Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nvidia Shield míří do prodeje i v Evropě

3.10.2015, Jakub Doležal, aktualita
Herní konzole, která svým výkonem a cenou letos poněkud zavaří dvojici Microsoft a Sony, míří do Evropy. Nvidia na svém blogu oficiálně potvrdila příchod modelu Shield a to do konce ve dvou variantách. Aktualizováno konzole míří do Evropy!
Aktualizováno 3.10.2015: Konzole Nvidia Shield TV již byla oficiálně potvrzena i pro Evropu. Distribuci má na starosti Amazon a již jsou známy ceny a dostupnost. Základní 16GB verze se v Anglii bude prodávat za 150 liber a v Německu za 200 eur, naskladnění by mělo proběhnout 10. října. České zastoupení zatím termín bohužel nemá.Když v březnu představila Nvidia vlastní herní konzoli, byl to blesk z čistého nebe. Výrobce převážně grafických karet sice má několik herních zařízení, ale útok na herní giganty typu Microsoft a Sony asi čekal jen málokdo. Navíc Nvidia rozhodně nezahálí a konzoli po necelých 2 měsících uvádí do prodeje.


Videorecenze od Hardware Canucks


Detailní popis hardwaru jsme si představili již v březnu, a proto si nyní jen shrňme, že Shield dostane výkonný čipset Tegra X1. Ten disponuje 8jádrovým procesorem a především grafickou částí Nvidia Maxwell. Díky tomu má tato konzole takřka 2x vyšší výkon, než dosluhující Xbox 360.
Povedený design včetně hliníkového stojanu (foto: AndroidCentral)


V době představení to vypadalo, že bude k dostání pouze jediná verze s 16GB interní pamětí, avšak Nvidia nakonec uvede do prodeje dvě varianty Nvidia Shield a Nvidia Shield Pro. Verze „Pro“ s 500GB diskem je tak nejspíše reakcí na podněty fanoušků, kterým se původní malé úložiště nelíbilo. K většímu disku přibalí Nvidia ještě hru Borderlands: The Pre-Sequel!.
Obě verze se liší především velikostí disku, pozor nejedná se o SATA verzi


Obě konzole míří od příštího týdne do prodeje v USA a nabídce je již má například Amazon. Nvidia Shield startuje na 199 dolarech a za verzi Pro si připlatíte dalších 100 dolarů navíc. Distribuce pro ČR prozatím nebyla potvrzena, nicméně doufejme, že časem taktéž dorazí. Ostatní herní zařízení od Nvidia se na českém trhu totiž běžně prodávají.

Zdroj: Nvidia