Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat

23.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
Netflix ve své mobilní aplikaci skoro od nepaměti nabízí možnost stažení obsahu pro pozdějsí zhlédnutí offline. Před třemi lety doplnil tuto možnost o funkci „Smart Downloads“, která umí automaticky stahovat následující epizody seriálů. A nyní přichází americký streamovací gigant s další inovací, kterou někteří předplatitelé určitě přivítají s otevřenou náručí. Funkce dostala jednoduchý název „Downloads For You“ a umožňuje aplikaci automaticky stahovat obsah, který by se divákovi mohl líbit. Netflix přitom vychází ze svých algoritmů, které používá k doporučování relevantního obsahu.
 
 
Cílem je to, aby byl v telefonu nebo tabletu neustále připraven nějaký obsah ke sledování, který si potom můžete pustit třeba na cestách bez stabilního připojení Wi-Fi. Vzhledem k nedostupnosti neomezených dat u českých operátorů může tato funkce přijít opravdu vhod. Na druhou stranu ovšem záleží, nakolik věříte podobným algoritmům, nebo si raději obsah vybíráte sami. Netflix na pozadí stáhne filmy a seriály podle předchozí historie sledování i dalších aspektů. Některé tituly třetích stran ovšem nemusí být k dispozici kvůli licenčním podmínkám.
Nová funkce je aktuálně dostupná v aplikaci pro Android, a to po celém světě. Brzy začne testování na iOS, takže snad ještě v letošním roce se této vychytávky dočkají také uživatelé iPhonů a iPadů. Na ostatních platformách se s touto funkcí nepočítá. Ve výchozím nastavení zůstala novinka vypnutá, ale pokud máte zařízení s Androidem a nejnovější verzí aplikace Netflix, zabere vám aktivace chviličku.
 
V nastavení aplikace přejděte na kartu „Downloads“ a zapněte volbu „Downloads For You“. Následně vyberte úložiště, které si přejete pro tuto funkci vyčlenit – vybírat můžete mezi 1 GB, 3 GB a 5 GB. Čím větší kapacitu zvolíte, tím více filmů a seriálů pro vás bude aplikace stahovat. Jen pro představu, 3 GB budou stačit asi pro 12 hodin obsahu.