Nvidia Shield TV dostává velkou aktualizaci Shield Experience 6.0

Nvidia Shield TV dostává velkou aktualizaci Shield Experience 6.0
, , aktualita
Nvidia oznámila update Shield Experience 6.0, který přichází na obě generace zařízení Shield TV. Přináší přitom několik prvenství, jako je inteligentní hlasový Google Assistant nebo 360stupňová videa na YouTube.
reklama
Streamovací a herní zařízení Shield TV se dočkalo významné aktualizace, kterou výrobce označil jako Shield Experience 6.0. Přináší nové funkce, zlepšení výkonu nebo třeba nejnovější bezpečnostní záplaty. Jako hlavní novinka tohoto updatu je uváděna podpora chytrého hlasového asistenta Google Assistant. Shield TV se totiž stává vůbec prvním zařízením na platformě Android TV, které nabízí tuto funkci. A rozhodně není posledním, neboť podporu Google Assistanta přislíbila řada dalších výrobců včetně Philipsu.
 
 
Čeští uživatelé však mají stejně smůlu, neboť funkce je v současné době dostupná jen v USA a pár dalších zemích. Google Assistant umožňuje využívat hlasové povely k přehrávání obsahu z různých služeb, jako je HBO Now, Netflix či YouTube. Také není nutné prohlížet televizní programy, stačí říct například to, že chcete sledovat nějaké ekonomické zprávy. Dále nechybí propojení s různými aplikacemi, možnost objednávání zboží z internetu nebo zkrátka vypnutí televizoru, to vše opět pomocí hlasových povelů. Asistenta je možné kdykoliv aktivovat známou frází „OK Google“.
 
Vylepšeno bylo samotné rozhraní pro hlasové ovládání, výsledky se totiž nyní zobrazí v průhledné vrstvě přes sledovaný seriál, film či hru. Shield TV se také stává prvním streamovacím zařízením, které podporuje přehrávání 360stupňových videí na YouTube. Vylepšením prošla aplikace Amazon Video, která nabízí snadnější ovládání díky novým nastavením a náhledovým obrázkům. Vývojáři rovněž vylepšili A/V synchronizaci a zrychlili streamování 4K videí.
 
 
Další nové funkce a vylepšení v Shield Experience 6.0 pro Shield TV:
  • Nejnovější bezpečnostní aktualizace systému Android TV.
  • Aplikace Vudu s rychlejším uživatelským rozrhaním a podporou hlasového ovládání (aplikace nedostupná v ČR).
  • Přidání aplikace YouTube Kids (nedostupná v ČR).
  • Podpora SmartThings Link, která z Shield TV udělá hub chytré domácnosti.
  • Nové nastavení příslušenství, díky kterému bude možné zapnout/vypnout pauzu dvojitým poklepáním na posuvník ovládání zvuku.
  • Možnost streamovat DTS-HD Master Audio do starších receiverů s podporou DTS.
  • Upgrade firmwaru ovladače Shield na verzi 1.15 a ovladače Shield s audio jackem na verzi 1.16.
  • Upgradu firmwaru herního ovladače Shield na verzi 1.14.
Update je dostupný pro obě generace zařízení Nvidia Shield TV z let 2015 a 2017. Připomeňme, že předchozí velká aktualizace Shield Experience 5.0 přinášející mimo jiné Android 7.0 Nougat, vyšla pro Shield TV letos v lednu.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách
GoPro v loňském roce slíbilo, že letos přinese levnější model akční kamery, která nahradí Hero Session. A nyní po internetu začala kolovat dvojice fotografií, která by novinku měla ukazovat spolu s několika základními parametry.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory
Novinku od LG Display vlastně můžeme označit jako tři v jednom. Osvětlí totiž místnost, zároveň jako reproduktor a ještě ozdobí místnost jako netradiční designový prvek. Použity byly přitom technologie známé z televizorů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K
Na český trh se dostal nový AV receiver od Pioneer, který zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1 a podporuje vstupy z mnoha přístrojů, mnoho hudebních formátů a dokonce také umí přepočítávat videosignál do 4K rozlišení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace
Nexus Player má své dny sečtené. Tedy alespoň z pohledu softwarové podpory. Google totiž potvrdil, že na zařízení nepošle Android P ani žádné další bezpečnostní aktualizace. Jednalo se ovšem o nejdéle podporované zařízení s Androidem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích
Pojďme si ještě jednou prohlédnout letošní QLED TV od Samsungu. Výrobce zveřejnil pět videí, na kterých ukazuje hlavní novinky. Patří mezi ně například hlubší kontrast nebo Ambient Mode.
21.3.2018, aktualita, Jáchym Šlik