Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0

17.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
Nová Nvidia Shield TV byla představena teprve před dvěma týdny, ale na její uvedení na trh jsme nemuseli dlouho čekat. Tato kombinace herní konzole a multimediálního centra s Androidem je oficiálně dostupná v internetovém obchodě Alza.cz. Už na první pohled byl změněn design konzole, která je navíc o 40 % menší než předchůdce. Přesto nabídne třikrát vyšší výkon než jakékoliv jiné streamovací zařízení na trhu. K dalším novinkám patří podpora 4K HDR, stejně jako dálkový ovladač i herní gamepad v základním balení. Další funkce, jako je hlasový asistent Google Assistant nebo technologie SmartThings Hub pro řízení chytré domácnosti, navíc budou přibývat v následujících měsících.

Základní verze Shield TV stojí 5 999 Kč a od 30. ledna se začne prodávat také Shield Pro disponující 500GB HDD i dalšími vychytávkami, jeho cena byla stanovena na 8 999 Kč. Samostatný herní ovladač bude k dostání za 1899 Kč, samostatné dálkové ovládání za 1699 Kč a podstavec za 699 Kč, respektive 899 Kč podle toho, zda je určen pro běžnou nebo Pro verzi konzole.


Shield Experience Upgrade 5.0 také pro stávající Shield TV


Nvidia nezapomněla ani na majitelé předchozí generace Shield TV, na které čeká aktualizace Experience Upgrade 5.0. Ta přináší řadu vychytávek z nejnovější generace konzole. Podpora Amazon Video umožňuje streamovat filmy ve 4K HDR, ve stejné kvalitě je možné také streamování her přes službu Nvidia GameStream, u které je navíc nyní slibována nižší latence. Nová aplikace Nvidia Games se stala centrem pro herní obsah, v následujících týdnech nahradí původní aplikaci Shield Hub. Nabídka her se navíc značně rozšířila.

Uživatelé také nově naleznou aplikaci Nest Cams, která umožní sledovat záběry z domácích bezpečnostních kamer stejnojmenné značky, a přibylo také několik dalších titulů. Konzole navíc běží na operačním systému Android 7.0 Nougat, který přidává stránku s nedávno používanými aplikacemi (stačí dvakrát domovské tlačítko), funkci obraz v obraze a přepracované menu nastavení. Nvidia navrch přidala pár drobností, jako je možnost zápisu na připojené USB flash disky a SD karty, nebo funkce Pauza aktivovatelnou dvojitým stisknutím ovladače hlasitosti.

Zdroj: Tisková zpráva