Nové Android TV zařízení od Googlu příjemně překvapí cenou

Nové Android TV zařízení od Googlu příjemně překvapí cenou
, , aktualita
Nabídky e-shopů odhalily, že dlouho očekávané Android TV zařízení „Sabrina“ by mělo být znatelně levnější než Chromecast Ultra. Google chce zvolenou cenou nejspíš konkurovat především Amazonu a Roku.
K oblíbeným
reklama
Od začátku jara se hovoří o novém streamovacím zařízení, které umožní používat platformu Android TV prakticky na jakémkoliv televizoru. To znamená kompaktní a snadné řešení pro případ, že máte televizor bez operačního systému, nebo se jedná o starší modely nepodporující aktuální aplikace. A nyní se potvrdilo, že překážkou ve větším rozšíření nebude ani cena. Několik zdrojů totiž naznačilo, za kolik by se připravované zařízení – zatím nejčastěji označované kódovým názvem „Sabrina“ – mělo dostat na trh.
 
 
Nejprve se produkt objevil v internetovém obchodu Home Depot, ale protože zatím nedošlo k oficiálnímu představení, došlo záhy k odstranění příslušné stránky. Jakmile se ovšem nějaká informace dostane na internet, obvykle již není cesty zpět. Prostřednictvím služby Google Cache i dat z interního systému e-shopu jsme se tedy dozvěděli, že zařízení by mohlo nést cenu 49 dolarů, v přepočtu 1 100 Kč bez DPH. Zároveň bylo potvrzeno, že budou mít zákazníci na výběr hned ze tří barevných provedení – šedé Rock Candy, modré Como Blue a růžové Summer Melon.
 
Záhy na to se „Sabrina“ objevila v několika dalších amerických obchodech. Konkrétně Walmart a Target by měli novinku nabídnout za 59 dolarů, tedy 1 300 Kč bez DPH. Můžeme tedy předpokládat, že oficiální cena se bude pohybovat někde mezi 50 a 60 dolary. To by dávalo smysl i vzhledem ke konkurenci. Roku Streaming Stick+ a Amazon Fire TV Stick se totiž aktuálně prodávají za 50 dolarů.
 
Zajímavé je také srovnání s Chromecastem, se kterým je „Sabrina“ – hlavně kvůli podobnému designu – často přirovnávána. Chromecast Ultra totiž stojí 70 dolarů, zatímco Chromecast 3. generace vyjde na 35 dolarů. V porovnání s těmito částkami tedy vychází „Sabrina“ jako bezkonkurenčně nejlepší nabídka v poměru cena/funkce. Kromě streamování obsahu z jiného zařízení totiž bude podporovat instalaci aplikací a další funkce, které uživatelé znají z jiných zařízení na platformě Android TV.
 
K oficiálnímu představení nejspíš dojde na akci Made by Google, kde budou nejspíš odhaleny také nové telefony Pixel. Podle obchodu Target by měl prodej začít 30. září.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik