www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic a Sony chtějí mainstreamové 8K do příští Olympiády v roce 2020

Panasonic a Sony chtějí mainstreamové 8K do příští Olympiády v roce 2020
, , aktualita
Společnosti Panasonic a Sony mají hodně smělé plány. Zatímco 4K se teprve začíná rozšiřovat, do příští letní Olympiády v Tokiu roce 2020 chtějí, aby bylo standardem ještě vyšší rozlišení 8K.
K oblíbeným
reklama
Rozlišení 4K se ještě pořádně ani neohřálo a teprve pomalu začíná vstupovat z high-endu do mainstreamu, Panasonic a Sony už nyní míří k rozlišení 8K. Zatím existuje pouze jedna 8K 85" televize od společnosti Sharp a obsah v takovém rozlišení takřka neexistuje vůbec, nicméně výše zmíněné firmy už dohodly spolupráci s japonskou společností NHK a chtějí, aby 8K rozlišení bylo mainstreamem do příští letní Olympiády, která se koná v roce 2020 v Tokiu.


Panasonic logo


Základním problémem je vyvinutí systémů komprese obrazu a jeho streamování, stejně jako hardwaru, který bude zvládat zpracovat a zobrazit tak obrovské množství dat. Otázkou je také hardware, který bude zvládat 8K videosekvence pořizovat (kamery). Je jasné, že zatímco v Japonsku patrně s těmito technologiemi nebude problém, zde se 8K rozlišení ve velkém jen tak nedočkáme.


Sony logo


Zdroj: techradar.com, techspot.com
reklama
Nejnovější články
Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart Nokia 4K TV: první Smart TV Nokie má na svědomí Flipkart
Nokia je dnes už jen jméno, které se licencuje. První Smart TV této značky tak má na svědomí indický prodejce s elektronikou Flipkart. Ten uvádí model 55CAUHDN s 55" úhlopříčkou a vysokým rozlišením 4K.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu
Možnost snadné reaktivace zrušeného účtu na Netflixu se vymstila několika uživatelům této streamovací služby. Hackeři, kteří nabourali jejich jen částečně neaktivní účty, je totiž zpětně aktivovali a uživatelé platí jiným za služby, které nevyužívají.
1.12.2019, aktualita, Milan Šurkala