Nvidia Shield TV dostává velkou aktualizaci Shield Experience 6.0

Nvidia Shield TV dostává velkou aktualizaci Shield Experience 6.0
, , aktualita
Nvidia oznámila update Shield Experience 6.0, který přichází na obě generace zařízení Shield TV. Přináší přitom několik prvenství, jako je inteligentní hlasový Google Assistant nebo 360stupňová videa na YouTube.
reklama
Streamovací a herní zařízení Shield TV se dočkalo významné aktualizace, kterou výrobce označil jako Shield Experience 6.0. Přináší nové funkce, zlepšení výkonu nebo třeba nejnovější bezpečnostní záplaty. Jako hlavní novinka tohoto updatu je uváděna podpora chytrého hlasového asistenta Google Assistant. Shield TV se totiž stává vůbec prvním zařízením na platformě Android TV, které nabízí tuto funkci. A rozhodně není posledním, neboť podporu Google Assistanta přislíbila řada dalších výrobců včetně Philipsu.
 
 
Čeští uživatelé však mají stejně smůlu, neboť funkce je v současné době dostupná jen v USA a pár dalších zemích. Google Assistant umožňuje využívat hlasové povely k přehrávání obsahu z různých služeb, jako je HBO Now, Netflix či YouTube. Také není nutné prohlížet televizní programy, stačí říct například to, že chcete sledovat nějaké ekonomické zprávy. Dále nechybí propojení s různými aplikacemi, možnost objednávání zboží z internetu nebo zkrátka vypnutí televizoru, to vše opět pomocí hlasových povelů. Asistenta je možné kdykoliv aktivovat známou frází „OK Google“.
 
Vylepšeno bylo samotné rozhraní pro hlasové ovládání, výsledky se totiž nyní zobrazí v průhledné vrstvě přes sledovaný seriál, film či hru. Shield TV se také stává prvním streamovacím zařízením, které podporuje přehrávání 360stupňových videí na YouTube. Vylepšením prošla aplikace Amazon Video, která nabízí snadnější ovládání díky novým nastavením a náhledovým obrázkům. Vývojáři rovněž vylepšili A/V synchronizaci a zrychlili streamování 4K videí.
 
 
Další nové funkce a vylepšení v Shield Experience 6.0 pro Shield TV:
  • Nejnovější bezpečnostní aktualizace systému Android TV.
  • Aplikace Vudu s rychlejším uživatelským rozrhaním a podporou hlasového ovládání (aplikace nedostupná v ČR).
  • Přidání aplikace YouTube Kids (nedostupná v ČR).
  • Podpora SmartThings Link, která z Shield TV udělá hub chytré domácnosti.
  • Nové nastavení příslušenství, díky kterému bude možné zapnout/vypnout pauzu dvojitým poklepáním na posuvník ovládání zvuku.
  • Možnost streamovat DTS-HD Master Audio do starších receiverů s podporou DTS.
  • Upgrade firmwaru ovladače Shield na verzi 1.15 a ovladače Shield s audio jackem na verzi 1.16.
  • Upgradu firmwaru herního ovladače Shield na verzi 1.14.
Update je dostupný pro obě generace zařízení Nvidia Shield TV z let 2015 a 2017. Připomeňme, že předchozí velká aktualizace Shield Experience 5.0 přinášející mimo jiné Android 7.0 Nougat, vyšla pro Shield TV letos v lednu.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář