Nové Android TV zařízení od Googlu příjemně překvapí cenou

Nové Android TV zařízení od Googlu příjemně překvapí cenou
, , aktualita
Nabídky e-shopů odhalily, že dlouho očekávané Android TV zařízení „Sabrina“ by mělo být znatelně levnější než Chromecast Ultra. Google chce zvolenou cenou nejspíš konkurovat především Amazonu a Roku.
K oblíbeným
reklama
Od začátku jara se hovoří o novém streamovacím zařízení, které umožní používat platformu Android TV prakticky na jakémkoliv televizoru. To znamená kompaktní a snadné řešení pro případ, že máte televizor bez operačního systému, nebo se jedná o starší modely nepodporující aktuální aplikace. A nyní se potvrdilo, že překážkou ve větším rozšíření nebude ani cena. Několik zdrojů totiž naznačilo, za kolik by se připravované zařízení – zatím nejčastěji označované kódovým názvem „Sabrina“ – mělo dostat na trh.
 
 
Nejprve se produkt objevil v internetovém obchodu Home Depot, ale protože zatím nedošlo k oficiálnímu představení, došlo záhy k odstranění příslušné stránky. Jakmile se ovšem nějaká informace dostane na internet, obvykle již není cesty zpět. Prostřednictvím služby Google Cache i dat z interního systému e-shopu jsme se tedy dozvěděli, že zařízení by mohlo nést cenu 49 dolarů, v přepočtu 1 100 Kč bez DPH. Zároveň bylo potvrzeno, že budou mít zákazníci na výběr hned ze tří barevných provedení – šedé Rock Candy, modré Como Blue a růžové Summer Melon.
 
Záhy na to se „Sabrina“ objevila v několika dalších amerických obchodech. Konkrétně Walmart a Target by měli novinku nabídnout za 59 dolarů, tedy 1 300 Kč bez DPH. Můžeme tedy předpokládat, že oficiální cena se bude pohybovat někde mezi 50 a 60 dolary. To by dávalo smysl i vzhledem ke konkurenci. Roku Streaming Stick+ a Amazon Fire TV Stick se totiž aktuálně prodávají za 50 dolarů.
 
Zajímavé je také srovnání s Chromecastem, se kterým je „Sabrina“ – hlavně kvůli podobnému designu – často přirovnávána. Chromecast Ultra totiž stojí 70 dolarů, zatímco Chromecast 3. generace vyjde na 35 dolarů. V porovnání s těmito částkami tedy vychází „Sabrina“ jako bezkonkurenčně nejlepší nabídka v poměru cena/funkce. Kromě streamování obsahu z jiného zařízení totiž bude podporovat instalaci aplikací a další funkce, které uživatelé znají z jiných zařízení na platformě Android TV.
 
K oficiálnímu představení nejspíš dojde na akci Made by Google, kde budou nejspíš odhaleny také nové telefony Pixel. Podle obchodu Target by měl prodej začít 30. září.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek
Platforma webOS přestane být exkluzivitou pro televizory LG. Jihokorejci začali s jejím licencováním dalším výrobcům. V budoucnu by se tak ze systému mohla stát konkurence pro Android TV od Googlu. 
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony
Sony vyvrátilo spekulace, že by zrušilo očekávanou aktualizaci televizí XH90. Jejich uživatelé stále čekají na podporu dvou zásadních funkcí z HDMI 2.1, a také opravu rozmazaného obrazu ve 4K120.
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července
Kvůli koronavirové pandemii má Apple omezené možnosti tvořit vlastní obsah pro streamovací službu TV+. Už podruhé tak prodlužuje bezplatné období pro vyzkoušení, které bude končit až v červenci letošního roku.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik