www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic LCD TV pro rok 2021 zahrnují novinky s Android TV i My Home Screen

Panasonic LCD TV pro rok 2021 zahrnují novinky s Android TV i My Home Screen
, , aktualita
Panasonic představil svou nabídku LCD TV pro letošní rok, která zahrnuje tři řady: JX940, JX850 a JX800. V nabídce jsou modely s úhlopříčkami 40 až 75 palců. HDMI 2.1 najdeme jen u nejdražší řady. Jedna z nich vsadila na operační systém od Googlu.
K oblíbeným
reklama
I v roce 2021 budou vrchol nabídky od Panasonicu tvořit OLED TV, ale to neznamená, že by japonský výrobce zcela zapomněl na 4K LCD TV. Tento týden byly oznámeny tři série, které vstoupí na trh během následujících týdnů až měsíců. Nejvyšší z nich, která nese označení Panasonic JX940, bude k dispozici v úhlopříčkách 49, 55, 65 a 75 palců.
 
Televizory jsou vybaveny lokálním stmíváním (Local Dimming Pro Intelligent) a spoléhají na nový obrazový procesor HCX Pro AI, které používají také letošní OLED TV tohoto výrobce. Hlavní inovací je schopnost rozpoznat obsah scény a podle toho optimalizovat nastavení obrazu. Jinak řečeno, umělá inteligence zjistí, že sledujete sportovní utkání a podle toho vylepší barvy, kontrast i další parametry. Tato funkce je pouze volitelná, takže stále můžete přepínat mezi režimy ručně.
 
 
JX940 nabídne širokou podporu formátů HDR. Patří mezi ně také technologie Dolby Vision IQ a HDR10+ Adaptive, které optimalizují vysoký dynamický rozsah na základě osvětlení v místnosti. Panasonic použil rozhraní HDMI 2.1 s automatickým režimem nízké latence (ALLM) variabilní obnovovací frekvence (VRR) nebo přenos ve 4K120: Některé funkce ovšem budou zpřístupněny až po aktualizaci firmwaru. HDMI 2.1 ocení hlavní hráči s novými konzolemi.
 
Pokud k televizi plánujete připojit počítač, může se vám hodit technologie AMD Freesync Premium. Dual Bluetooth Audio Link umožňuje bezdrátové připojení dvou zařízení (např. bezdrátových sluchátek) najednou. K dispozici je také twin tuner, díky kterému lze nahrávat jeden kanál, zatímco sledujete jiný. Televizor spoléhá na operační systém My Home Screen 6.0. Hlavní novinkou této verze je režim My Scenery, který během nečinnosti zobrazuje obrázky nebo videa jako kulisu.
 
 
Pro méně náročné zákazníky si japonský výrobce přichystal série JX850 a JX800, které přijdou shodně v úhlopříčkách 40, 50, 58 a 65 palců. Nabídka funkcí je v tomto případě slabší, chybí také podpora HDMI 2.1. Hlavní rozdíl mezi těmito řadami tkví v operačním systému. Panasonic JX850 používá My Home Screen 6.0, ale JX800 vsadí na Android TV. Tato platforma nabízí větší počet aplikací (včetně Disney+) i některé funkce navíc, jako je integrovaný Chromecast.
 
Ceny ani dostupnost nových televizí zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik