Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh

7.7.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Koncem loňského roku se na český trh dostal Shield TV Pro (2019), ale po pár měsících hlásil jediný prodejce prázdné sklady. Stejná situace nastala po celém světě a zájemci o toto zařízení tak museli čekat několik měsíců na obnovení dodávek.
Okolo multimediálního centra a herní konzole Nvidia Shield TV Pro (2019) se v uplynulých měsících objevovala řada spekulací, podle kterých měla být ukončena výroba a produkt stažen z trhu. Začátkem letošního jara totiž zařízení zmizelo ze skladů a prodejci marně čekali na další kusy. Někteří dokonce uvedli, že prodej skončil, a právě proto na sebe nenechaly dlouho čekat spekulace o stažení z trhu. Tuto informaci ovšem Nvidia koncem dubna dementovala s tím, že se výroba opět rozjíždí a zařízení se tak brzy vrátí na trh. Důvodem skutečnosti, že se Shield TV Pro (2019) stal nedostatkovým zbožím, měly být komplikace při výrobě související s koronavirovou krizí.
 
 
A opravdu byla v poslední době obnovena dostupnost zařízení na jednotlivých trzích. Koncem června se produkt vrátil i na český trh, kde jej nabízí pouze jediný internetový prodejce –⁠ Alza.cz. Shield TV Pro (2019) vyjde na 5 699 Kč včetně DPH a podle informací na webových stránkách je skladem dostatek kusů, takže opětovné problémy s dostupností zatím snad nehrozí. V nabídce jiných obchodů tento model nenajdeme, ale to byl po většinu času i případ předchozí generace Shield TV.
 
Shield TV Pro (2019) využívá osmijádrový procesor Nvidia Tegra X1+ v kombinaci se 3GB RAM a 16GB vnitřním úložištěm. Zvládne přehrávání videí ve 4K HDR, a to ve formátech HDR10 a Dolby Vision. Pokud máte video v nižším rozlišení, zvládne nový Shield jeho uspcaling do 4K s využitím umělé inteligence. Problémem nebude ani dekódování prostorového zvuku Dolby Atmos. Pro konektivitu zůstává k dispozici Wi-Fi 802.11ac, ale přidává se Bluetooth 5.0 (místo 4.1). Z konektorů nechybí dvojice HDMI 2.0b a dvojice USB-A 3.0.
 
Jako operační systém používá Shield TV Pro (2019) stále ještě Android TV 9.0 (s rozhraním Shield Experience), ale v budoucnu snad přijde aktualizace na Android TV 10, případně Android TV 11. Velmi ceněnou novinkou nového Shieldu je podsvícený dálkový ovladač, který ve srovnání s původním nabízí výrazně vyšší počet tlačítek.
 
Zdroj: Alza.cz