www.tvfreak.cz
>
>
>

OnePlus TV zamíří do Evropy. Mohly by zaujmout cenami

OnePlus TV zamíří do Evropy. Mohly by zaujmout cenami
, , aktualita
Evropský trh by měl být v budoucnu bohatí o další značku televizorů. Čínská firma OnePlus chce následovat konkurenční Xiaomi a nabídnout své 4K TV také v Evropě. Prozatím nebylo stanoveno, kdy se tak stane.
K oblíbeným
reklama
V posledních letech mnoho značek, které jsme dosud měly spojené hlavně se smartphony, přidalo do své nabídky také televizory. Asi nejznámějšími příklady jsou Xiaomi nebo Huawei, ale přidaly se také značky OnePlus a Oppo, které spojuje stejný vlastník – čínský gigant BBK Electronics (v portfoliu má ještě další značky jako např. Vivo). OnePlus vzniklo v roce 2013 a na trhu způsobilo malé zemětřesení svými smartphony, které nabízely parametry vlajkové lodě za velmi agresivní cenu. K tomu se přidal ještě neobvyklý systém pozvánek, kvůli kterému museli někteří zájemci o nový telefon dlouho čekat na jeho pořízení. Tento systém je ovšem minulostí a telefony OnePlus jsou běžně dostupné v obchodech. To lze čekat i v případě televizí.
 

OnePlus své televize prodává od roku 2019 v Indii, ale nedávno šéf společnosti Pete Lau potvrdil, že je v plánu vstup na evropské trhy. Zatím ovšem nezveřejnil žádný harmonogram, takže se můžeme pouze dohadovat, zda k tomu dojde ještě letos. Vzhledem k prohlášení, že v Evropě vzrostla v důsledku koronavirové krize potřeba nových televizí, lze ovšem předpokládat snahu o co nejrychlejší expanzi. Dalším důvodem by mohlo být konkurenční Xiaomi, které již vstoupilo na evropské trh s televizory. Tyto čínské značky přitom razí podobnou filozofii, která je založena hlavně na atraktivním poměru cena/výbava.
V tuto chvíli není jasné, zda si OnePlus připraví pro Evropu zcela nové modely, nebo jen přenese své portfolio z Indie. Na tamním trhu nabízí své televize s operačním systémem Android TV od Googlu, takže v tomto ohledu by výrobce nemusel nic měnit. Aktuální nabídka OnePlus TV se zaměřuje na nižší až střední třídu. Zahrnuje přitom některé zajímavé televizory. Třeba v sérii Q jsou modely s vysouvacím soundbarem a obrazovkou vylepšenou o technologii Quantum Dot (jedná se tedy o QLED TV). Na tenký prémiový design vsází také řada U, naopak v řadě Y nalezneme levné televize s rozlišením HD nebo Full HD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala