www.tvfreak.cz
>
>
>

OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem

OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
, , aktualita
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
K oblíbeným
reklama
Čínská značka OnePlus vstoupila na trh před sedmi lety s high-endovým smartphonem, který nabízela za nezvykle nízkou cenu – a sama své modely označovala za „zabijáky vlajkových lodí“. V roce 2019 se OnePlus vrhlo i na televizory. Po nejlépe vybavené sérii Q přichází nyní výrobce se dvěma dalšími řadami chytrých televizí. V řadě U nalezneme pouze jediný model OnePlus TV 55UI, který kombinuje úhlopříčku 55 palců se 4K rozlišením. Prémiový design televize podtrhuje tloušťka 6,9 mm v nejtenčím bodě, úzké rámečky okolo obrazovky a použití kovu. Opomenuta dokonce nebyla ani zadní strana, která dostala povrch připomínající karbon a chytře ukryté konektory.
 
 
Použitý LCD panel je schopný pokrýt 93 % barevného prostoru DCI-P3 a pro zvýšení kontrastu i barev jsou podporovány formáty Dolby Vision, HDR10+, HDR10 a HLG. OnePlus nezapomnělo připojit dlouhou řadu technologií, které by měly vylepšit kvalitu obrazu včetně MEMC (pro vyhlazování pohybu), redukce šumu nebo mapování barevného prostoru. Vše má potom pod kontrolou obrazový procesor Gamma Color Magic. O zvukový zážitek se starají dolu směřující 30W reproduktory s podporou Dolby Atmos. Kromě toho si televize poradí také s formáty Dolby Audio nebo DTS-HD.
 
 
Cenově dostupnější řada Y potom obsahuje modely OnePlus TV 43Y1 a 32Y1, které spoléhají na úhlopříčky 43 a 32 palců při rozlišení Full HD, respektive HD. Ačkoliv můžeme očekávat horší kvalitu zobrazení, zachováno bylo pokrytí 93 % barevného prostoru DCI-P3 i obrazový engine Gamma Color Magic. Všechny představené modely používají Android 9.0, který OnePlus doplnilo o spoustu svých vlastních funkcí. Patří mezi ně třeba OnePlus Connect pro dálkové ovládání pomocí smartphonu (nově je podporován také iPhone), Data Saver Plus pros snížení objemu dat nebo herní a dětský režim.
 
OnePLus TV zůstávají dostupné pouze na indickém trhu a zatím není jasné, zda se na tom v budoucnu něco změní. Cena řady Y začíná na 12 999 rupiích (4 100 Kč bez DPH), zatímco model z řady U pořídí zákazníci za 69 990 rupií (22 200 Kč).
 
Zdroj: Gizmochina.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik