Nové Android TV zařízení od Googlu příjemně překvapí cenou

Nové Android TV zařízení od Googlu příjemně překvapí cenou
, , aktualita
Nabídky e-shopů odhalily, že dlouho očekávané Android TV zařízení „Sabrina“ by mělo být znatelně levnější než Chromecast Ultra. Google chce zvolenou cenou nejspíš konkurovat především Amazonu a Roku.
K oblíbeným
reklama
Od začátku jara se hovoří o novém streamovacím zařízení, které umožní používat platformu Android TV prakticky na jakémkoliv televizoru. To znamená kompaktní a snadné řešení pro případ, že máte televizor bez operačního systému, nebo se jedná o starší modely nepodporující aktuální aplikace. A nyní se potvrdilo, že překážkou ve větším rozšíření nebude ani cena. Několik zdrojů totiž naznačilo, za kolik by se připravované zařízení – zatím nejčastěji označované kódovým názvem „Sabrina“ – mělo dostat na trh.
 
 
Nejprve se produkt objevil v internetovém obchodu Home Depot, ale protože zatím nedošlo k oficiálnímu představení, došlo záhy k odstranění příslušné stránky. Jakmile se ovšem nějaká informace dostane na internet, obvykle již není cesty zpět. Prostřednictvím služby Google Cache i dat z interního systému e-shopu jsme se tedy dozvěděli, že zařízení by mohlo nést cenu 49 dolarů, v přepočtu 1 100 Kč bez DPH. Zároveň bylo potvrzeno, že budou mít zákazníci na výběr hned ze tří barevných provedení – šedé Rock Candy, modré Como Blue a růžové Summer Melon.
 
Záhy na to se „Sabrina“ objevila v několika dalších amerických obchodech. Konkrétně Walmart a Target by měli novinku nabídnout za 59 dolarů, tedy 1 300 Kč bez DPH. Můžeme tedy předpokládat, že oficiální cena se bude pohybovat někde mezi 50 a 60 dolary. To by dávalo smysl i vzhledem ke konkurenci. Roku Streaming Stick+ a Amazon Fire TV Stick se totiž aktuálně prodávají za 50 dolarů.
 
Zajímavé je také srovnání s Chromecastem, se kterým je „Sabrina“ – hlavně kvůli podobnému designu – často přirovnávána. Chromecast Ultra totiž stojí 70 dolarů, zatímco Chromecast 3. generace vyjde na 35 dolarů. V porovnání s těmito částkami tedy vychází „Sabrina“ jako bezkonkurenčně nejlepší nabídka v poměru cena/funkce. Kromě streamování obsahu z jiného zařízení totiž bude podporovat instalaci aplikací a další funkce, které uživatelé znají z jiných zařízení na platformě Android TV.
 
K oficiálnímu představení nejspíš dojde na akci Made by Google, kde budou nejspíš odhaleny také nové telefony Pixel. Podle obchodu Target by měl prodej začít 30. září.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik