Nová značka Homatics uvedla box a dongle s Android TV. Umí Netflix ve 4K

Nová značka Homatics uvedla box a dongle s Android TV. Umí Netflix ve 4K
, , aktualita
Na tuzemském trhu se streamovacími zařízeními se objevilo nové jméno. Značka Homatics uvedla modely Box Q a Dongle Q, které spojuje certifikovaný systém Android TV. K dispozici je nejen Netflix ve 4K, ale třeba také přehrávač Kodi.
K oblíbeným
reklama
Multimediálním zařízením od značek jako Evolveo, Strong, Tesla nebo Xiaomi přibyl nový konkurent. Na tuzemský trh se v tichosti dostaly první produkty od značky Homatics, za kterou stojí slovenský distributor AB-COM. Zákazníci mohou vybírat mezi klasickým TV boxem a kompaktnějším adaptérem, který se zasune přímo do rozhraní HDMI. Obě novinky používají certifikovaný operační systém Android TV, což je ostatně podmínka Googlu pro televizní zařízení s Androidem určenými pro Evropu. Díky licenci není problém přehrávat filmy z Netflixu v rozlišení až 4K. Stejně tak jsou podporovány další aplikace pro streamování videa jako HBO GO, Skylink Live TV, Lepší.TV, Telly, Voyo nebo Amazon Prime Video.
 
 
Homatics Box Q
 
Další aplikace a hry lze stahovat z Google Play Store. Certifikovaný Android TV ve verzi 10 obsahuje také hlasové ovládání přes Google Assistant nebo integrované funkce Chromecastu pro snadné sdílení multimédií ze smartphonu či počítače. Pokud by pokročilý uživatel hledal další možnosti využití, může si nainstalovat přehrávač Kodi s libovolnými doplňky. Dálkový ovladač, který najdeme v základním balení, obsahuje mikrofon a dedikovaná tlačítka pro služby jako YouTube nebo Netflix. Obě zařízení podporují videa ve 4K Ultra HD při 60 fps, formáty Dolby Audio, Wi-Fi 5, Bluetooth 4.2. Z kodeků je podporován např. VP9 nebo H.265, ale nikoliv AV1.
 
 
Homatics Dongle Q
 
Homatics Box Q je kompaktní TV box, který lze umístit např. pod televizor. Poháněn je čtyřjádrovým procesorem Amlogic S905X3, který používá třeba loňský Evolveo MultiMedia Box C4. K tomu přidává 2GB RAM a 8GB úložiště s možností rozšíření pomocí microSD karty. Nabídka konektorů zahrnuje HDMI, USB 3.0, USB 2.0, USB Type-C, Ethernet a S/PDIF. Pokud chcete ušetřit místo i peníze, můžete zvolit Homatics Dongle Q. Jedná se o adaptér, který se připojuje přímo přes HDMI. Používá o něco slabší procesor Amlogic S905Y2, kromě toho chybí slot microSD i větší nabídka konektorů.
 
Dálkový ovladač Homatics
 
Obě zařízení lze již pořídit na českém trhu. Homatics Box Q stojí cca 2 200 Kč, za Homatics Dongle Q zaplatíte okolo 1 900 Kč.
 
Zdroj: Abcomeu.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář