Nvidia Shield TV dostává velkou aktualizaci Shield Experience 6.0

Nvidia Shield TV dostává velkou aktualizaci Shield Experience 6.0
, , aktualita
Nvidia oznámila update Shield Experience 6.0, který přichází na obě generace zařízení Shield TV. Přináší přitom několik prvenství, jako je inteligentní hlasový Google Assistant nebo 360stupňová videa na YouTube.reklama
Streamovací a herní zařízení Shield TV se dočkalo významné aktualizace, kterou výrobce označil jako Shield Experience 6.0. Přináší nové funkce, zlepšení výkonu nebo třeba nejnovější bezpečnostní záplaty. Jako hlavní novinka tohoto updatu je uváděna podpora chytrého hlasového asistenta Google Assistant. Shield TV se totiž stává vůbec prvním zařízením na platformě Android TV, které nabízí tuto funkci. A rozhodně není posledním, neboť podporu Google Assistanta přislíbila řada dalších výrobců včetně Philipsu.
 
 
Čeští uživatelé však mají stejně smůlu, neboť funkce je v současné době dostupná jen v USA a pár dalších zemích. Google Assistant umožňuje využívat hlasové povely k přehrávání obsahu z různých služeb, jako je HBO Now, Netflix či YouTube. Také není nutné prohlížet televizní programy, stačí říct například to, že chcete sledovat nějaké ekonomické zprávy. Dále nechybí propojení s různými aplikacemi, možnost objednávání zboží z internetu nebo zkrátka vypnutí televizoru, to vše opět pomocí hlasových povelů. Asistenta je možné kdykoliv aktivovat známou frází „OK Google“.
 
Vylepšeno bylo samotné rozhraní pro hlasové ovládání, výsledky se totiž nyní zobrazí v průhledné vrstvě přes sledovaný seriál, film či hru. Shield TV se také stává prvním streamovacím zařízením, které podporuje přehrávání 360stupňových videí na YouTube. Vylepšením prošla aplikace Amazon Video, která nabízí snadnější ovládání díky novým nastavením a náhledovým obrázkům. Vývojáři rovněž vylepšili A/V synchronizaci a zrychlili streamování 4K videí.
 
 
Další nové funkce a vylepšení v Shield Experience 6.0 pro Shield TV:
  • Nejnovější bezpečnostní aktualizace systému Android TV.
  • Aplikace Vudu s rychlejším uživatelským rozrhaním a podporou hlasového ovládání (aplikace nedostupná v ČR).
  • Přidání aplikace YouTube Kids (nedostupná v ČR).
  • Podpora SmartThings Link, která z Shield TV udělá hub chytré domácnosti.
  • Nové nastavení příslušenství, díky kterému bude možné zapnout/vypnout pauzu dvojitým poklepáním na posuvník ovládání zvuku.
  • Možnost streamovat DTS-HD Master Audio do starších receiverů s podporou DTS.
  • Upgrade firmwaru ovladače Shield na verzi 1.15 a ovladače Shield s audio jackem na verzi 1.16.
  • Upgradu firmwaru herního ovladače Shield na verzi 1.14.
Update je dostupný pro obě generace zařízení Nvidia Shield TV z let 2015 a 2017. Připomeňme, že předchozí velká aktualizace Shield Experience 5.0 přinášející mimo jiné Android 7.0 Nougat, vyšla pro Shield TV letos v lednu.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti? Loewe Bild X: jak si představuje televizor blízké budoucnosti?
Společnost Loewe ukázala koncept Bild X, který by se už v příštím roce mohl proměnit v realitu. Ukazuje televizor s minimalistickým designem, který má obrazovku oddělenou od ostatních komponentů a postrádá vlastní audiosystém.
17.10.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Qmedia: přehrávejte obsah z QNAP NAS na Android TV Qmedia: přehrávejte obsah z QNAP NAS na Android TV
Společnost QNAP vydala inovovanou aplikaci pro zařízení s Android TV, která umožňuje na televizoru procházet soubory z datového úložiště NAS a přehrávat na velké obrazovce videa, fotografie či hudbu.
17.10.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Tidal na 3 měsíce zdarma k novým soundbarům od Samsungu Tidal na 3 měsíce zdarma k novým soundbarům od Samsungu
Samsung přináší příjemný bonus při nákupu některého z nových soundbarů řady Sound+ s označením HW-MSxxx. Zákazníci mohou požádat o voucher na tříměsíční bezplatné vyzkoušení služby Tidal pro streamování hudby ve vysoké kvalitě.
17.10.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Casio uvedlo superodolnou akční kameru GZE-1 Casio uvedlo superodolnou akční kameru GZE-1
Společnost Casio uvedla velmi zajímavě tvarovanou akční kameru GZE-1 nové řady Gz EYE. Tento model vypadá jako oko a nabídne i extrémní odolnost. Bez újmy přežije 4metrový pád na tvrdou desku a ponoření do 50metrové hloubky.
16.10.2017, aktualita, Milan Šurkala
Samsung vrací až 20 800 Kč při nákupu QLED TV Samsung vrací až 20 800 Kč při nákupu QLED TV
Nenalákal vás Samsung ještě k nákupu své QLED TV? Pak má v zásobě další marketingovou akci. Tentokrát může vrátit formou tzv. cashbacku od 1 500 do 20 800 Kč při nákupu nového televizoru, záleží na vybraném modelu a úhlopříčce.
9.10.2017, aktualita, Jáchym Šlik