Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

OnePlus TV zamíří do Evropy. Mohly by zaujmout cenami

21.5.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Evropský trh by měl být v budoucnu bohatí o další značku televizorů. Čínská firma OnePlus chce následovat konkurenční Xiaomi a nabídnout své 4K TV také v Evropě. Prozatím nebylo stanoveno, kdy se tak stane.
V posledních letech mnoho značek, které jsme dosud měly spojené hlavně se smartphony, přidalo do své nabídky také televizory. Asi nejznámějšími příklady jsou Xiaomi nebo Huawei, ale přidaly se také značky OnePlus a Oppo, které spojuje stejný vlastník – čínský gigant BBK Electronics (v portfoliu má ještě další značky jako např. Vivo). OnePlus vzniklo v roce 2013 a na trhu způsobilo malé zemětřesení svými smartphony, které nabízely parametry vlajkové lodě za velmi agresivní cenu. K tomu se přidal ještě neobvyklý systém pozvánek, kvůli kterému museli někteří zájemci o nový telefon dlouho čekat na jeho pořízení. Tento systém je ovšem minulostí a telefony OnePlus jsou běžně dostupné v obchodech. To lze čekat i v případě televizí.
 

OnePlus své televize prodává od roku 2019 v Indii, ale nedávno šéf společnosti Pete Lau potvrdil, že je v plánu vstup na evropské trhy. Zatím ovšem nezveřejnil žádný harmonogram, takže se můžeme pouze dohadovat, zda k tomu dojde ještě letos. Vzhledem k prohlášení, že v Evropě vzrostla v důsledku koronavirové krize potřeba nových televizí, lze ovšem předpokládat snahu o co nejrychlejší expanzi. Dalším důvodem by mohlo být konkurenční Xiaomi, které již vstoupilo na evropské trh s televizory. Tyto čínské značky přitom razí podobnou filozofii, která je založena hlavně na atraktivním poměru cena/výbava.
V tuto chvíli není jasné, zda si OnePlus připraví pro Evropu zcela nové modely, nebo jen přenese své portfolio z Indie. Na tamním trhu nabízí své televize s operačním systémem Android TV od Googlu, takže v tomto ohledu by výrobce nemusel nic měnit. Aktuální nabídka OnePlus TV se zaměřuje na nižší až střední třídu. Zahrnuje přitom některé zajímavé televizory. Třeba v sérii Q jsou modely s vysouvacím soundbarem a obrazovkou vylepšenou o technologii Quantum Dot (jedná se tedy o QLED TV). Na tenký prémiový design vsází také řada U, naopak v řadě Y nalezneme levné televize s rozlišením HD nebo Full HD.