Další detaily o novém „Chromecastu“ s Androidem TV: chybět nebude herní režim

Další detaily o novém „Chromecastu“ s Androidem TV: chybět nebude herní režim
, , aktualita
Čekání na nové streamovací zařízení od Googlu s kódovým označením Sabrina pokračuje. Tentokrát se na internet dostaly informace o použitém procesoru a paměti. Víme také o herním režimu, který by mohl být určen pro službu Google Stadia.
K oblíbeným
reklama
Již řadu měsíců se spekuluje o novém streamovacím zařízení od Googlu, které připomíná Chromecast Ultra, ale bude vybaveno plnohodnotným operačním systémem Android TV s možností instalace aplikací. Ačkoliv termín představení zůstává nejasný, prostřednictvím portálu XDA Developers se na světlo světa dostaly další detaily o tomto produktu, který nese kódové označení Sabrina a na trh by se mohl dostat pod značkou Nest. Z posledních uniklých informací vyplývá, že novinka výrobce se novinku bude snažit propagovat také jako herní platformu.
 
 
Začněme ovšem pohledem na hardware, který ani trochu nevypadá jako herní. Ve zdrojovém kódu firmwaru byla objevena zmínka o 2GB operační paměti a čipsetu Amlogic S905X2, který se objevil i v jiných zařízeních s Androidem TV, především v různých brandovaných TV boxech pro operátory IPTV. Jedná se o čip vyrobený 12nm technologií, který obsahuje čtyřjádrový procesor s jádry ARM Cortex-A53 taktovanými až na 1,8 GHz. K tomu se přidává grafický akcelerátor ARM Mali-G31 MP2. Amlogic S905X2 je schopný dekódovat 10bitová H.265 videa se 4K při 75 fps, přenášet 4K videa se 60 fps přes HDMI 2.1 nebo přehrávat videa ve vysokém dynamickém rozsahu, a to ve formátech jako HDR10, HLG a Dolby Vision. Také ovšem bude záležet na výrobci, zda využije všech možností zvoleného hardwaru.
 
Z dřívějších uniklých informací již víme, že by zařízení mělo podporovat 4K a Dolby Vision. V kódu se objevily také zmínky o funkci ALLM, která značí automatický režim nízké latence, mnohými výrobci nazývaný herní režim. Ve zkratce tato funkce zajistí snížení odezvy po spuštění hry, aniž by uživatel musel cokoliv přepínat v nastavení. I když se jedná o funkci, která přišla se standardem HDMI 2.1, implementována může být i v kombinaci s HDMI 2.0. A k čemu by mohla Sabrina používat ALLM? Patrně v kombinaci s platformou pro streamování her Google Stadia, která umožňuje hrát graficky náročné tituly i bez výkonného hardwaru. Datum představení nového „Chromecastu“ zůstává neznámé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář