www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix zvýšil počet předplatitelů o 4,4 milionu, může za to i Squid Game

Netflix zvýšil počet předplatitelů o 4,4 milionu, může za to i Squid Game
, , aktualita
Streamovací službě Netflix se daří. Počet předplatitelů zvýšila více, než se obecně očekávalo. Vypadá to, že nemalý podíl na tom bude mít i nový korejský seriál Squid Game, který se těší obrovské oblibě.
K oblíbeným
reklama
Společnost Netflix vydala své finanční výsledky, ve kterých se dozvíme i spoustu dalších zajímavostí. Služba za poslední čtvrtletí zvýšila počet předplatitelů o 4,38 milionu na výsledných 213,56 milionu. Meziročně tak jde o o 9,4% nárůst. Toto číslo o něco překonalo odhady (ty činily 3,5 milionu), takže jde pro Netflix o pozitivní zprávu.
 
Netflix logo
 
Polovina z toho, cca 2,2 milionu lidí, přibylo v Asii a Pacifiku, v Evropě pak šlo o 1,8 milionu lidí. Předpokládá se, že na tom měl nemalý podíl i nový korejský seriál Squid Game, který se stal nejúspěšnějším obsahem na platformě. V Jižní Americe se službě dařilo o trochu méně, nárůst trochu zpomalil, za což může patrně i zvýšení cen. Pro následující čtvrtletí se předpokládá nárůst o 8,5 milionu (poslední čtvrtletí bývá silnější než ostatní).
 
Z úspěšných seriálů, které dostaly další sérii, Netflix zmiňuje 5. sérii  La Casa de Papel (Money Heist) s 69 miliony sledujících a 3. sérii Sex Education s 55 miliony. To jsou ale výrazně menší čísla než výše zmíněná Squid Game, která dosáhla na 142 milionů. To znamená, že si tento seriál pustilo 66,5 % lidí, kteří mají Netflix.
 
A pokud se máme na chvíli zastavit u financí, tak Netflix měl za poslední čtvrtletí příjmy 7,483 mld. USD, což je 16,3% nárůst proti minulému roku. Čistý zisk firmy činí 1,449 mld. USD, což znamená 19,4 % příjmů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Squid Game si Britové zahrají naživo v bezpečnější formě Squid Game si Britové zahrají naživo v bezpečnější formě
Nejpopulárnější seriál Netflixu, korejský Squid Game, se možná dočká druhé série. Zatím tu máme ale jen smyšlený trailer. Popularita se ukazuje i v tom, že společnosti nabízí podobné hry naživo. Jen by se v nich nemělo umírat.
25.10.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře