Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh

Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh
, , aktualita
Koncem loňského roku se na český trh dostal Shield TV Pro (2019), ale po pár měsících hlásil jediný prodejce prázdné sklady. Stejná situace nastala po celém světě a zájemci o toto zařízení tak museli čekat několik měsíců na obnovení dodávek.
K oblíbeným
reklama
Okolo multimediálního centra a herní konzole Nvidia Shield TV Pro (2019) se v uplynulých měsících objevovala řada spekulací, podle kterých měla být ukončena výroba a produkt stažen z trhu. Začátkem letošního jara totiž zařízení zmizelo ze skladů a prodejci marně čekali na další kusy. Někteří dokonce uvedli, že prodej skončil, a právě proto na sebe nenechaly dlouho čekat spekulace o stažení z trhu. Tuto informaci ovšem Nvidia koncem dubna dementovala s tím, že se výroba opět rozjíždí a zařízení se tak brzy vrátí na trh. Důvodem skutečnosti, že se Shield TV Pro (2019) stal nedostatkovým zbožím, měly být komplikace při výrobě související s koronavirovou krizí.
 
 
A opravdu byla v poslední době obnovena dostupnost zařízení na jednotlivých trzích. Koncem června se produkt vrátil i na český trh, kde jej nabízí pouze jediný internetový prodejce –⁠ Alza.cz. Shield TV Pro (2019) vyjde na 5 699 Kč včetně DPH a podle informací na webových stránkách je skladem dostatek kusů, takže opětovné problémy s dostupností zatím snad nehrozí. V nabídce jiných obchodů tento model nenajdeme, ale to byl po většinu času i případ předchozí generace Shield TV.
 
Shield TV Pro (2019) využívá osmijádrový procesor Nvidia Tegra X1+ v kombinaci se 3GB RAM a 16GB vnitřním úložištěm. Zvládne přehrávání videí ve 4K HDR, a to ve formátech HDR10 a Dolby Vision. Pokud máte video v nižším rozlišení, zvládne nový Shield jeho uspcaling do 4K s využitím umělé inteligence. Problémem nebude ani dekódování prostorového zvuku Dolby Atmos. Pro konektivitu zůstává k dispozici Wi-Fi 802.11ac, ale přidává se Bluetooth 5.0 (místo 4.1). Z konektorů nechybí dvojice HDMI 2.0b a dvojice USB-A 3.0.
 
Jako operační systém používá Shield TV Pro (2019) stále ještě Android TV 9.0 (s rozhraním Shield Experience), ale v budoucnu snad přijde aktualizace na Android TV 10, případně Android TV 11. Velmi ceněnou novinkou nového Shieldu je podsvícený dálkový ovladač, který ve srovnání s původním nabízí výrazně vyšší počet tlačítek.
 
Zdroj: Alza.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek
Platforma webOS přestane být exkluzivitou pro televizory LG. Jihokorejci začali s jejím licencováním dalším výrobcům. V budoucnu by se tak ze systému mohla stát konkurence pro Android TV od Googlu. 
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony
Sony vyvrátilo spekulace, že by zrušilo očekávanou aktualizaci televizí XH90. Jejich uživatelé stále čekají na podporu dvou zásadních funkcí z HDMI 2.1, a také opravu rozmazaného obrazu ve 4K120.
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července
Kvůli koronavirové pandemii má Apple omezené možnosti tvořit vlastní obsah pro streamovací službu TV+. Už podruhé tak prodlužuje bezplatné období pro vyzkoušení, které bude končit až v červenci letošního roku.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik