www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix zdražuje předplatné v USA: cena půjde až o $2 nahoru

Netflix zdražuje předplatné v USA: cena půjde až o $2 nahoru
, , aktualita
Oblíbená streamovací služba Netflix přistoupila k nepopulárnímu kroku, zvýšení cen předplatného. To se postupně děje v různých zemích světa a nyní přišly na řadu Spojené státy. Cena se navýší až o 2 dolary měsíčně.
K oblíbeným
reklama
Netflix produkuje spoustu vlastního obsahu, což ho stojí nemalé peníze. Také potřebuje vykazovat nejen růst uživatelské základny, ale i finančních výsledků, a tak se opět odhodlal navýšit ceny předplatného (nyní je tak otázkou, zda bude zisk z vyššího předplatného vyšší než odliv zákazníků). K tomu dochází v různou dobu na různých trzích, nedávno se tak stalo v Rakousku. V USA tomu tak bylo naposledy loni a nyní na sklonku roku 2020 dochází k opětovnému navýšení, maximálně o 2 dolary za měsíc.
 
Netflix logo
 
Základní plán Basic naštěstí cenu nemění a zůstává na $8,99. V tomto případě může obsah sledovat jen jeden uživatel. Plán Standard navyšuje svou cenu z $12,99 na $13,99, přičemž umožňuje přehrávání na dvou zařízeních najednou a přidává také HD kvalitu. Největšího zdražení se dočkal plán Premium, jehož cena vzrostla z $15,99 na $17,99. V jeho případě lze přehrávat až na 4 zařízeních současně a rovněž je tu možnost přehrávání obsahu v kvalitě Ultra HD.
 
Kdy se dočkáme zvýšení ceny u nás, není zatím známo. Nebylo by to ale překvapivé, protože zatímco v USA nyní stojí Premium v přepočtu na 421 Kč, jeho cena je v ČR jen 319 Kč, a to už poměrně dlouhou dobu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci Britský sekretář chce, aby Netflix označil seriál The Crown jako fikci
Velmi úspěšný seriál The Crown (Koruna) od Netflixu z prostředí britské královské rodiny se nesetkal s velkým pochopením u britské vlády. Kulturní sekretář by chtěl, aby Netflix označil seriál jako fikci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech První QD-OLED TV možná přinese Sony. Samsung chce panel použít v monitorech
Ani podle posledních spekulací neplánuje Samsung použít své panely QD-OLED v televizorech. Místo toho by mohl technologii využít v PC monitorech. Zároveň bude panely QD-OLED dodávat konkurenci.
29.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor Xiaomi připravuje levný 4K laserový projektor
Xiaomi brzy představí laserový projektor pro domácí kino, který by měl změnit trh. A to hlavně díky ceně, která bude nižší než v případě aktuálních modelů od konkurence. Co nabídne Xiaomi Mi 4K Laser Projector 150?
29.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl Trh s televizory roste, Samsung slaví rekordní tržní podíl
Navzdory nepříznivým předpovědím nakonec celosvětový trh s televizory výrazně roste, patrně kvůli vyšší poptávce po domácí zábavě. A slavit může především Samsung, který z hlediska příjmů zaznamenal rekordní čtvrtletí. 
29.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny? Do Evropy míří 7 televizí Nokia s Android TV. Jaké jsou ceny?
Očekávané chytré televizory s logem Nokia byly podrobně představeny. K dispozici budou v úhlopříčkách od 32 do 75 palců a většina ze sedmi modelů nabídne 4K i Dolby Vision. Prodej odstartuje do konce roku.
27.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář