www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Panasonic a Sony chtějí mainstreamové 8K do příští Olympiády v roce 2020

Panasonic a Sony chtějí mainstreamové 8K do příští Olympiády v roce 2020
, , aktualita
Společnosti Panasonic a Sony mají hodně smělé plány. Zatímco 4K se teprve začíná rozšiřovat, do příští letní Olympiády v Tokiu roce 2020 chtějí, aby bylo standardem ještě vyšší rozlišení 8K.
K oblíbeným
reklama
Rozlišení 4K se ještě pořádně ani neohřálo a teprve pomalu začíná vstupovat z high-endu do mainstreamu, Panasonic a Sony už nyní míří k rozlišení 8K. Zatím existuje pouze jedna 8K 85" televize od společnosti Sharp a obsah v takovém rozlišení takřka neexistuje vůbec, nicméně výše zmíněné firmy už dohodly spolupráci s japonskou společností NHK a chtějí, aby 8K rozlišení bylo mainstreamem do příští letní Olympiády, která se koná v roce 2020 v Tokiu.


Panasonic logo


Základním problémem je vyvinutí systémů komprese obrazu a jeho streamování, stejně jako hardwaru, který bude zvládat zpracovat a zobrazit tak obrovské množství dat. Otázkou je také hardware, který bude zvládat 8K videosekvence pořizovat (kamery). Je jasné, že zatímco v Japonsku patrně s těmito technologiemi nebude problém, zde se 8K rozlišení ve velkém jen tak nedočkáme.


Sony logo


Zdroj: techradar.com, techspot.com
Nejnovější články
Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4 Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4
Marvel Studios si chystají další fázi svých komiksů. Čtvrtá fáze (Phase 4) se chystá na příští rok a na Comic-Conu bylo už i oznámeno, jakých filmů se dočkáme, kdy to bude a také kdo v nich bude hrát.
22.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob
Nejvýdělečnějším filmem všech dob byl dlouhou dobu Avatar. To se ale nyní mění a v Marvelu udělali vše pro to, aby se to změnilo. Dokonce vydali delší verzi Avengers: Endgame, aby modrásky překonali. Což se podařilo.
22.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer
Jedním z nejvíce očekávaných seriálů letošního roku je The Witcher (Zaklínač), který připravuje streamovací služba Netflix. Na Comic-Conu v San Diegu byl nyní ukázán také první trailer pro připravovaný seriál.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019 HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala