montáž na profesionální drony. Nepřekvapí, že tu nenajdete žádný displej, lze si ale pořídit ten externí. Kamera nabídne zaostřování DFD s detekcí tváří, očí i těla.
 
Panasonic Lumix BGH1
 
Aby se kamerka nepřehřívala, má velký chladič a integrovaný chladicí systém. Ovladačů tu moc nenajdeme, zato portů je tu opravdu mnoho. Jsou zde 3 BNC, podpora 3G SDI, nechybí klasické HDMI (s podporou RAW výstupu) a máme tu i USB-C 3.1. Porty mohou nezávisle fungovat jako grafické výstupy a BGH1 podporuje práci až ve 12 kamerách ovládanými jedním počítačem. Zajímavostí je i síťový port podporující Power over Ethernet+ nebo i IP streamování (v budoucím firmwaru) a živé vysílání. K dispozici je také Wi-Fi (2,4 GHz), Bluetooth 4.2, 3,5mm jacky i 2,5mm jack pro dálkové ovládání.
 
Panasonic Lumix BGH1
 
Máme tu podporu Cinema 4K rozlišení 4096×2160 pixelů při 60p a 10bitových barvách s barevným kódováním 4:2:0. Pokud byste chtěli 4:2:2, pak je maximem 30p. K dispozici je V-Log L s 13EV dynamickým rozsahem a nechybí ani HLG s H.265 nebo ITU-R BT.2100. Funkce VFR pak dovolí natáčet Full HD video se snímkovací frekvencí až 240 fps. Nahrává se na dvojici SD karet s podporou rozhraní UHS-II, napájení může být zajištěno externě přes napájecí port nebo pomocí akumulátoru s kapacitou až 11800 mAh. Pokud jde o cenu, ta byla stanovena na $2000.
 
Panasonic Lumix BGH1
 
Zdroj: TZ Panasonic, dpreview.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik