Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nová Amazon Fire TV Stick se chlubí hlasovým asistentem Alexa

24.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Amazon oznámil novou generaci Fire TV Stick – miniaturního zařízení o velikosti USB flash disku, které funguje jako multimediální centrum. Poslední model nabízí především vyšší výkon a integrací hlasového asistenta Amazon Alexa.
Amazon Fire TV Stick je konkurencí pro Chromecast a obdobná zařízení, která přes miniaturní rozměry značně rozšíří funkčnost domácího televizoru. Řešení od Amazonu se ovšem na rozdíl od konkurence do mnoha českých domácností nedostane. Nejnovější generace, která byla představena tento týden, přidává hlasového asistenta Amazon Alexa založeného na umělé inteligenci.
 
Tento asistent už se objevil i v jiných zařízeních od Amazonu, především v reproduktoru Amazon Echo, konkurenci pro Google Home. V případě Fire TV Stick umožňuje Alexa pomocí hlasových povelů ovládat přehrávání videí, otevírání aplikací či vyhledávání obsahu. Vzhledem k použití umělé inteligence by měl asistent rozpoznat i méně strojové povely, jako například „najdi thriller“. Pro aktivaci hlasových povelů je ovšem nejprve nutné stisknout příslušné tlačítko na dálkovém ovladači. Na druhou stranu nemusejí mít uživatelé pocit, že je někdo nebo něco neustále odposlouchává.
 
 
 
 
Amazon také přepracoval uživatelské rozhraní, takže by mělo být jednodušší najít vhodný obsah, a to mimo jiné díky trailerům a snímkům z filmu. Nová Fire TV Stick je navíc o 30 % rychlejší než původní model, což je jistě zásluhou především čtyřjádrového procesoru. Nově je podporována Wi-Fi 802.11ac MIMO, standard HEVC pro 1080p streamy a predikce obsahu ve službě Amazon Video na základě již sledovaných pořadů.
 
Nejnovější Amazon Fire TV Stick je už možné předobjednat za 40 liber, v přepočtu asi 1 300 Kč. K prvním zákazníkům potom produkt zamíří začátkem letošního dubna.