www.tvfreak.cz
>
>
>

Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat

Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
, , aktualita
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
K oblíbeným
reklama
Netflix ve své mobilní aplikaci skoro od nepaměti nabízí možnost stažení obsahu pro pozdějsí zhlédnutí offline. Před třemi lety doplnil tuto možnost o funkci „Smart Downloads“, která umí automaticky stahovat následující epizody seriálů. A nyní přichází americký streamovací gigant s další inovací, kterou někteří předplatitelé určitě přivítají s otevřenou náručí. Funkce dostala jednoduchý název „Downloads For You“ a umožňuje aplikaci automaticky stahovat obsah, který by se divákovi mohl líbit. Netflix přitom vychází ze svých algoritmů, které používá k doporučování relevantního obsahu.
 
 
Cílem je to, aby byl v telefonu nebo tabletu neustále připraven nějaký obsah ke sledování, který si potom můžete pustit třeba na cestách bez stabilního připojení Wi-Fi. Vzhledem k nedostupnosti neomezených dat u českých operátorů může tato funkce přijít opravdu vhod. Na druhou stranu ovšem záleží, nakolik věříte podobným algoritmům, nebo si raději obsah vybíráte sami. Netflix na pozadí stáhne filmy a seriály podle předchozí historie sledování i dalších aspektů. Některé tituly třetích stran ovšem nemusí být k dispozici kvůli licenčním podmínkám.
Nová funkce je aktuálně dostupná v aplikaci pro Android, a to po celém světě. Brzy začne testování na iOS, takže snad ještě v letošním roce se této vychytávky dočkají také uživatelé iPhonů a iPadů. Na ostatních platformách se s touto funkcí nepočítá. Ve výchozím nastavení zůstala novinka vypnutá, ale pokud máte zařízení s Androidem a nejnovější verzí aplikace Netflix, zabere vám aktivace chviličku.
 
V nastavení aplikace přejděte na kartu „Downloads“ a zapněte volbu „Downloads For You“. Následně vyberte úložiště, které si přejete pro tuto funkci vyčlenit – vybírat můžete mezi 1 GB, 3 GB a 5 GB. Čím větší kapacitu zvolíte, tím více filmů a seriálů pro vás bude aplikace stahovat. Jen pro představu, 3 GB budou stačit asi pro 12 hodin obsahu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně LG rozšíří výrobu panelů pro OLED TV v čínské továrně
LG Display chce údajně navýšit výrobní kapacitu ve své továrně na televizní OLED panely v Číně. Brzy by mělo z linek sjíždět o polovinu více panelů než nyní a kapacitou překoná jihokorejskou továrnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí Na reklamě mohou výrobci TV vydělávat stejně jako na prodeji televizí
Finanční výsledky amerického výrobce televizí Vizio ukazují, že příjmy z prodeje reklamy a uživatelských dat dosahují skoro stejné hodnoty jako příjmy z prodeje samotných chytrých televizí. 
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox Přichází Kodi 19.1 s opravami chyb. Konečně je dostupný také pro Xbox
Tento týden vyšla první aktualizace pro Kodi 19 Matrix, která hlavně opravuje chyby. Součástí jsou ovšem také některá vylepšení a nové funkce. Spolu s tím přichází Kodi 19 Matrix vůbec poprvé na herní konzole Xbox.
12.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
11.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik