Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem

4.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
Čínská značka OnePlus vstoupila na trh před sedmi lety s high-endovým smartphonem, který nabízela za nezvykle nízkou cenu – a sama své modely označovala za „zabijáky vlajkových lodí“. V roce 2019 se OnePlus vrhlo i na televizory. Po nejlépe vybavené sérii Q přichází nyní výrobce se dvěma dalšími řadami chytrých televizí. V řadě U nalezneme pouze jediný model OnePlus TV 55UI, který kombinuje úhlopříčku 55 palců se 4K rozlišením. Prémiový design televize podtrhuje tloušťka 6,9 mm v nejtenčím bodě, úzké rámečky okolo obrazovky a použití kovu. Opomenuta dokonce nebyla ani zadní strana, která dostala povrch připomínající karbon a chytře ukryté konektory.
 
 
Použitý LCD panel je schopný pokrýt 93 % barevného prostoru DCI-P3 a pro zvýšení kontrastu i barev jsou podporovány formáty Dolby Vision, HDR10+, HDR10 a HLG. OnePlus nezapomnělo připojit dlouhou řadu technologií, které by měly vylepšit kvalitu obrazu včetně MEMC (pro vyhlazování pohybu), redukce šumu nebo mapování barevného prostoru. Vše má potom pod kontrolou obrazový procesor Gamma Color Magic. O zvukový zážitek se starají dolu směřující 30W reproduktory s podporou Dolby Atmos. Kromě toho si televize poradí také s formáty Dolby Audio nebo DTS-HD.
 
 
Cenově dostupnější řada Y potom obsahuje modely OnePlus TV 43Y1 a 32Y1, které spoléhají na úhlopříčky 43 a 32 palců při rozlišení Full HD, respektive HD. Ačkoliv můžeme očekávat horší kvalitu zobrazení, zachováno bylo pokrytí 93 % barevného prostoru DCI-P3 i obrazový engine Gamma Color Magic. Všechny představené modely používají Android 9.0, který OnePlus doplnilo o spoustu svých vlastních funkcí. Patří mezi ně třeba OnePlus Connect pro dálkové ovládání pomocí smartphonu (nově je podporován také iPhone), Data Saver Plus pros snížení objemu dat nebo herní a dětský režim.
 
OnePLus TV zůstávají dostupné pouze na indickém trhu a zatím není jasné, zda se na tom v budoucnu něco změní. Cena řady Y začíná na 12 999 rupiích (4 100 Kč bez DPH), zatímco model z řady U pořídí zákazníci za 69 990 rupií (22 200 Kč).
 
Zdroj: Gizmochina.com