Další detaily o novém „Chromecastu“ s Androidem TV: chybět nebude herní režim

Další detaily o novém „Chromecastu“ s Androidem TV: chybět nebude herní režim
, , aktualita
Čekání na nové streamovací zařízení od Googlu s kódovým označením Sabrina pokračuje. Tentokrát se na internet dostaly informace o použitém procesoru a paměti. Víme také o herním režimu, který by mohl být určen pro službu Google Stadia.
K oblíbeným
reklama
Již řadu měsíců se spekuluje o novém streamovacím zařízení od Googlu, které připomíná Chromecast Ultra, ale bude vybaveno plnohodnotným operačním systémem Android TV s možností instalace aplikací. Ačkoliv termín představení zůstává nejasný, prostřednictvím portálu XDA Developers se na světlo světa dostaly další detaily o tomto produktu, který nese kódové označení Sabrina a na trh by se mohl dostat pod značkou Nest. Z posledních uniklých informací vyplývá, že novinka výrobce se novinku bude snažit propagovat také jako herní platformu.
 
 
Začněme ovšem pohledem na hardware, který ani trochu nevypadá jako herní. Ve zdrojovém kódu firmwaru byla objevena zmínka o 2GB operační paměti a čipsetu Amlogic S905X2, který se objevil i v jiných zařízeních s Androidem TV, především v různých brandovaných TV boxech pro operátory IPTV. Jedná se o čip vyrobený 12nm technologií, který obsahuje čtyřjádrový procesor s jádry ARM Cortex-A53 taktovanými až na 1,8 GHz. K tomu se přidává grafický akcelerátor ARM Mali-G31 MP2. Amlogic S905X2 je schopný dekódovat 10bitová H.265 videa se 4K při 75 fps, přenášet 4K videa se 60 fps přes HDMI 2.1 nebo přehrávat videa ve vysokém dynamickém rozsahu, a to ve formátech jako HDR10, HLG a Dolby Vision. Také ovšem bude záležet na výrobci, zda využije všech možností zvoleného hardwaru.
 
Z dřívějších uniklých informací již víme, že by zařízení mělo podporovat 4K a Dolby Vision. V kódu se objevily také zmínky o funkci ALLM, která značí automatický režim nízké latence, mnohými výrobci nazývaný herní režim. Ve zkratce tato funkce zajistí snížení odezvy po spuštění hry, aniž by uživatel musel cokoliv přepínat v nastavení. I když se jedná o funkci, která přišla se standardem HDMI 2.1, implementována může být i v kombinaci s HDMI 2.0. A k čemu by mohla Sabrina používat ALLM? Patrně v kombinaci s platformou pro streamování her Google Stadia, která umožňuje hrát graficky náročné tituly i bez výkonného hardwaru. Datum představení nového „Chromecastu“ zůstává neznámé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky LG prý chystá stylové televize OLED.EX. Tady jsou první obrázky
LG by nás tento měsíc mohlo překvapit novou řadou OLED TV, která bude zaměřena hlavně na design. Ponese údajně název OLED.EX a o její výbavě toho zatím moc nevíme. Na internet ovšem unikla podoba televizoru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen přinese na Netflix animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase uvede očekávaný komediální film Moxie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
28.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
28.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik