Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Fire TV Stick se představuje

30.10.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Je to jen několik měsíců, co Amazon představil multimediální centrum Fire TV. Nyní obchodní gigant uvádí jeho menší verzi Fire TV Stick. Nabídne to samé a bude v prodeji za doporučenou cenu 39 $ (kolem 852 Kč).
Amazon představil přímého konkurenta zařízení Chromecast společnosti Google. Jak už název napovídá, Fire TV Stick je kompaktní verzí multimediálního centra Fire TV. Stejně jako Chromecast připomíná USB flash disk, který má HDMI konektor namísto USB. Slouží k zapojení přímo do televize. USB port (typu samice) je sice obsažen. Jeho primárním účelem však je napájení. Ne jinak tomu je v konkurenčních zařízeních společností Google a Roku určených pro přímé zapojení do televize.


Stačí připojit k televizi a můžete si vybírat z nabídky streamovacích služeb. Vzhledem k primárnímu určení pro americký trh je zde uváděn Netflix, Amazon Instant Video, Hulu Plus, Crackle, Spotify, Pandora a podobné. Výrobce dále tvrdí, že Fire TV Stick má v porovnání s Google Chromecast dvojnásobnou operační paměť velikosti 1 GB a dvoujádrový procesor. Nechybí 8 GB vnitřní paměti ani dvoupásmový WiFi modul.Roku Stick má novému Fire TV Stick asi nejblíže. Zdroj: Gigaom


V balení lze dále nalézt dálkový ovladač, který doplňuje aplikaci dálkového ovládání pro Android a iOS. Fire TV Stick, stejně jako předchůdce, podporuje hlasové vyhledávání i televizní hry. Hlasové vyhledávání však funguje pouze s výše zmiňovanou aplikací dálkového ovládání pro mobily. Úplně na místě není ani přirovnání k zařízení Chromecast společnosti Google. Spíše se zde nabízí přirovnání k multimediálnímu centru Roku Streaming Stick. Chromecast slouží k „přetahování“ obsahu z mobilu nebo tabletu na obrazovku televizoru. Fire TV Stick přitom nabízí kompletní uživatelské rozhraní, podobně jako Roku. Z tohoto rozhraní je možný přístup k televizním aplikacím. Co se maximálního rozlišení videa a zvuku týče, tak podporovány jsou formáty 1080p a 7.1 Dolby Digital Plus. Na americkém trhu je Fire TV Stick k dostání již nyní za 39 dolarů (v přepočtu 852 korun), ale jeho oficiální prodej začne až 19. listopadu. Datum uvedení ani cenu na ostatních tvrzích Amazon zatím nezveřejnil. Předchozí centrum Fire TV je však k dostání alespoň ve Velké Británii a Německu.

Zdroj: FlatpanelsHD, DigitalTVEurope