Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Další oběť koronaviru: nový James Bond bude až v listopadu

4.3.2020, Milan Šurkala, aktualita
Stránky médií v posledních týdnech plní články o koronaviru COVID-19 a jeho oběti vznikají na mnoha frontách, a to dokonce i těch filmových. Nový snímek No Time To Die s Jamesem Bondem se totiž přesune z dubna až na listopad.
Nová bondovka No Time To Die se měla v prvních kinech objevit už 3. dubna (u nás 8. dubna), ale nestane se tak. Studia MGM, Universal a další zainteresované společnosti se totiž po "pečlivém zvážení situace v kinech po celém světě" rozhodly, že uvedení snímku do kin bude posunuto až na listopad. Konkrétně půjde o 12. listopad pro Velkou Británii a 25. listopad pro USA.
 
No Time To Die
 
I když to tvůrci explicitně neřekli, důvodem je největší téma posledních týdnů, koronavirus COVID-19. Uvedení filmu do kin za pár týdnů by jednak mohlo znamenat zdravotní rizika pro diváky, kterým se doporučuje nevycházet moc ven a omezit pobyt ve velkém množství lidí. Kvůli mnoha omezením by to současně znamenalo, že by byly jeho finanční výsledky asi hodně špatné, čehož se tvůrci chtějí vyvarovat. Situace ohledně koronaviru a omezený počet lidí v ulicích se projevuje v mnoha oblastech, např. prodeje aut v Číně spadly o stěží uvěřitelných 80 %.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.