Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh

Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh
, , aktualita
Koncem loňského roku se na český trh dostal Shield TV Pro (2019), ale po pár měsících hlásil jediný prodejce prázdné sklady. Stejná situace nastala po celém světě a zájemci o toto zařízení tak museli čekat několik měsíců na obnovení dodávek.
K oblíbeným
reklama
Okolo multimediálního centra a herní konzole Nvidia Shield TV Pro (2019) se v uplynulých měsících objevovala řada spekulací, podle kterých měla být ukončena výroba a produkt stažen z trhu. Začátkem letošního jara totiž zařízení zmizelo ze skladů a prodejci marně čekali na další kusy. Někteří dokonce uvedli, že prodej skončil, a právě proto na sebe nenechaly dlouho čekat spekulace o stažení z trhu. Tuto informaci ovšem Nvidia koncem dubna dementovala s tím, že se výroba opět rozjíždí a zařízení se tak brzy vrátí na trh. Důvodem skutečnosti, že se Shield TV Pro (2019) stal nedostatkovým zbožím, měly být komplikace při výrobě související s koronavirovou krizí.
 
 
A opravdu byla v poslední době obnovena dostupnost zařízení na jednotlivých trzích. Koncem června se produkt vrátil i na český trh, kde jej nabízí pouze jediný internetový prodejce –⁠ Alza.cz. Shield TV Pro (2019) vyjde na 5 699 Kč včetně DPH a podle informací na webových stránkách je skladem dostatek kusů, takže opětovné problémy s dostupností zatím snad nehrozí. V nabídce jiných obchodů tento model nenajdeme, ale to byl po většinu času i případ předchozí generace Shield TV.
 
Shield TV Pro (2019) využívá osmijádrový procesor Nvidia Tegra X1+ v kombinaci se 3GB RAM a 16GB vnitřním úložištěm. Zvládne přehrávání videí ve 4K HDR, a to ve formátech HDR10 a Dolby Vision. Pokud máte video v nižším rozlišení, zvládne nový Shield jeho uspcaling do 4K s využitím umělé inteligence. Problémem nebude ani dekódování prostorového zvuku Dolby Atmos. Pro konektivitu zůstává k dispozici Wi-Fi 802.11ac, ale přidává se Bluetooth 5.0 (místo 4.1). Z konektorů nechybí dvojice HDMI 2.0b a dvojice USB-A 3.0.
 
Jako operační systém používá Shield TV Pro (2019) stále ještě Android TV 9.0 (s rozhraním Shield Experience), ale v budoucnu snad přijde aktualizace na Android TV 10, případně Android TV 11. Velmi ceněnou novinkou nového Shieldu je podsvícený dálkový ovladač, který ve srovnání s původním nabízí výrazně vyšší počet tlačítek.
 
Zdroj: Alza.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik