www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic LCD TV pro rok 2021 zahrnují novinky s Android TV i My Home Screen

Panasonic LCD TV pro rok 2021 zahrnují novinky s Android TV i My Home Screen
, , aktualita
Panasonic představil svou nabídku LCD TV pro letošní rok, která zahrnuje tři řady: JX940, JX850 a JX800. V nabídce jsou modely s úhlopříčkami 40 až 75 palců. HDMI 2.1 najdeme jen u nejdražší řady. Jedna z nich vsadila na operační systém od Googlu.
K oblíbeným
reklama
I v roce 2021 budou vrchol nabídky od Panasonicu tvořit OLED TV, ale to neznamená, že by japonský výrobce zcela zapomněl na 4K LCD TV. Tento týden byly oznámeny tři série, které vstoupí na trh během následujících týdnů až měsíců. Nejvyšší z nich, která nese označení Panasonic JX940, bude k dispozici v úhlopříčkách 49, 55, 65 a 75 palců.
 
Televizory jsou vybaveny lokálním stmíváním (Local Dimming Pro Intelligent) a spoléhají na nový obrazový procesor HCX Pro AI, které používají také letošní OLED TV tohoto výrobce. Hlavní inovací je schopnost rozpoznat obsah scény a podle toho optimalizovat nastavení obrazu. Jinak řečeno, umělá inteligence zjistí, že sledujete sportovní utkání a podle toho vylepší barvy, kontrast i další parametry. Tato funkce je pouze volitelná, takže stále můžete přepínat mezi režimy ručně.
 
 
JX940 nabídne širokou podporu formátů HDR. Patří mezi ně také technologie Dolby Vision IQ a HDR10+ Adaptive, které optimalizují vysoký dynamický rozsah na základě osvětlení v místnosti. Panasonic použil rozhraní HDMI 2.1 s automatickým režimem nízké latence (ALLM) variabilní obnovovací frekvence (VRR) nebo přenos ve 4K120: Některé funkce ovšem budou zpřístupněny až po aktualizaci firmwaru. HDMI 2.1 ocení hlavní hráči s novými konzolemi.
 
Pokud k televizi plánujete připojit počítač, může se vám hodit technologie AMD Freesync Premium. Dual Bluetooth Audio Link umožňuje bezdrátové připojení dvou zařízení (např. bezdrátových sluchátek) najednou. K dispozici je také twin tuner, díky kterému lze nahrávat jeden kanál, zatímco sledujete jiný. Televizor spoléhá na operační systém My Home Screen 6.0. Hlavní novinkou této verze je režim My Scenery, který během nečinnosti zobrazuje obrázky nebo videa jako kulisu.
 
 
Pro méně náročné zákazníky si japonský výrobce přichystal série JX850 a JX800, které přijdou shodně v úhlopříčkách 40, 50, 58 a 65 palců. Nabídka funkcí je v tomto případě slabší, chybí také podpora HDMI 2.1. Hlavní rozdíl mezi těmito řadami tkví v operačním systému. Panasonic JX850 používá My Home Screen 6.0, ale JX800 vsadí na Android TV. Tato platforma nabízí větší počet aplikací (včetně Disney+) i některé funkce navíc, jako je integrovaný Chromecast.
 
Ceny ani dostupnost nových televizí zatím neznáme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik