Nvidia Shield TV dostává velkou aktualizaci Shield Experience 6.0

Nvidia Shield TV dostává velkou aktualizaci Shield Experience 6.0
, , aktualita
Nvidia oznámila update Shield Experience 6.0, který přichází na obě generace zařízení Shield TV. Přináší přitom několik prvenství, jako je inteligentní hlasový Google Assistant nebo 360stupňová videa na YouTube.reklama
Streamovací a herní zařízení Shield TV se dočkalo významné aktualizace, kterou výrobce označil jako Shield Experience 6.0. Přináší nové funkce, zlepšení výkonu nebo třeba nejnovější bezpečnostní záplaty. Jako hlavní novinka tohoto updatu je uváděna podpora chytrého hlasového asistenta Google Assistant. Shield TV se totiž stává vůbec prvním zařízením na platformě Android TV, které nabízí tuto funkci. A rozhodně není posledním, neboť podporu Google Assistanta přislíbila řada dalších výrobců včetně Philipsu.
 
 
Čeští uživatelé však mají stejně smůlu, neboť funkce je v současné době dostupná jen v USA a pár dalších zemích. Google Assistant umožňuje využívat hlasové povely k přehrávání obsahu z různých služeb, jako je HBO Now, Netflix či YouTube. Také není nutné prohlížet televizní programy, stačí říct například to, že chcete sledovat nějaké ekonomické zprávy. Dále nechybí propojení s různými aplikacemi, možnost objednávání zboží z internetu nebo zkrátka vypnutí televizoru, to vše opět pomocí hlasových povelů. Asistenta je možné kdykoliv aktivovat známou frází „OK Google“.
 
Vylepšeno bylo samotné rozhraní pro hlasové ovládání, výsledky se totiž nyní zobrazí v průhledné vrstvě přes sledovaný seriál, film či hru. Shield TV se také stává prvním streamovacím zařízením, které podporuje přehrávání 360stupňových videí na YouTube. Vylepšením prošla aplikace Amazon Video, která nabízí snadnější ovládání díky novým nastavením a náhledovým obrázkům. Vývojáři rovněž vylepšili A/V synchronizaci a zrychlili streamování 4K videí.
 
 
Další nové funkce a vylepšení v Shield Experience 6.0 pro Shield TV:
  • Nejnovější bezpečnostní aktualizace systému Android TV.
  • Aplikace Vudu s rychlejším uživatelským rozrhaním a podporou hlasového ovládání (aplikace nedostupná v ČR).
  • Přidání aplikace YouTube Kids (nedostupná v ČR).
  • Podpora SmartThings Link, která z Shield TV udělá hub chytré domácnosti.
  • Nové nastavení příslušenství, díky kterému bude možné zapnout/vypnout pauzu dvojitým poklepáním na posuvník ovládání zvuku.
  • Možnost streamovat DTS-HD Master Audio do starších receiverů s podporou DTS.
  • Upgrade firmwaru ovladače Shield na verzi 1.15 a ovladače Shield s audio jackem na verzi 1.16.
  • Upgradu firmwaru herního ovladače Shield na verzi 1.14.
Update je dostupný pro obě generace zařízení Nvidia Shield TV z let 2015 a 2017. Připomeňme, že předchozí velká aktualizace Shield Experience 5.0 přinášející mimo jiné Android 7.0 Nougat, vyšla pro Shield TV letos v lednu.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED? CES 2018: Samsung ukáže 8K TV, LG představí Crystal Sound OLED?
Korejská média přinášejí spekulace, jaké novinky v oblasti televizorů přivezou na veletrh CES 2018 společnosti Samsung a LG. Těšit se můžeme na modely s více než 100" úhlopříčkou, 8K TV, srolovatelné TV nebo Crystal Sound OLED.
11.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu Sharp chce vytvořit japonskou alianci proti LG a Samsungu
Japonci by se chtěli dostat zpátky na trůn v kategorii televizorů, ale konkurence z Jižní Korei je velmi silná. Sharp proto přišel s návrhem, aby spolu s konkurenčním Japan Display utvořili spojenectví.
11.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips příští rok představí levnější OLED TV a vlajkovou LCD TV Philips příští rok představí levnější OLED TV a vlajkovou LCD TV
Společnost TP Vision si zaregistrovala na pět desítek nových modelů televizorů značky Philips, které by měly být představeny v roce 2018. Nejzajímavější z nich je několik OLED TV a po několika letech také LCD TV z řady 9.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K tvOS 11.2 přidává automatické nastavení HDR a snímkování na Apple TV 4K
Na světě je další minoritní aktualizace tvOS. Na Apple TV 4K i čtvrtou generaci Apple TV míří tvOS 11.2, které na první jmenovaný model přináší automatické nastavení dynamického rozsahu a snímkovací frekvence.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Rollei ActionCam 530: akční kamera se dvěma bateriemi Rollei ActionCam 530: akční kamera se dvěma bateriemi
Společnost Rollei uvedla na trh svou vlajkovou loď mezi akčními kamerami ActionCam 530, která kombinuje malé rozměry se 4K rozlišením při 30 fps, stabilizací obrazu a dvěma akumulátory pro dlouhou výdrž.
10.12.2017, aktualita, Jáchym Šlik