Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic LCD TV pro rok 2021 zahrnují novinky s Android TV i My Home Screen

28.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Panasonic představil svou nabídku LCD TV pro letošní rok, která zahrnuje tři řady: JX940, JX850 a JX800. V nabídce jsou modely s úhlopříčkami 40 až 75 palců. HDMI 2.1 najdeme jen u nejdražší řady. Jedna z nich vsadila na operační systém od Googlu.
I v roce 2021 budou vrchol nabídky od Panasonicu tvořit OLED TV, ale to neznamená, že by japonský výrobce zcela zapomněl na 4K LCD TV. Tento týden byly oznámeny tři série, které vstoupí na trh během následujících týdnů až měsíců. Nejvyšší z nich, která nese označení Panasonic JX940, bude k dispozici v úhlopříčkách 49, 55, 65 a 75 palců.
 
Televizory jsou vybaveny lokálním stmíváním (Local Dimming Pro Intelligent) a spoléhají na nový obrazový procesor HCX Pro AI, které používají také letošní OLED TV tohoto výrobce. Hlavní inovací je schopnost rozpoznat obsah scény a podle toho optimalizovat nastavení obrazu. Jinak řečeno, umělá inteligence zjistí, že sledujete sportovní utkání a podle toho vylepší barvy, kontrast i další parametry. Tato funkce je pouze volitelná, takže stále můžete přepínat mezi režimy ručně.
 
 
JX940 nabídne širokou podporu formátů HDR. Patří mezi ně také technologie Dolby Vision IQ a HDR10+ Adaptive, které optimalizují vysoký dynamický rozsah na základě osvětlení v místnosti. Panasonic použil rozhraní HDMI 2.1 s automatickým režimem nízké latence (ALLM) variabilní obnovovací frekvence (VRR) nebo přenos ve 4K120: Některé funkce ovšem budou zpřístupněny až po aktualizaci firmwaru. HDMI 2.1 ocení hlavní hráči s novými konzolemi.
 
Pokud k televizi plánujete připojit počítač, může se vám hodit technologie AMD Freesync Premium. Dual Bluetooth Audio Link umožňuje bezdrátové připojení dvou zařízení (např. bezdrátových sluchátek) najednou. K dispozici je také twin tuner, díky kterému lze nahrávat jeden kanál, zatímco sledujete jiný. Televizor spoléhá na operační systém My Home Screen 6.0. Hlavní novinkou této verze je režim My Scenery, který během nečinnosti zobrazuje obrázky nebo videa jako kulisu.
 
 
Pro méně náročné zákazníky si japonský výrobce přichystal série JX850 a JX800, které přijdou shodně v úhlopříčkách 40, 50, 58 a 65 palců. Nabídka funkcí je v tomto případě slabší, chybí také podpora HDMI 2.1. Hlavní rozdíl mezi těmito řadami tkví v operačním systému. Panasonic JX850 používá My Home Screen 6.0, ale JX800 vsadí na Android TV. Tato platforma nabízí větší počet aplikací (včetně Disney+) i některé funkce navíc, jako je integrovaný Chromecast.
 
Ceny ani dostupnost nových televizí zatím neznáme.
 


reklama
reklama