Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh

Nvidia Shield TV Pro (2019) se vrací na český trh
, , aktualita
Koncem loňského roku se na český trh dostal Shield TV Pro (2019), ale po pár měsících hlásil jediný prodejce prázdné sklady. Stejná situace nastala po celém světě a zájemci o toto zařízení tak museli čekat několik měsíců na obnovení dodávek.
K oblíbeným
reklama
Okolo multimediálního centra a herní konzole Nvidia Shield TV Pro (2019) se v uplynulých měsících objevovala řada spekulací, podle kterých měla být ukončena výroba a produkt stažen z trhu. Začátkem letošního jara totiž zařízení zmizelo ze skladů a prodejci marně čekali na další kusy. Někteří dokonce uvedli, že prodej skončil, a právě proto na sebe nenechaly dlouho čekat spekulace o stažení z trhu. Tuto informaci ovšem Nvidia koncem dubna dementovala s tím, že se výroba opět rozjíždí a zařízení se tak brzy vrátí na trh. Důvodem skutečnosti, že se Shield TV Pro (2019) stal nedostatkovým zbožím, měly být komplikace při výrobě související s koronavirovou krizí.
 
 
A opravdu byla v poslední době obnovena dostupnost zařízení na jednotlivých trzích. Koncem června se produkt vrátil i na český trh, kde jej nabízí pouze jediný internetový prodejce –⁠ Alza.cz. Shield TV Pro (2019) vyjde na 5 699 Kč včetně DPH a podle informací na webových stránkách je skladem dostatek kusů, takže opětovné problémy s dostupností zatím snad nehrozí. V nabídce jiných obchodů tento model nenajdeme, ale to byl po většinu času i případ předchozí generace Shield TV.
 
Shield TV Pro (2019) využívá osmijádrový procesor Nvidia Tegra X1+ v kombinaci se 3GB RAM a 16GB vnitřním úložištěm. Zvládne přehrávání videí ve 4K HDR, a to ve formátech HDR10 a Dolby Vision. Pokud máte video v nižším rozlišení, zvládne nový Shield jeho uspcaling do 4K s využitím umělé inteligence. Problémem nebude ani dekódování prostorového zvuku Dolby Atmos. Pro konektivitu zůstává k dispozici Wi-Fi 802.11ac, ale přidává se Bluetooth 5.0 (místo 4.1). Z konektorů nechybí dvojice HDMI 2.0b a dvojice USB-A 3.0.
 
Jako operační systém používá Shield TV Pro (2019) stále ještě Android TV 9.0 (s rozhraním Shield Experience), ale v budoucnu snad přijde aktualizace na Android TV 10, případně Android TV 11. Velmi ceněnou novinkou nového Shieldu je podsvícený dálkový ovladač, který ve srovnání s původním nabízí výrazně vyšší počet tlačítek.
 
Zdroj: Alza.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik