Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová bondovka se možná bude přetáčet kvůli zastaralému product placementu

3.2.2021, Milan Šurkala, aktualita
Product placement je dnes už takřka nedílnou součástí mnoha filmů a seriálů. Nová bondovka No Time To Die měla např. představit telefon Nokia 8.3 5G, jenže kvůli zpožděním filmu by už nešlo o úplnou novinku.
Nokia hodně sázela na marketing v podobě product placementu v nové bondovce No Time To Die. Ta se měla objevit v dubnu 2020 a James Bond zde měl používat zbrusu nový telefon Nokia 8.3 5G. Jenže jak se film neustále odkládá kvůli koronavirové pandemii, tak i výše zmíněná Nokia už není takovou novinkou, jakou by byla před rokem. Nemá tedy smysl propagovat filmem něco, co brzy zmizí z trhu, a tak to dle serveru The Sun vypadá, že se budou přetáčet některé scény s produkty vloženými zde jako product placement, což způsobí další zdržení filmu.
 
No Time To Die
 
A nemá jít jen o telefony Nokia. Své produkty sem protlačila i společnost Adidas, Bollinger nebo Omega, kde by už také šlo o loňské kolekce. Prozatím to tak vypadá, že se filmu nedočkáme dříve než v říjnu 2021, pokud nebude znovu odložen.


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.