www.tvfreak.cz
>
>
>

OnePlus TV zamíří do Evropy. Mohly by zaujmout cenami

OnePlus TV zamíří do Evropy. Mohly by zaujmout cenami
, , aktualita
Evropský trh by měl být v budoucnu bohatí o další značku televizorů. Čínská firma OnePlus chce následovat konkurenční Xiaomi a nabídnout své 4K TV také v Evropě. Prozatím nebylo stanoveno, kdy se tak stane.
K oblíbeným
reklama
V posledních letech mnoho značek, které jsme dosud měly spojené hlavně se smartphony, přidalo do své nabídky také televizory. Asi nejznámějšími příklady jsou Xiaomi nebo Huawei, ale přidaly se také značky OnePlus a Oppo, které spojuje stejný vlastník – čínský gigant BBK Electronics (v portfoliu má ještě další značky jako např. Vivo). OnePlus vzniklo v roce 2013 a na trhu způsobilo malé zemětřesení svými smartphony, které nabízely parametry vlajkové lodě za velmi agresivní cenu. K tomu se přidal ještě neobvyklý systém pozvánek, kvůli kterému museli někteří zájemci o nový telefon dlouho čekat na jeho pořízení. Tento systém je ovšem minulostí a telefony OnePlus jsou běžně dostupné v obchodech. To lze čekat i v případě televizí.
 

OnePlus své televize prodává od roku 2019 v Indii, ale nedávno šéf společnosti Pete Lau potvrdil, že je v plánu vstup na evropské trhy. Zatím ovšem nezveřejnil žádný harmonogram, takže se můžeme pouze dohadovat, zda k tomu dojde ještě letos. Vzhledem k prohlášení, že v Evropě vzrostla v důsledku koronavirové krize potřeba nových televizí, lze ovšem předpokládat snahu o co nejrychlejší expanzi. Dalším důvodem by mohlo být konkurenční Xiaomi, které již vstoupilo na evropské trh s televizory. Tyto čínské značky přitom razí podobnou filozofii, která je založena hlavně na atraktivním poměru cena/výbava.
V tuto chvíli není jasné, zda si OnePlus připraví pro Evropu zcela nové modely, nebo jen přenese své portfolio z Indie. Na tamním trhu nabízí své televize s operačním systémem Android TV od Googlu, takže v tomto ohledu by výrobce nemusel nic měnit. Aktuální nabídka OnePlus TV se zaměřuje na nižší až střední třídu. Zahrnuje přitom některé zajímavé televizory. Třeba v sérii Q jsou modely s vysouvacím soundbarem a obrazovkou vylepšenou o technologii Quantum Dot (jedná se tedy o QLED TV). Na tenký prémiový design vsází také řada U, naopak v řadě Y nalezneme levné televize s rozlišením HD nebo Full HD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik