www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat

Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
, , aktualita
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
K oblíbeným
reklama
Netflix ve své mobilní aplikaci skoro od nepaměti nabízí možnost stažení obsahu pro pozdějsí zhlédnutí offline. Před třemi lety doplnil tuto možnost o funkci „Smart Downloads“, která umí automaticky stahovat následující epizody seriálů. A nyní přichází americký streamovací gigant s další inovací, kterou někteří předplatitelé určitě přivítají s otevřenou náručí. Funkce dostala jednoduchý název „Downloads For You“ a umožňuje aplikaci automaticky stahovat obsah, který by se divákovi mohl líbit. Netflix přitom vychází ze svých algoritmů, které používá k doporučování relevantního obsahu.
 
 
Cílem je to, aby byl v telefonu nebo tabletu neustále připraven nějaký obsah ke sledování, který si potom můžete pustit třeba na cestách bez stabilního připojení Wi-Fi. Vzhledem k nedostupnosti neomezených dat u českých operátorů může tato funkce přijít opravdu vhod. Na druhou stranu ovšem záleží, nakolik věříte podobným algoritmům, nebo si raději obsah vybíráte sami. Netflix na pozadí stáhne filmy a seriály podle předchozí historie sledování i dalších aspektů. Některé tituly třetích stran ovšem nemusí být k dispozici kvůli licenčním podmínkám.
Nová funkce je aktuálně dostupná v aplikaci pro Android, a to po celém světě. Brzy začne testování na iOS, takže snad ještě v letošním roce se této vychytávky dočkají také uživatelé iPhonů a iPadů. Na ostatních platformách se s touto funkcí nepočítá. Ve výchozím nastavení zůstala novinka vypnutá, ale pokud máte zařízení s Androidem a nejnovější verzí aplikace Netflix, zabere vám aktivace chviličku.
 
V nastavení aplikace přejděte na kartu „Downloads“ a zapněte volbu „Downloads For You“. Následně vyberte úložiště, které si přejete pro tuto funkci vyčlenit – vybírat můžete mezi 1 GB, 3 GB a 5 GB. Čím větší kapacitu zvolíte, tím více filmů a seriálů pro vás bude aplikace stahovat. Jen pro představu, 3 GB budou stačit asi pro 12 hodin obsahu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala