Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix zdražuje předplatné v USA: cena půjde až o $2 nahoru

30.10.2020, Milan Šurkala, aktualita
Oblíbená streamovací služba Netflix přistoupila k nepopulárnímu kroku, zvýšení cen předplatného. To se postupně děje v různých zemích světa a nyní přišly na řadu Spojené státy. Cena se navýší až o 2 dolary měsíčně.
Netflix produkuje spoustu vlastního obsahu, což ho stojí nemalé peníze. Také potřebuje vykazovat nejen růst uživatelské základny, ale i finančních výsledků, a tak se opět odhodlal navýšit ceny předplatného (nyní je tak otázkou, zda bude zisk z vyššího předplatného vyšší než odliv zákazníků). K tomu dochází v různou dobu na různých trzích, nedávno se tak stalo v Rakousku. V USA tomu tak bylo naposledy loni a nyní na sklonku roku 2020 dochází k opětovnému navýšení, maximálně o 2 dolary za měsíc.
 
Netflix logo
 
Základní plán Basic naštěstí cenu nemění a zůstává na $8,99. V tomto případě může obsah sledovat jen jeden uživatel. Plán Standard navyšuje svou cenu z $12,99 na $13,99, přičemž umožňuje přehrávání na dvou zařízeních najednou a přidává také HD kvalitu. Největšího zdražení se dočkal plán Premium, jehož cena vzrostla z $15,99 na $17,99. V jeho případě lze přehrávat až na 4 zařízeních současně a rovněž je tu možnost přehrávání obsahu v kvalitě Ultra HD.
 
Kdy se dočkáme zvýšení ceny u nás, není zatím známo. Nebylo by to ale překvapivé, protože zatímco v USA nyní stojí Premium v přepočtu na 421 Kč, jeho cena je v ČR jen 319 Kč, a to už poměrně dlouhou dobu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.