Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0

Nová Nvidia Shield TV na českém trhu, původní model aktualizován na Android 7.0
, , aktualita
Nvidia zahájila na českém trhu prodej nové generace konzole Shield TV, která se chlubí vyšším výkonem v menším balení. Ochuzeni ovšem nebudou ani majitelé předchozí generace zařízení, která dostane řadu nových funkcí prostřednictvím softwarové aktualizace.
K oblíbeným
reklama
Nová Nvidia Shield TV byla představena teprve před dvěma týdny, ale na její uvedení na trh jsme nemuseli dlouho čekat. Tato kombinace herní konzole a multimediálního centra s Androidem je oficiálně dostupná v internetovém obchodě Alza.cz. Už na první pohled byl změněn design konzole, která je navíc o 40 % menší než předchůdce. Přesto nabídne třikrát vyšší výkon než jakékoliv jiné streamovací zařízení na trhu. K dalším novinkám patří podpora 4K HDR, stejně jako dálkový ovladač i herní gamepad v základním balení. Další funkce, jako je hlasový asistent Google Assistant nebo technologie SmartThings Hub pro řízení chytré domácnosti, navíc budou přibývat v následujících měsících.

Základní verze Shield TV stojí 5 999 Kč a od 30. ledna se začne prodávat také Shield Pro disponující 500GB HDD i dalšími vychytávkami, jeho cena byla stanovena na 8 999 Kč. Samostatný herní ovladač bude k dostání za 1899 Kč, samostatné dálkové ovládání za 1699 Kč a podstavec za 699 Kč, respektive 899 Kč podle toho, zda je určen pro běžnou nebo Pro verzi konzole.


Shield Experience Upgrade 5.0 také pro stávající Shield TV


Nvidia nezapomněla ani na majitelé předchozí generace Shield TV, na které čeká aktualizace Experience Upgrade 5.0. Ta přináší řadu vychytávek z nejnovější generace konzole. Podpora Amazon Video umožňuje streamovat filmy ve 4K HDR, ve stejné kvalitě je možné také streamování her přes službu Nvidia GameStream, u které je navíc nyní slibována nižší latence. Nová aplikace Nvidia Games se stala centrem pro herní obsah, v následujících týdnech nahradí původní aplikaci Shield Hub. Nabídka her se navíc značně rozšířila.

Uživatelé také nově naleznou aplikaci Nest Cams, která umožní sledovat záběry z domácích bezpečnostních kamer stejnojmenné značky, a přibylo také několik dalších titulů. Konzole navíc běží na operačním systému Android 7.0 Nougat, který přidává stránku s nedávno používanými aplikacemi (stačí dvakrát domovské tlačítko), funkci obraz v obraze a přepracované menu nastavení. Nvidia navrch přidala pár drobností, jako je možnost zápisu na připojené USB flash disky a SD karty, nebo funkce Pauza aktivovatelnou dvojitým stisknutím ovladače hlasitosti.

Zdroj: Tisková zpráva
Nejnovější články
Seriál Obi-Wan Kenobi potvrzen, natáčení v roce 2020 Seriál Obi-Wan Kenobi potvrzen, natáčení v roce 2020
Film ve spojitosti se Star Wars to poslední dobou neměly lehké, jejich úspěch v kinech nebyl tak drtivý, jak si Disney přálo. Přesto na ságu nezanevře a potvrdilo, že se můžeme těšit na seriál Obi-Wan Kenobi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Marvel chystá seriály She-Hulk a Moon Knight Marvel chystá seriály She-Hulk a Moon Knight
Do seznamu připravovaných seriálů od Marvelu (Disney) se dostaly i dvě novinky. Kevin Feige totiž prozradil, že se chystá ženská verze Hulk v seriálu She-Hulk a pak schizofrenní hrdina Moon Knight.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
23.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala